wtv.pl
Adam Niedzielski przedstawił możliwy termin zniesienia nakazu noszenia maseczek.

Screen pochodzi z programu Radia Zet.

Adam Niedzielski o końcu noszenia maseczek. Jest możliwy termin

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Adam Niedzielski przedstawił możliwy termin zniesienia nakazu noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Minister zdrowia wskazał, że przyjdzie nam poczekać jeszcze około miesiąca. Wyjawił też, które branże zostaną otwarte jako pierwsze.

We wtorkowy poranek minister zdrowia gościł na antenie Radia Zet. Szef Ministerstwa Zdrowia zaznaczył, że kwestia znoszenia obowiązujących restrykcji jest stale analizowana przez rządzących.

Dodał, że nadal nie zdecydowano, czy luzowanie obostrzeń będzie miało charakter regionalny, czy też ogólnopolski. Decyzja może zostać podjęta w trakcie jutrzejszego  posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Zakaz noszenia maseczek tylko do maja?

Według zapowiedzi Adama Niedzielskiego bardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz dotyczący regionalizacji przywracania swobód.

Gość Radia Zet wskazał, że sytuacja epidemiczna w poszczególnych województwach potrafi być całkowicie odmienna. Zwrócił przy tym uwagę na przypadek Dolnego Śląska i Podkarpacia, gdzie zmagania z pandemią przypominają dwa różne światy.

Niewykluczone, że już niedługo przestanie obowiązywać obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Jako możliwy termin jego zniesienia Adam Niedzielski wskazał okolice końca maja.

Według prognoz, którymi dysponujemy, w pierwszej połowie będziemy mieli mniej więcej 10 tys. nowych przypadków dziennie – wskazał minister zdrowia. – To jest cały czas duża liczba.

Adam Niedzielski: Nie możemy od razu po trzeciej fali zafundować sobie czwartej

Pytany o możliwe luzowanie kolejnych obostrzeń, Niedzielski wskazał na przełom maja i czerwca. Jak zaznaczył, na ten moment jest jeszcze zbyt wcześnie na podobne kroki. – Nie możemy od razu po trzeciej fali zafundować sobie czwartej – mówił w programie "Gość Radia Zet".

Priorytetem ma być przywrócenie edukacji stacjonarnej. Szef resortu zdrowia wskazał, że na ten moment dyskusje dotyczą jedynie powrotu do szkół klas I-III. Wyjściem po raz kolejny miałaby okazać się regionalizacja.

Zaznaczył, że ministerstwo edukacji i nauki planuje rozszerzenie decyzji na wszystkich uczniów jeszcze w tym roku szkolnym.

W przypadku gospodarki pierwszeństwo ma należeć do branży usługowej. Jako pierwsze do pracy powrócić mają salony fryzjerskie i kosmetyczne. Kolejno otwierane zostaną sklepy wielkopowierzchniowe.

Adam Niedzielski po raz kolejny potwierdził, że funkcjonowanie hoteli i lokali gastronomicznych zostanie przywrócone na samym końcu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Radio Zet / Twitter

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >