wtv.pl > Polityka > ABW potwierdziło, że doszło do ataku hakerskiego na pocztę Sejmu
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 09:18

ABW potwierdziło, że doszło do ataku hakerskiego na pocztę Sejmu

ABW
Piotr Molecki/East News

ABW potwierdziło, że doszło do ataku hakerskiego na pocztę Sejmu. Zaatakowane miały zostać nie tylko prywatne, ale i służbowe skrzynki parlamentarzystów.

Komunikat w sprawie wydał rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn.

ABW potwierdziło. Doszło do ataku na pocztę Sejmu

"W związku z prowadzoną analizą trwającej kampanii Ghostwriter Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ustaliła, że atakiem został objęty również system poczty elektronicznej Sejmu RP" - deklarował.

Jak podaje ABW, przeprowadzono szczegółową analizę, z której wynika, że zaatakowano skrzynki pocztowe kilkunastu parlamentarzystów z klubów Lewicy, Polski 2050, Koalicji Obywatelskiej i Konfederacji.

"Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego natychmiast przekazała stosowne rekomendacje do Kancelarii Sejmu" - zapewnia Żaryn.

Posłowie już zostali poinformowani o zagrożeniach wynikających z działań hakerskich. Przeprowadzono także specjalne szkolenia z cyberbezpieczeństwa.

"Wskazane działania wymierzone w bezpieczeństwo skrzynek poczty elektronicznej posłów na Sejm RP identyfikujemy jako część operacji dezinformacyjnej prowadzonej przeciwko Polsce" - deklaruje Żaryn.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Tagi: ABW Sejm
Powiązane