wtv.pl > Polska > 5-letnia dziewczynka ofiarą gwałtu. Podejrzany 14-latek
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 08:56

5-letnia dziewczynka ofiarą gwałtu. Podejrzany 14-latek

Marek BAZAK/East News
Marek BAZAK/East News

Tragedia w województwie lubuskim. Według ustaleń lokalnych mediów 5-letnia dziewczynka została zgwałcona przez 14-latka. Policja powstrzymuje się od komentarzy, a sprawę analizuje sąd rodzinny.

Zgwałcona 5-latka trafiła do szpitala

“News Lubuski” donosi, że wstrząsające zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 19 lipca w gminie Szprotawa. Z relacji świadków wynika, że 5-letnia dziewczynka wróciła do domu naga, zapłakana i pobita.

Do poszkodowanego dziecka natychmiast wezwano karetkę. Ze względu na charakter obrażeń dziewczynka przebywa na oddziale ginekologicznym szpitala na Wyspie w Żarach.

Podejrzany nastolatek. Tajemnicza sprawa w rękach sądu rodzinnego

Wszystko wskazuje na to, że dziewczynka padła ofiarą gwałtu. Podejrzanym o popełnienie tej zbrodni jest 14-latek.

Chłopca na rowerze nagrała kamera przydomowego monitoringu. Gazeta Wyborcza donosi, że prawdopodobnie uciekał z miejsca zbrodni.

Nagranie trafiło w ręce mieszkańców Szprotawy, którzy zaangażowali się w poszukiwania. Policja prowadziła oględziny w pobliskich lasach, a mieszkańcy szukali nastolatka na podstawie fotografii.

Zaangażowanie opłaciło się. W nocy w Sowinach jeden z mieszkańców rozpoznał 14-latka po charakterystycznym szczególe. Chwilę później na miejscu stawiła się policja. 

Jednak mundurowi powstrzymują się od jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie z uwagi na dobro dziecka. Rzecznik prokuratury okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera potwierdził jedynie, że zatrzymano osobę nieletnią. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane