Zwierzęta i bezmyślność ludzka. Zatrute konie, a przyczyną dokarmianie ich przez turystów . facebook.com/NadlesnictwoTuszymaŹródło: facebook.com/NadlesnictwoTuszyma
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 28 Maja 2020

Bezmyślność ludzi względem zwierząt nie zna granic. Turyści zatruli konie

Zwierzęta przez ludzkie okrucieństwo oraz bezmyślność doświadczają niekiedy wielkiej krzywdy. Turyści dokarmiali konie z Nadleśnictwa Tuszyma (woj. podkarpackie), które później ciężko zachorowały. W wyniku silnych niestrawności konieczna była interwencja weterynarza. Konie mogłyby uniknąć cierpienia, gdyby nie działania człowieka.

W ostatnich dniach doszło do silnych przypadków zatrucia, objawiającego się niestrawnością wśród koników polskich z Nadleśnictwa Tuszyma w województwie podkarpackim. Przyczyną tej przykrej sytuacji było najprawdopodobniej dokarmianie zwierząt przez turystów odwiedzających nadleśnictwo. O sprawie informuje Polsat News.

Znany prezydent zwołał pilną konferencję prasową. Nie przeprowadzi wyborów prezydenckich?Znany prezydent zwołał pilną konferencję prasową. Nie przeprowadzi wyborów prezydenckich?Czytaj dalej

Zwierzęta i bezmyślność ludzka. Zatrute konie, a przyczyną dokarmianie ich przez turystów 

Turyści odwiedzający Nadleśnictwo Tuszyma na Podkarpaciu, zapewne nieświadomie i wcale nie mając złych zamiarów oraz nie chcąc wyrządzić krzywdy zwierzątom, w efekcie ją niestety wyrządzili. Koniki polskie w wyniku silnej niestrawności musiały zostać poddane leczeniu i konieczna była interwencja weterynarza. Zwierzęta obecnie wracają już do zdrowia, ale wciąż są pod stałą opieką oraz obserwacją weterynaryjną.

- W konsekwencji konieczna była interwencja weterynaryjna i leczenie całego tabunu. Najmocniej chorującemu wałachowi trzeba było nawet podać kroplówkę, a jedna z klaczy wciąż przyjmuje leki domięśniowe - powiedział w czwartek pan Edward Marszałek, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Pan Edward dodał, że "jest to pierwszy taki przypadek od 1995 roku, a więc od początku hodowli koników polskich w Nadleśnictwie Tuszyma".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Majątek nowej prezes Sądu Najwyższego zwala z nóg. Ujawniamy
2. Zmiany w świadczeniu cię ucieszą. Waloryzacja podniesie twoją emeryturę o niemal 10%, jest już termin

"Większość z odwiedzających zna już naszą szóstkę łakomczuchów i wie, że to wszystkożerne osobniki. Jednak APELUJEMY - NIE DOKARMIAJCIE KONIKÓW !!! Ostatnio takie lekceważące zachowanie ludzi doprowadziło do pojawienia się niestrawności u kilku koników. Konieczna była interwencja weterynarza" - czytamy w poście na stronie Nadleśnictwa Tuszyma na Facebooku.

"Dziś nasze łobuzy czują się już dobrze, jednak w dalszym ciągu są poddane obserwacji lekarza oraz leśników" - czytamy w dalszej części wpisu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO oficjalnie potwierdza. Mamy nowe epicentrum pandemii
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Gigantyczna ofiara epidemii. Zaskakująca i bardzo przykra wiadomość obiegła światowe media

Źródło: Polsat News / PAP / Facebook