wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Bezmyślność ludzi względem zwierząt nie zna granic. Turyści zatruli konie

28 Maja 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Zwierzęta przez ludzkie okrucieństwo oraz bezmyślność doświadczają niekiedy wielkiej krzywdy. Turyści dokarmiali konie z Nadleśnictwa Tuszyma (woj. podkarpackie), które później ciężko zachorowały. W wyniku silnych niestrawności konieczna był

W ostatnich dniach doszło do silnych przypadków zatrucia, objawiającego się niestrawnością wśród koników polskich z Nadleśnictwa Tuszyma w województwie podkarpackim. Przyczyną tej przykrej sytuacji było najprawdopodobniej dokarmianie zwierząt przez turystów odwiedzających nadleśnictwo. O sprawie informuje Polsat News.

Zwierzęta i bezmyślność ludzka. Zatrute konie, a przyczyną dokarmianie ich przez turystów 

Turyści odwiedzający Nadleśnictwo Tuszyma na Podkarpaciu, zapewne nieświadomie i wcale nie mając złych zamiarów oraz nie chcąc wyrządzić krzywdy zwierzątom, w efekcie ją niestety wyrządzili. Koniki polskie w wyniku silnej niestrawności musiały zostać poddane leczeniu i konieczna była interwencja weterynarza. Zwierzęta obecnie wracają już do zdrowia, ale wciąż są pod stałą opieką oraz obserwacją weterynaryjną.

- W konsekwencji konieczna była interwencja weterynaryjna i leczenie całego tabunu. Najmocniej chorującemu wałachowi trzeba było nawet podać kroplówkę, a jedna z klaczy wciąż przyjmuje leki domięśniowe - powiedział w czwartek pan Edward Marszałek, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Pan Edward dodał, że "jest to pierwszy taki przypadek od 1995 roku, a więc od początku hodowli koników polskich w Nadleśnictwie Tuszyma".

"Większość z odwiedzających zna już naszą szóstkę łakomczuchów i wie, że to wszystkożerne osobniki. Jednak APELUJEMY - NIE DOKARMIAJCIE KONIKÓW !!! Ostatnio takie lekceważące zachowanie ludzi doprowadziło do pojawienia się niestrawności u kilku koników. Konieczna była interwencja weterynarza" - czytamy w poście na stronie Nadleśnictwa Tuszyma na Facebooku.

"Dziś nasze łobuzy czują się już dobrze, jednak w dalszym ciągu są poddane obserwacji lekarza oraz leśników" - czytamy w dalszej części wpisu.

Źródło: Polsat News / PAP / Facebook

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >