wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Telewizja tego nie pokaże, odór jak w gorzelni". Mrożące krew szczegóły interwencji inspektoratu ochrony zwierząt

25 Maja 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Zwierzęta w Polsce żyją niekiedy w koszmarnych warunkach i są niewyobrażalnie krzywdzone przez właścicieli. Z takimi przypadkami od lat walczą liczne organizacje. Do jednej z takich zalicza się Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt pod dowództwe

Wychodzony pies, żyjący w fatalnych warunkach, został odebrany starszej kobiecie, nałogowej alkoholiczce, która otrzymała go "w spadku" od syna. Zwierzak po pewnym czasie mu się znudził i stał się dla mężczyzny bezużyteczny. Pies jest agresywny i wyraźnie zastraszony, gdyż od małego był tresowany na groźnego i doświadczał przemocy ze strony właściciela i jego konkubiny.

Zwierzęta w Polsce żyją niekiedy w koszmarnych warunkach. Interwencja DIOZ w sprawie 5-letniego psa

Pies, podrzucony matce jego wcześniejszego właściciela, żył w koszmarnych warunkach bez dostępu do bieżącej wody i jedzenia. W domu matki panuje brud i alkohol. Wcześniej był bity, przypalany papierosami i na różne sposoby katowany. Czworonóg nigdy nie zaznał miłości, właściciele o niego nie dbali, tylko się nad nim znęcali. O dramatycznej sytuacji zwierzaka informuje Konrad Kuźmiński, prezes DIOZ, w mediach społecznościowych. Pies został już odebrany.

"Dramat zwierząt, alkohol, narkotyki. To rzeczywistość, z którą zmierzamy się niemal codziennie. Odebraliśmy ofiarę katowania, bicia, przypalania papierosami, która - gdy stała się agresywna-od narkomana trafiła do mamusi alkoholiczki...To,co przeszedł ten pies, jest przerazajace" - czytamy we wpisie Kuźmińskiego na Twitterze [pisownia oryginalna].

Prezes DIOZ ubolewa nad bezprawiem w zakresie posiadania bezbronnych istot żywych przez nieodpowiedzialne osoby czy też zwyczajnie ciężko chore i nieporadne życiowo.

"Dzisiaj w ramach interwencji przed godz 15 odwiedziliśmy 5 domostw.W każdym odór jak z gorzelni.Tego w telewizji nie pokazują,a my takie widoki mamy przed oczami codziennie.Niestety w PL każdy umazany wydalinami alkoholik może mieć nieograniczoną ilość zwierząt.Czy to się zmieni?" - napisał prezes DIOZ na Twitterze, opisując brutalną, przykrą rzeczywistość i los wielu czworonogów w Polsce. O poprawę ich bytu codziennie walczą obrońcy praw zwierząt i członkowie inspektoratu.

"Osoby, które nie są w stanie zadbać o swoje potrzeby, mają nieograniczone prawo posiadania istot zdanych tylko i wyłącznie na ich łaskę lub niełaskę. W cywilizowanym kraju jest to niedopuszczalne" - dodał Kuźmiński.

Źródło: Twitter

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >