Zwierzęta w Polsce żyją niekiedy w koszmarnych warunkach. Interwencja DIOZ w sprawie 5-letniego psa.. twitter.com/KuzminskiKonradŹródło: twitter.com/KuzminskiKonrad
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 25 Maja 2020

"Telewizja tego nie pokaże, odór jak w gorzelni". Mrożące krew szczegóły interwencji inspektoratu ochrony zwierząt

Zwierzęta w Polsce żyją niekiedy w koszmarnych warunkach i są niewyobrażalnie krzywdzone przez właścicieli. Z takimi przypadkami od lat walczą liczne organizacje. Do jednej z takich zalicza się Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt pod dowództwem Konrada Kuźmińskiego, angażującego się w liczne interwencje, których codziennie nie brakuje. W mediach społecznościowych dzieli się relacjami z momentów interwencji. Większość z nich jest naprawdę wstrząsająca, tak jak przypadek 5-letniego zagłodzonego amstaffa, który doznał przemocy z rąk właścicieli.

Wychodzony pies, żyjący w fatalnych warunkach, został odebrany starszej kobiecie, nałogowej alkoholiczce, która otrzymała go "w spadku" od syna. Zwierzak po pewnym czasie mu się znudził i stał się dla mężczyzny bezużyteczny. Pies jest agresywny i wyraźnie zastraszony, gdyż od małego był tresowany na groźnego i doświadczał przemocy ze strony właściciela i jego konkubiny.

Złe wieści dla prezydenta Dudy. Wyniki sondażu mogą wywołać zamieszanie na Nowogrodzkiej, sytuacja się pogarszaZłe wieści dla prezydenta Dudy. Wyniki sondażu mogą wywołać zamieszanie na Nowogrodzkiej, sytuacja się pogarszaCzytaj dalej

Zwierzęta w Polsce żyją niekiedy w koszmarnych warunkach. Interwencja DIOZ w sprawie 5-letniego psa

Pies, podrzucony matce jego wcześniejszego właściciela, żył w koszmarnych warunkach bez dostępu do bieżącej wody i jedzenia. W domu matki panuje brud i alkohol. Wcześniej był bity, przypalany papierosami i na różne sposoby katowany. Czworonóg nigdy nie zaznał miłości, właściciele o niego nie dbali, tylko się nad nim znęcali. O dramatycznej sytuacji zwierzaka informuje Konrad Kuźmiński, prezes DIOZ, w mediach społecznościowych. Pies został już odebrany.

"Dramat zwierząt, alkohol, narkotyki. To rzeczywistość, z którą zmierzamy się niemal codziennie. Odebraliśmy ofiarę katowania, bicia, przypalania papierosami, która - gdy stała się agresywna-od narkomana trafiła do mamusi alkoholiczki...To,co przeszedł ten pies, jest przerazajace" - czytamy we wpisie Kuźmińskiego na Twitterze [pisownia oryginalna].

DZISIAJ GRZEJE: 1. “Wychodzą roztrzęsieni, dziewczyny płaczą“. Oburzające sceny przy polskim uniwersytecie, w akcji policja i Ordo Iuris
2. Nowa tarcza z kontrowersyjnym zapisem. Pracodawca będzie mógł obciąć ci pensję nawet o połowę, nie chcesz wiedzieć na jak długo

Prezes DIOZ ubolewa nad bezprawiem w zakresie posiadania bezbronnych istot żywych przez nieodpowiedzialne osoby czy też zwyczajnie ciężko chore i nieporadne życiowo.

"Dzisiaj w ramach interwencji przed godz 15 odwiedziliśmy 5 domostw.W każdym odór jak z gorzelni.Tego w telewizji nie pokazują,a my takie widoki mamy przed oczami codziennie.Niestety w PL każdy umazany wydalinami alkoholik może mieć nieograniczoną ilość zwierząt.Czy to się zmieni?" - napisał prezes DIOZ na Twitterze, opisując brutalną, przykrą rzeczywistość i los wielu czworonogów w Polsce. O poprawę ich bytu codziennie walczą obrońcy praw zwierząt i członkowie inspektoratu.

"Osoby, które nie są w stanie zadbać o swoje potrzeby, mają nieograniczone prawo posiadania istot zdanych tylko i wyłącznie na ich łaskę lub niełaskę. W cywilizowanym kraju jest to niedopuszczalne" - dodał Kuźmiński.

twitter.com/KuzminskiKonrad

 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w polskim przedszkolu. Dzieci na kwarantannie
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. Policja informuje: Zatrzymany podczas protestu przedsiębiorców ma objawy koronawirusa. Sytuacja, jakiej nie było
  4. Kim tak naprawdę jest Paweł Tanajno? Nikt się nie spodziewał, cała prawda wyszła na jaw
  5. Podlaskie: Tragiczne znalezisko na wysypisku śmieci. Zatrważająca sprawa, do akcji wkroczyła policja
  6. Genialna zmiana w przemieszczaniu po Polsce i nie tylko już za 3 dni. Pasażerowie czekali od dawna

Źródło: Twitter