wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Opolskie nadleśnictwo poinformowało o swoim odkryciu. Niewyobrażalne, co znaleźli w plastikowych workach

19 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Zwierzęta zostały znalezione martwe w lesie, który należy do Nadleśnictwa Opole. Chodzi mianowicie o ich szczątki. Makabrycznego odkrycia dokonał podleśniczy podczas rutynowego obchodu. Sprawą zajęła się policja.

Jak poinformował Sławomir Cichy, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, w sobotę na terenie lasu, w leśnictwie Lipowa, należącego do Nadleśnictwa Opole znaleziono kilkaset kilogramów świeżych skór i głów owczych po uboju.

Zwierzęta znalezione martwe w lesie, chodzi o ich szczątki. Makabryczne odkrycie

Jak informuje RMF24.pl, szczątki zwierząt w plastikowych workach zostały rozrzucone dokładnie na parkingu leśnym w pobliżu autostrady A4. Na miejscu od rana pracowali policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP w Opolu oraz Straż Leśna. Powiadomiono także służby sanitarne.

- Wczoraj wieczorem albo dziś w nocy zwierzęta zostały profesjonalnie oprawione. To świeże pozostałości po uboju 63 owiec, baranów i konia. Kolczyki identyfikacyjne zostały usunięte - przekazał Waldemar Wilk ze Straży Leśnej Nadleśnictwa Opole.

Ślady wskazują na to, że za porzuceniem szczątek stoją osoby zajmujące się handlem, które przyjechały prawdopodobnie samochodem dostawczym. Odpady zapakowane zostały w dostępne w handlu plastikowe worki. Jak twierdzą leśnicy, ubój został dokonany na zamówienie konkretnego odbiorcy, który obecnie jest poszukiwany przez policję.

Pobrano już próbki mięsa do badań przez powiatowego lekarza weterynarii, który przybył na miejsce. Po zakończeniu wczorajszych prac przez policję, pozostałości po ubitych zwierzętach miały zostać przekazane do utylizacji.

Sprawcom, prócz sankcji karnych i finansowych związanych z nielegalnym wyrzuceniem do lasu niebezpiecznych odpadów i zaśmiecaniem środowiska, grozi także grzywna w wysokości kilku tysięcy złotych za złamanie wprowadzonego przez rząd tymczasowego zakazu wstępu do lasu, który ma związek z epidemią.

Źródło: RMF24.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >