Na Instagramie Monique Lehman Chmielewskiej pojawiło się pożegnanie taty, Papcia Chmiela. Jan BIELECKI/East NewsŹródło: Jan BIELECKI/East News
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 23 Stycznia 2021

Nie każdy wie, że córką Papcia Chmiela była "Żona Hollywood". Pożegnała ojca wzruszającymi słowami

Monique Lehman Chmielewska zdobyła popularność dzięki udziałowi w show TVN "Żony Hollywood". W programie pokazywała swoje spełnione amerykańskie marzenie i życie u boku ukochanego męża. Niewielu jednak wie, że kolorowa artystka to tak naprawdę córka Papcia Chmiela. Często gościł na jej Instagramie, niestety niedawno na jej koncie pojawił się wpis pożegnalny. Córka legendarnego rysownika opublikowała zdjęcie swojego taty.

Emitowany jakiś czas temu na TVN program "Żony Hollywood" opowiadał o życiu Polek za oceanem. Klucz doboru bohaterek formatu był jasny: musiały one odnieść sukces i cieszyć się naprawdę wysokim standardem życia.

Monique Lehman Chmielewska była jedną z wielu barwnych osobowości występujących w "Żonach Hollywood". Bujająca w obłokowych artystka skupiona na duchowym przeżywaniu codzienności podbiła serca widzów, jednak wiele osób może być zaskoczonych informacją, że jest ona córką Papcia Chmiela.

W "Żonach Hollywood" wystąpiła córka Papcia Chmiela

TVN do tworzenia formatu "Żony Hollywood" postanowił zaprosić Monique Lehman Chmielewską. Artystka słynąca z tkania gobelinów pojawiła się w trzecim sezonie show w 2017 roku.

Córka Papcia Chmiela wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych tuż po studiach. Pochwalić się może dwoma dyplomami magistra zdobytymi w 1978 roku. Jeden zdobyła w katedrze Konserwacji Rzeźby, natomiast drugi to magister Konserwacji i Restauracji Rzeźby kamiennej i elementów architektury.

Biedronka rozdaje produkty. Dziś ostatnia szansa, żeby skorzystaćBiedronka rozdaje produkty. Dziś ostatnia szansa, żeby skorzystaćCzytaj dalej

Monique Lehman Chmielewska wyjechała do USA w momencie, gdy Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Artystka utkała wtedy gobelin z podobizną hierarchy. Dzieło wystawione zostało w trakcie odprawiania mszy dla Polonii w Chicago w 1979 roku w świątyni pw. Pięciu Braci Męczenników.

Gwiazda "Żon Hollywood" jest mocno związana ze sztuką. Aktywnie udziela się w środowisku Polonii i organizuje cenione wystawy oraz wydarzenia. Sama również wciąż aktywnie tworzy. Prowadzi równocześnie dwie pracownie sztuki: jedną w Pasadenie, a jedną na rodzinnym Mokotowie.

W czasie występów na antenie TVN zachwyciła widzów swoim nietypowym związkiem

Widzowie TVN poznali Monique Lehman Chmielewska prywatnie jest żoną pracownika NASA. David Lehnam pełni funkcję szefa programu kosmicznego NASA i odpowiedzialny był m.in. za takie projekty jak Deep Space 1, czy Mars Odyssey Project.

Bohaterka "Żon Hollywood" na swoim profilu na Instagramie całkiem często publikowała zdjęcia z Papciem Chmielem. Monique Lehman Chmielewska z dumą opowiadała, również w czasie nagrań do show TVN, o swoim tacie.

Pokazywała, jak Papcio Chmiel pracuje i tworzy, a w ostatnich dniach przyszło zamieścić jej wyjątkowo przykre zdjęcie z tatą w roli głównej. Artystka zdecydowała się na pożegnanie legendarnego rysownika w mediach społecznościowych.

Córka Papcia Chmiela pożegnała tatę

Na profilu bohaterki trzeciego sezonu "Żon Hollywood" pojawiło się zdjęcie Papcia Chmiela. Rysownik i twórca komiksu "Tytus, Romek i Atomek" pozuje do fotografii w opasce powstańczej. Był on jednym z ostatnich żyjących uczestników Powstania Warszawskiego.

Monique Lehman Chmielewska post opatrzyła rokiem narodzin oraz śmierci swoje ojca. Jeszcze dwa tygodnie temu artystka publikowała zdjęcie uśmiechniętego taty pozującego na tle darów od Domu Opieki Powstańców.

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z publicznego profilu Monique Lehman Chmielewskiej. Całość materiału znaleźć można pod adresem Instagram.com/moniquetapestrystar

Źródło: Wikipedia / Instagram.com @moniquetapestrystar

Artykuły polecane przez redakcję WTV: