wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nie każdy wie, że córką Papcia Chmiela była "Żona Hollywood". Pożegnała ojca wzruszającymi słowami

23 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Monique Lehman Chmielewska zdobyła popularność dzięki udziałowi w show TVN "Żony Hollywood". W programie pokazywała swoje spełnione amerykańskie marzenie i życie u boku ukochanego męża. Niewielu jednak wie, że kolorowa artystka to tak naprawdę c

Emitowany jakiś czas temu na TVN program "Żony Hollywood" opowiadał o życiu Polek za oceanem. Klucz doboru bohaterek formatu był jasny: musiały one odnieść sukces i cieszyć się naprawdę wysokim standardem życia.

Monique Lehman Chmielewska była jedną z wielu barwnych osobowości występujących w "Żonach Hollywood". Bujająca w obłokowych artystka skupiona na duchowym przeżywaniu codzienności podbiła serca widzów, jednak wiele osób może być zaskoczonych informacją, że jest ona córką Papcia Chmiela.

W "Żonach Hollywood" wystąpiła córka Papcia Chmiela

TVN do tworzenia formatu "Żony Hollywood" postanowił zaprosić Monique Lehman Chmielewską. Artystka słynąca z tkania gobelinów pojawiła się w trzecim sezonie show w 2017 roku.

Córka Papcia Chmiela wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych tuż po studiach. Pochwalić się może dwoma dyplomami magistra zdobytymi w 1978 roku. Jeden zdobyła w katedrze Konserwacji Rzeźby, natomiast drugi to magister Konserwacji i Restauracji Rzeźby kamiennej i elementów architektury.

Monique Lehman Chmielewska wyjechała do USA w momencie, gdy Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Artystka utkała wtedy gobelin z podobizną hierarchy. Dzieło wystawione zostało w trakcie odprawiania mszy dla Polonii w Chicago w 1979 roku w świątyni pw. Pięciu Braci Męczenników.

Gwiazda "Żon Hollywood" jest mocno związana ze sztuką. Aktywnie udziela się w środowisku Polonii i organizuje cenione wystawy oraz wydarzenia. Sama również wciąż aktywnie tworzy. Prowadzi równocześnie dwie pracownie sztuki: jedną w Pasadenie, a jedną na rodzinnym Mokotowie.

W czasie występów na antenie TVN zachwyciła widzów swoim nietypowym związkiem

Widzowie TVN poznali Monique Lehman Chmielewska prywatnie jest żoną pracownika NASA. David Lehnam pełni funkcję szefa programu kosmicznego NASA i odpowiedzialny był m.in. za takie projekty jak Deep Space 1, czy Mars Odyssey Project.

Bohaterka "Żon Hollywood" na swoim profilu na Instagramie całkiem często publikowała zdjęcia z Papciem Chmielem. Monique Lehman Chmielewska z dumą opowiadała, również w czasie nagrań do show TVN, o swoim tacie.

Pokazywała, jak Papcio Chmiel pracuje i tworzy, a w ostatnich dniach przyszło zamieścić jej wyjątkowo przykre zdjęcie z tatą w roli głównej. Artystka zdecydowała się na pożegnanie legendarnego rysownika w mediach społecznościowych.

Córka Papcia Chmiela pożegnała tatę

Na profilu bohaterki trzeciego sezonu "Żon Hollywood" pojawiło się zdjęcie Papcia Chmiela. Rysownik i twórca komiksu "Tytus, Romek i Atomek" pozuje do fotografii w opasce powstańczej. Był on jednym z ostatnich żyjących uczestników Powstania Warszawskiego.

Monique Lehman Chmielewska post opatrzyła rokiem narodzin oraz śmierci swoje ojca. Jeszcze dwa tygodnie temu artystka publikowała zdjęcie uśmiechniętego taty pozującego na tle darów od Domu Opieki Powstańców.

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z publicznego profilu Monique Lehman Chmielewskiej. Całość materiału znaleźć można pod adresem Instagram.com/moniquetapestrystar

Źródło: Wikipedia / Instagram.com @moniquetapestrystar

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Biedronka sprzedaje wodę smakową z benzoesanem sodu. Na etykiecie zapewnia o korzystnym efekcie dla zdrowia

  • Znamy dokładne powiązania między Tadeuszem Rydzykiem a Ministerstwem Kultury. Setki tysięcy złotych z naszych podatków

  • Zmarł dziennikarz Radia Nowy Świat. Przegrał walkę z koronawirusem

Agata Jaroszewska

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

TRICOLORS/EAST NEWS

Gwiazdy

Zmarł Wiesław Gołas, ceniony aktor znany z wielu wybitnych ról. Rodzina ujawnia smutne szczegóły

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Beata K. po pijackim incydencie straci gigantyczne pieniądze. Ekspert wskazuje, jak może odzyskać zaufanie fanów

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Michael K. Williams. Gwiazda "Zakazanego imperium" i "Prawa ulicy" miała 54 lata

Czytaj więcej >
Policja wyjaśnia, dlaczego Beata K. nie trafiła na izbę wytrzeźwień

Gwiazdy

Rzecznik policji tłumaczy, dlaczego Beata K. nie trafiła do izby wytrzeźwień. "Nie było żadnych przesłanek"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Top Model. Marianna Schreiber przeprasza za homofobiczny wpis

Czytaj więcej >
Nie żyje Mikis Theodorakis

Gwiazdy

Nie żyje Mikis Theodorakis. Autor muzyki do filmu "Grek Zorba" miał 96 lat

Czytaj więcej >