wtv.pl > Polska > Zmiany w obostrzeniach. Jest rozporządzenie
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:20

Zmiany w obostrzeniach. Jest rozporządzenie

Obostrzenia
Pixabay/coyot

Pojawiło się już rozporządzenie dotyczące zmian w obostrzeniach. Wejdzie ono w życie 6 czerwca 2021 roku. Dotyczy ono zapowiadanego przez Adam Niedzielskiego zwiększenia liczby możliwych zgromadzeń do 150 osób, dopuszczenie do szczepienia dzieci w wieku 12-15 lat oraz możliwość organizacji targów i konferencji.

W środę ogłoszono, że reżim sanitarny zostanie przedłużony do 25 czerwca. Do tego czasu obowiązywać będą ustalone w rozporządzeniu zasady.

Zmiany w obostrzeniach. Będą obowiązywać od 6 czerwca

Od 6 czerwca obowiązywać będą nowe zmiany w obostrzeniach.

Według zapowiedzi będą one poluizowane - przede wszystkim powróci możliwość organizowania targów, konferencji i wystaw. Pozostanie jednak zarządzenie związane z limitem osób na mkw - na 15 mkw przebywać będzie mogła w pomieszczeniu 1 osoba.

Otwarte zostanę również kluby taneczne, dyskoteki, escape roomy, domy zagadek i strachów oraz inne miejsca służące rozrywce i rekreacji w podobnym duchu.

Odbędzie się również zapowiedziane wcześniej otwarcie sal zabaw w centrach handlowych. Należy przypomnieć, że we wszystkich tych placówkach obowiązywać będzie reżim sanitarny.

Tekstu projektu jeszcze nie ma, ale pojawiła się już zapowiedź zmian w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Informacja dotyczy działań na tle zmian, więc już wkrótce możemy spodziewać się szczegółowego tekstu projektu.

Tymczasem wiadomo również, że reżim sanitarny zostanie przedłużony do 25 czerwca, jak podaje strona internetowa rządu.

Nowe limity osób oraz niemiła niespodzianka dla niezaszczepionych

Zwiększone zostaną również limity osobowe zgromadzeń. Zwiększony z 50 do 150 osób limit dotyczyć będzie środków komunikacji, spotkań rodzinnych i zatwierdzonych zgromadzeń.

Wprowadzone zostaną również przepisy, które zezwolą NFZ na pozyskanie danych osób, które nie uczestniczyły w akcji szczepień.

W rozporządzeniu ma również pojawić się informacja o dopuszczeniu osób od 12 roku życia wzwyż do szczepień przeciw COVID-19.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: polsatnews.pl

Powiązane