Zakupy od jutra będą szybsze i prostsze?. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 19 Kwietnia 2020

Kolejne zmiany w sklepach już od jutra. Jesteście na nie przygotowani?

Zakupy od jutra będą szybsze i prostsze? W związku z tym, że rząd postanowił poluzować niektóre restrykcje i wprowadzić kolejne zmiany w sklepach, jest szansa na to, że kolejki do marketów będą krótsze. Od poniedziałku bowiem do sklepu będzie mogło jednocześnie wejść więcej osób.

Od poniedziałku, czyli już od jutra, więcej osób będzie mogło przebywać w tym samym czasie w sklepie, co znacznie usprawni i ułatwi robienie zakupów. Jednocześnie nie spodziewajmy się tłumów i lepiej zachowajmy w tym wszystkim zdrowy rozsądek.

Najstarszy, żyjący polski aktor ujawnił że jest gejem na antenie TVP. Poruszające do łez wyznanie ikonyNajstarszy, żyjący polski aktor ujawnił że jest gejem na antenie TVP. Poruszające do łez wyznanie ikonyCzytaj dalej

Zakupy od jutra będą szybsze i prostsze? Kolejne zmiany

Do tej pory w sklepie zgodnie z wprowadzonymi przed rząd ogarniczeniami, mogło przebywać jednocześnie tylko trzech klientów na jedno stanowisko kasowe. Dla przykładu jeśli w danym markecie jest 10 kas, wówczas zakupy w tym samym czasie może robić w nim nie więcej niż 30 osób. Teraz ulegnie to zmianie.

Jak informuje "Fakt", od poniedziałku bowiem w sklepach do 100 mkw, na jedną kasę zakupy będą mogły robić jednocześnie cztery osoby. W większych placówkach - dodatkowa osoba na każde 15 mkw. Tak oto w markecie o powierzchni 200 mkw, zakupy będzie mogło robić jednocześnie 10 osób. 4 osoby przypadać będą także na jedno stanowisko kasowe na stacjach paliw i na jedno stoisko na straganach oraz targowiskach. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Biedronka zamknięta przez koronawirusa. Pracownicy poddani kwarantannie
2. Nagła akcja policji na stadionie w Radomiu. Na murawie wylądował Black Hawk. Co się dzieje?

Bez zmian pozostają godziny dla seniorów, które wciąż będą obowiązywać (godz. 10-12).

Klienci muszą także do odwołania zasłaniać w sklepach i ogólnej przestrzeni publicznej usta i nos. Robiąc zakupy należy mieć na sobie także rękawiczki jednorazowe. Takie rękawiczki powinien zapewnić klientom sklep.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
  2. Lidl montuje specjalne urządzenia we wszystkich sklepach. Dobra wiadomość dla klientów w obecnym czasie
  3. Zaskakujący wpis Moniki Olejnik. Ujawniła ważne wspomnienie o Marii Kaczyńskiej
  4. Polsat wyemituje jutro program, który wielu osobom się nie spodoba. Nagrania z porażających interwencji wstrząsnęły internetem
  5. Ojciec wywiesił przed szpitalem dziecięcym niezwykły baner. Trudno powstrzymać wzruszenie
  6. Będzie druga fala koronawirusa, włoski ekspert WHO jest pewien. Podał termin

Źródło: Fakt