wtv.pl > Polska > Kolejne zmiany w sklepach już od jutra. Jesteście na nie przygotowani?
Pamela Obuchowska
Pamela Obuchowska 19.03.2022 08:45

Kolejne zmiany w sklepach już od jutra. Jesteście na nie przygotowani?

Zakupy od jutra będą szybsze i prostsze?
Jakub Kaminski/East News

Od poniedziałku, czyli już od jutra, więcej osób będzie mogło przebywać w tym samym czasie w sklepie, co znacznie usprawni i ułatwi robienie zakupów. Jednocześnie nie spodziewajmy się tłumów i lepiej zachowajmy w tym wszystkim zdrowy rozsądek.

Zakupy od jutra będą szybsze i prostsze? Kolejne zmiany

Do tej pory w sklepie zgodnie z wprowadzonymi przed rząd ogarniczeniami, mogło przebywać jednocześnie tylko trzech klientów na jedno stanowisko kasowe. Dla przykładu jeśli w danym markecie jest 10 kas, wówczas zakupy w tym samym czasie może robić w nim nie więcej niż 30 osób. Teraz ulegnie to zmianie.

Jak informuje "Fakt", od poniedziałku bowiem w sklepach do 100 mkw, na jedną kasę zakupy będą mogły robić jednocześnie cztery osoby. W większych placówkach - dodatkowa osoba na każde 15 mkw. Tak oto w markecie o powierzchni 200 mkw, zakupy będzie mogło robić jednocześnie 10 osób. 4 osoby przypadać będą także na jedno stanowisko kasowe na stacjach paliw i na jedno stoisko na straganach oraz targowiskach. 

Bez zmian pozostają godziny dla seniorów, które wciąż będą obowiązywać (godz. 10-12).

Klienci muszą także do odwołania zasłaniać w sklepach i ogólnej przestrzeni publicznej usta i nos. Robiąc zakupy należy mieć na sobie także rękawiczki jednorazowe. Takie rękawiczki powinien zapewnić klientom sklep.

Źródło: Fakt

Powiązane