wtv.pl > Świat > Zakonnice z klasztoru na północy Włoch nie chcą się zaszczepić. Przełożona czerpie wiedzę z... telefonu
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:06

Zakonnice z klasztoru na północy Włoch nie chcą się zaszczepić. Przełożona czerpie wiedzę z... telefonu

Zakonnice z Włoch
VINCENZO PINTO/AFP/East News - zdjęcie ilustracyjne

W jednym z zakonów w okolicach Vicenzy na północy Włoch zakonnice nie chcą zaszczepić się na koronawirusa. O sprawie poinformował emerytowany lekarz, będący bratem przełożonej tamtejszych sióstr. Powiadomił również diecezję.

Brat przełożonej zakonu jest zdruzgotany jej postępowaniem.

Antyszczepionkowe zakonnice

Włoskie media donoszą o liście, który do diecezji w Padwie wystosował emerytowany lekarz, który w ostatnim czasie odwiedził jeden z zakonów w Montegalda, w okolicach Vicenzy.

Mężczyzna udał się na spotkanie ze swoją 77-letnią siostrą, która pełni funkcję przełożonej klasztoru. Rozmowa z nią przyniosła jednak rozgoryczenie.

Lekarz, będący zwolennikiem szczepień próbował przekonać siostrę na szczepienie. Ta okazała się jednak zatwardziałą przeciwniczką wakcynacji.

Bez sił i nadziei na przeciągnięcie zakonnicy "na swoją stronę", zdecydował się zawiadomić władze duchowne, którym podlega jego siostra.

Wiedza z... telefonu

W liście do zwierzchników klasztoru nie krył swojego oburzenia na fakt, że mimo starań prezydenta Włoch, papieża Franciszka i duchowieństwa, w kraju wciąż pozostaje jednostka kościelna, która odmówiła szczepień.

Siostry posługiwać mają się podobno hasłami i fotografiami "na granicy śmieszności". Wiedzę, a w zasadzie "antyszczepionkową propagandę", jak określił to emerytowany lekarz, jego siostra czerpać ma z informacji znalezionych w Internecie w telefonie.

Mężczyzna wyraził nadzieję na reakcję ordynariusza diecezji w sprawie niesfornej siostry i zakonnic, które jej podlegają.

W lokalnych mediach pojawiła się informacja, że kobieta zdecydowała, że zaszczepi się jeszcze we wrześniu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: wp.pl, wtv.pl