"Zabawa w chowanego", to nowy głośny film braci Sekielskich o pedofilii w kościele. Do grona ofiar księdza dołącza kolejna.. (zd. il.); Piotr Molecki/East NewsŹródło: (zd. il.); Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 21 Maja 2020

“Milczał prawie 30 lat”. Jest kolejna ofiara księdza z “Zabawy w chowanego” braci Sekielskich, zatrważające

"Zabawa w chowanego" to nowy, głośny film braci Sekielskich o pedofilii w Kościele, którego premiera miała miejsce kilka dni temu. Dokument, podobnie jak poprzedni, wywołał sporo poruszenia i zamieszania w mediach oraz wśród opinii publicznej. Skłania do refleksji, a także przyczynia się do wyznań kolejnych ofiar księży pedofilów, w tym nawet konkretnego księdza, o którym mowa w filmie. Do grona jego ofiar dołącza kolejna.

Jak informuje Radio ZET, pan Adam, który chce pozostać anonimowy, zamierza złożyć jutro doniesienie do prokuratury w Pleszewie. Jako dziecko doznał krzywdy z rąk księdza Arkadiusza H., o którym mowa w nowym filmie braci Sekielskich.

Są nowe, oficjalnie żółte alarmy. Uważajcie na siebie szczególnie wieczorem, Instytut wydał ostrzeżeniaSą nowe, oficjalnie żółte alarmy. Uważajcie na siebie szczególnie wieczorem, Instytut wydał ostrzeżeniaCzytaj dalej

"Zabawa w chowanego". Do grona ofiar księdza pedofila dołącza kolejna

Pan Adam zdobył się na wstrząsające wyznanie po premierze filmu pt. "Zabawa w chowanego". Mężczyzna opowiedział reporterce Radia ZET Dance Woźnickiej, że jako piętnastolatek także padł ofiarą księdza Arkadiusza H. Miał być przez niego molestowany, do czego dochodziło w latach 90. w parafii, w której posługę pełnił wspomniany ksiądz. Dramat pana Adama miał trwać dwa lata. Jako dziecko udzielał się w młodzieżowej wspólnocie w parafii. Jak twierdzi, był jedną z kilku ofiar tego duchownego.

"Jest kolejna ofiara księdza-pedofila z filmu braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" Po obejrzeniu filmu skontaktował się z Radiem ZET. Milczał prawie 30 lat. Jutro Jego pełnomocnik składa doniesienie do prokuratury w Pleszewie przeciwko księdzu Arkadiuszowi H." - napisała na Twitterze Danka Woźnicka, reporterka Radia ZET.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Magdalena Ogórek nie będzie zadowolona. Ujawniono jej zarobki
2. Janów Podlaski po głośnej kontroli. O "zbrodni na zwierzętach" mówi cała Polska, interweniował sam minister

Jak czytamy na stronie Radia ZET, swoich haniebnych czynów ksiądz Arkadiusz H. miał dopuszczać się głównie w domu parafialnym, a także w trakcie rekolekcji czy podczas wyjazdów młodzieżowej wspólnoty. Jak twierdzi pan Adam, podczas takich wyjazdów chłopcy mieli spać z księdzem. Zdarzało się, że w jednym pokoju wraz z księdzem spało nawet 2, 3 chłopców. Mimo swojej mrocznej strony i tajemnicy, którą skrywał przed światem, duchowny miał dobrą opinię. Był na ogół lubiany, szanowany i wzbudzał zaufanie (w tym wśród rodziców), grał na gitarze i zawsze otoczały go dzieci oraz młodzież. Nikt nie wiedział, do czego tak naprawdę jest zdolny i jakich czynów się dopuszcza.

Pan Adam, jak przyznał dla Radia ZET, o swojej tragedii zdecydował się opowiedzieć dopiero obejrzeniu nowego filmu braci Sekielskich. Kolejna ofiara ks. Arkadiusza H. domaga się kary więzienia dla księdza, który skrzywdził go jako dziecko w tak niewyobrażalny sposób. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sędzia wydał wyrok śmierci za pomocą wideokonferencji. Pierwszy taki przypadek w historii
  2. Pirat z BMW może być skazany na dożywocie. Nagły zwrot w sprawie tragedii na przejściu
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Nie wie, kim jest, ale mówi tylko po Polsku. Znaleźli go w Belgii, ważny apel policji

Źródło: Radio ZET