wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

“Milczał prawie 30 lat". Jest kolejna ofiara księdza z “Zabawy w chowanego" braci Sekielskich, zatrważające

21 Maja 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

"Zabawa w chowanego" to nowy, głośny film braci Sekielskich o pedofilii w Kościele, którego premiera miała miejsce kilka dni temu. Dokument, podobnie jak poprzedni, wywołał sporo poruszenia i zamieszania w mediach oraz wśród opinii

Jak informuje Radio ZET, pan Adam, który chce pozostać anonimowy, zamierza złożyć jutro doniesienie do prokuratury w Pleszewie. Jako dziecko doznał krzywdy z rąk księdza Arkadiusza H., o którym mowa w nowym filmie braci Sekielskich.

"Zabawa w chowanego". Do grona ofiar księdza pedofila dołącza kolejna

Pan Adam zdobył się na wstrząsające wyznanie po premierze filmu pt. "Zabawa w chowanego". Mężczyzna opowiedział reporterce Radia ZET Dance Woźnickiej, że jako piętnastolatek także padł ofiarą księdza Arkadiusza H. Miał być przez niego molestowany, do czego dochodziło w latach 90. w parafii, w której posługę pełnił wspomniany ksiądz. Dramat pana Adama miał trwać dwa lata. Jako dziecko udzielał się w młodzieżowej wspólnocie w parafii. Jak twierdzi, był jedną z kilku ofiar tego duchownego.

"Jest kolejna ofiara księdza-pedofila z filmu braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" Po obejrzeniu filmu skontaktował się z Radiem ZET. Milczał prawie 30 lat. Jutro Jego pełnomocnik składa doniesienie do prokuratury w Pleszewie przeciwko księdzu Arkadiuszowi H." - napisała na Twitterze Danka Woźnicka, reporterka Radia ZET.

Jak czytamy na stronie Radia ZET, swoich haniebnych czynów ksiądz Arkadiusz H. miał dopuszczać się głównie w domu parafialnym, a także w trakcie rekolekcji czy podczas wyjazdów młodzieżowej wspólnoty. Jak twierdzi pan Adam, podczas takich wyjazdów chłopcy mieli spać z księdzem. Zdarzało się, że w jednym pokoju wraz z księdzem spało nawet 2, 3 chłopców. Mimo swojej mrocznej strony i tajemnicy, którą skrywał przed światem, duchowny miał dobrą opinię. Był na ogół lubiany, szanowany i wzbudzał zaufanie (w tym wśród rodziców), grał na gitarze i zawsze otoczały go dzieci oraz młodzież. Nikt nie wiedział, do czego tak naprawdę jest zdolny i jakich czynów się dopuszcza.

Pan Adam, jak przyznał dla Radia ZET, o swojej tragedii zdecydował się opowiedzieć dopiero obejrzeniu nowego filmu braci Sekielskich. Kolejna ofiara ks. Arkadiusza H. domaga się kary więzienia dla księdza, który skrzywdził go jako dziecko w tak niewyobrażalny sposób. 

Źródło: Radio ZET

Pamela ObuchowskaAutor

Absolwentka kulturoznawstwa. Redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Polska

Weekendowa przerwa techniczna w bankach. Jakie utrudnienia czekają na klientów?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Polska

Rafał Ziemkiewicz zatrzymany lotnisku. Służby zabrały mu telefon i leki

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska

Prof.Horban: Rada Medyczna coraz bliżej zarekomendowania obostrzeń. Ograniczenia na wzór Francji

Czytaj więcej >
Straż Graniczna komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Polska

"Odmówili złożenia takiego wniosku w Polsce". SG komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Czytaj więcej >
Protesty: pod Kancelarią Premiera rozbiło się "czerwone miasteczko"

Polska

Protest pracowników sądów i prokuratur. Pod KPRM wyrosło "czerwone miasteczko"

Czytaj więcej >
Lublin

Polska

Lublin: Odnaleziono ciała trójki martwych dzieci. Ich matka przyznała się, że to ona je zabiła

Czytaj więcej >