Zabawa w chowanego to drugi film braci Sekielskich. Pozytywną opinią podzielił się znany pisarz i działacz katolicki.. Pixabay/SenlayŹródło: Pixabay/Senlay
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 15 Maja 2020

Wpływowy polski hierarcha “bohaterem” Zabawy w chowanego. “Przynajmniej jeden powinien podać się do dymisji”

Zabawa w chowanego to drugi film dokumentalny braci Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele Katolickim. Dotyka dokładnie problemu ukrywania pedofilii oraz krycia księży pedofilów, którzy w efekcie nie ponoszą żadnych konsekwencji za swoje czyny. Film "Tylko nie mów nikomu" odniósł duży sukces. Czy nowa produkcja ma szansę to powtórzyć lub nawet go przebić? Pozytywną opinią podzielił się znany pisarz i działacz katolicki Tomasz Terlikowski, który w nowym dokumencie braci Sekielskich wystąpił jako ekspert.

Do pierwszego filmu braci Sekielskich, pt. "Tylko nie mów nikomu", Tomasz Terlikowski miał pewne zastrzeżenia. Tym razem jest lepszego zdania, co do drugiego filmu, którego premiera zaplanowana jest na jutro, 16 maja. Film dostępny będzie za darmo w serwisie YouTube.

Pilne doniesienia ze Śląska. Zawalił się budynek kopalni Mysłowice, strażacy nie mogą wejść do środkaPilne doniesienia ze Śląska. Zawalił się budynek kopalni Mysłowice, strażacy nie mogą wejść do środkaCzytaj dalej

Zabawa w chowanego to drugi film braci Sekielskich. Pozytywną opinią podzielił się Tomasz Terlikowski

W nowym dokumencie braci Sekielskich Terlikowski wystąpił jako ekspert. Jak sam przyznaje, zrobił to m.in. dlatego, że "chce być po stronie ofiar, a nie instytucji". Dziennikarz i katolicki publicysta już teraz twierdzi, że ten film jest "lepszy i mocniejszy" od "Tylko nie mów nikomu". Czeka także na dymisję przynajmniej jednego hierarchy.

 DZISIAJ GRZEJE: 1. Łukasz Szumowski bez ogródek skrytykował społeczeństwo. Mówił o tirach z trumnami, zatrważające
2. Dwie olbrzymie zagraniczne firmy zwalniają pracowników w Polsce. Setki ludzi trafią na bruk 

"To opowieść o wierzących ofiarach, o tym jak krzywdzone były dzieci ludzi bliskich Kościołowi, systemowym kryciu przestępcy, o religijnej nowomowie służącej do usprawiedliwienia pedofilii, o układzie ponad diecezjami, który pozwala kryć pewne rzeczy, ale także o złych praktykach prokuratury" – napisał Terlikowski na Facebooku.

Terlikowski przyznaje, że "to bardzo mocny, oskarżycielski film", ale jego zdaniem "przynajmniej jeden hierarcha powinien podać się po nim do dymisji albo zostać odwołany".

Facebook/Tomasz Terlikowski
 
ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapłacimy kolejne miliony za wydruk nowych kart wyborczych
  2. Zderzenie hulajnóg elektrycznych w Warszawie. Mężczyzna leżał na ziemi
  3. Uczniowie wracają do szkoły? Nagła decyzja i pilne oświadczenie
  4. Pamiętacie dyrektora z Biebrzy, który robił wielkie oczy na Morawieckiego? Właśnie został zwolniony
  5. Pielęgniarka nie miała wyboru i musiała skłamać w sprawie zakażenia. Powód wprowadza w osłupienie
  6. Możesz nie dostać 1000 zł na wakacje przez jeden szczegół. Od niego zależy wszystko

Źródło: film.wp.pl / Facebook