Na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Kaszyce (woj. podkarpackie) miał miejsce tragiczny wypadek autobusu.. ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS
Źródło: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Marca 2021

Tragiczny wypadek na A4. Ponad 30 osób rannych, są też ofiary śmiertelne

Na autostradzie A4, na wysokości miejscowości Kaszyce (woj. podkarpackie), miał miejsce tragiczny wypadek autobusu. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło 5 osób. Blisko 40 pozostaje ranne. Pojazd wiózł 57 obywateli Ukrainy.

Do wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę, kilka chwil po północy, podaje Wirtualna Polska.

Autokar jadący w stronę przejścia granicznego z Ukrainą wpadł do rowu w Kaszycach, w okolicach Jarosławia.

Uderzył w osłonę energochłonną, która jest na końcu pasa zjazdowego na MOP, a później w bariery i przewrócił się do rowu za tymi barierami – przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową dyżurny GDDKiA.

Wypadek autobusu w Kaszycach

W wyniku wypadku śmierć poniosło 5 pasażerów autobusu. Niemal 40 osób zostało rannych, a w stanie ciężkim przebywa 8 z nich. Poszkodowani zostali przetransportowani do kilku placówek medycznych.

Rolnicy zakłócili konferencję, chcieli rozmawiać z premierem. Nie zostali dopuszczeniRolnicy zakłócili konferencję, chcieli rozmawiać z premierem. Nie zostali dopuszczeniCzytaj dalej

Pomocy uczestnikom wypadku udzielają pracownicy szpitala wojewódzkiego w Przemyślu, Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, szpitalu wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie, szpitalu w Rudnej Małej, a także w powiatowych szpitalach w Przeworsku i Lubaczowie.

Osoby, u których stwierdzono najcięższe rany, zostały przetransportowane do szpitali śmigłowcami. Akcję wspomogło wojsko oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Pozostałych uczestników wypadku przewieziono do najbliższej szkoły.

Informację potwierdził Marcin Betleja z podkarpackiej straży pożarnej. – Wszystkie osoby wymagające pomocy zostały przewiezione do szpitali, a pozostali uczestnicy wypadku do budynku przygotowanego przez miejscowy samorząd – przekazał w rozmowie z PAP.

W akcję ratunkową zaangażowano prawie 100 strażaków z 30 zastępów straży pożarnej, wskazuje WP. Działania ratunkowe prowadzono przez kilka godzin. Na ten moment trwa akcja usuwania autokaru z rowu przy pomocy ciężkiego sprzętu.

Ruch na autostradzie A4 został zablokowany.

źródło: WP / PAP

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Radio Zet/Times of India]