wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Małgorzata Kidawa-Błońska straci szansę na prezydenturę? Otrzymała niespodziewany cios

29 Marca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Wybory prezydenckie, mimo protestów społeczeństwa i znakomitej większości samych kandydatów na prezydenta, mogą odbyć się w maju. "Nikt z nas nie wie, co się będzie działo 10 maja", przyznał wczoraj Andrzej Duda. Najwyraźniej nie

"Mam nadzieję, że już po świętach sytuacja u nas będzie się uspokajała i że będziemy mogli wracać do normalnego życia. Mam nadzieję, że będą warunki do wyborów, ale gdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała i że będziemy musieli cały czas trzymać dyscyplinę, ograniczenia jak są w tej chwili, to myślę, że ten termin wyborów wtedy może się okazać nie do utrzymania", przekazał wczoraj Andrzej Duda. Podobna niepewność dotyka dziś wszystkich, począwszy od obywateli, na liderach partii politycznych kończąc. Niezwykle ciekawą informację podał we wczorajszej rozmowie z TVN 24 lider PO Borys Budka.

Wybory prezydenckie bez Małgorzaty Kidawy-Błońskiej?

Budka, zapytany o ewentualność wycofania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z wyścigu po Pałac Prezydencki wobec rozprzestrzeniającej się epidemii, odparł, że "wszystkie rozwiązania są dzisiaj możliwe". Nie jest więc wykluczone, iż wkrótce ktoś zastąpi ją na miejscu kandydata PO.

"Dla nas ktoś, kto zachęca do wzięcia udziału w tych wyborach, będzie miał krew na rękach. To nie pierwszy raz, kiedy interes polityczny PiS i Jarosława Kaczyńskiego jest przed interesem obywatela, przed dobrem obywateli", dodał. Podobne oceny słyszeliśmy już dziesiątki razy. Na ten moment niewiele z nich jednak wynika.

Sytuację, być może, mogłaby zmienić konsolidacja opozycji i zaprezentowanie wspólnej i jasnej narracji. Choć do dziś nie udało się tego wypracować, Budka zapewnił, że rozmowy trwają. "Rozmawiamy, jestem po konsultacjach z kolegami z innych klubów parlamentarnych, jutro spotkanie kandydatów na prezydenta", przekazał.

Na dziś przewidziana jest rozmowa Kidawy-Błońskiej z kandydatem Lewicy Robertem Biedroniem oraz Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem z PSL. Aktualna kandydatka PO na prezydenta napisała na Twitterze: "Dziś nie ma miejsca na niepotrzebne emocje. Kryzysowa sytuacja wymaga od nas, kandydatów demokratycznej opozycji, pilnej rozmowy. Zapraszam Was wszystkich na wideokonferencję jutro. Sztaby ustalą szczegóły".

Czy opozycji uda się tymczasowo zakopać dzielące ich różnice i wypracować wspólne stanowisko – czas pokaże.

Źródło: WP

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >