wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Małgorzata Kidawa-Błońska straci szansę na prezydenturę? Otrzymała niespodziewany cios

29 Marca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Wybory prezydenckie, mimo protestów społeczeństwa i znakomitej większości samych kandydatów na prezydenta, mogą odbyć się w maju. "Nikt z nas nie wie, co się będzie działo 10 maja", przyznał wczoraj Andrzej Duda. Najwyraźniej nie

"Mam nadzieję, że już po świętach sytuacja u nas będzie się uspokajała i że będziemy mogli wracać do normalnego życia. Mam nadzieję, że będą warunki do wyborów, ale gdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała i że będziemy musieli cały czas trzymać dyscyplinę, ograniczenia jak są w tej chwili, to myślę, że ten termin wyborów wtedy może się okazać nie do utrzymania", przekazał wczoraj Andrzej Duda. Podobna niepewność dotyka dziś wszystkich, począwszy od obywateli, na liderach partii politycznych kończąc. Niezwykle ciekawą informację podał we wczorajszej rozmowie z TVN 24 lider PO Borys Budka.

Wybory prezydenckie bez Małgorzaty Kidawy-Błońskiej?

Budka, zapytany o ewentualność wycofania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z wyścigu po Pałac Prezydencki wobec rozprzestrzeniającej się epidemii, odparł, że "wszystkie rozwiązania są dzisiaj możliwe". Nie jest więc wykluczone, iż wkrótce ktoś zastąpi ją na miejscu kandydata PO.

"Dla nas ktoś, kto zachęca do wzięcia udziału w tych wyborach, będzie miał krew na rękach. To nie pierwszy raz, kiedy interes polityczny PiS i Jarosława Kaczyńskiego jest przed interesem obywatela, przed dobrem obywateli", dodał. Podobne oceny słyszeliśmy już dziesiątki razy. Na ten moment niewiele z nich jednak wynika.

Sytuację, być może, mogłaby zmienić konsolidacja opozycji i zaprezentowanie wspólnej i jasnej narracji. Choć do dziś nie udało się tego wypracować, Budka zapewnił, że rozmowy trwają. "Rozmawiamy, jestem po konsultacjach z kolegami z innych klubów parlamentarnych, jutro spotkanie kandydatów na prezydenta", przekazał.

Na dziś przewidziana jest rozmowa Kidawy-Błońskiej z kandydatem Lewicy Robertem Biedroniem oraz Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem z PSL. Aktualna kandydatka PO na prezydenta napisała na Twitterze: "Dziś nie ma miejsca na niepotrzebne emocje. Kryzysowa sytuacja wymaga od nas, kandydatów demokratycznej opozycji, pilnej rozmowy. Zapraszam Was wszystkich na wideokonferencję jutro. Sztaby ustalą szczegóły".

Czy opozycji uda się tymczasowo zakopać dzielące ich różnice i wypracować wspólne stanowisko – czas pokaże.

Źródło: WP

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >