wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej po cichu. Znany jest termin wyborów?

9 Maja 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Wybory prezydenckie 2020 odbędą się szybciej, niż się tego spodziewamy? Wiele na to wskazuje, choć początkowo, od momentu podpisania porozumienia Jarosława Gowina i Jarosława Kaczyńskiego, padały głosy o wyborach przeprowadzonych w późniejszym term

Wybory prezydenckie odbędą się jednak jeszcze w maju tego roku? Rząd podobno to poważnie rozważa. Odbyło się tajne spotkanie przy Nowogrodzkiej. Jeżeli sprawdzą się prognozy i doniesienia dziennikarzy w tej sprawie, czeka nas prawdziwy zwrot akcji. O jakim nowym majowym terminie wyborów mowa?

Wybory prezydenckie 2020 odbędą się jeszcze w maju?

Znowu zrobiło się głośno w sprawie daty wyborów. Jak donoszą media, na pierwszy plan nieoczekiwanie znów powrócił termin 23 maja. Czy naprawdę jest to możliwe?

"O 16 na Nowogrodzkiej zjazd wierchuszki. Tematem zrobienie wyborów 23. maja. Kaczyński poprztykał się znowu z Gowinem. Decyzja (Witek o przełożeniu i Morawieckiego o dniu wolnym) musi zapaść do północy. Czyli do dnia wyborów. Tak więc nasłuchujemy w ten słoneczny weekend" - przekazał na Twitterze dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda, cytowany przez Wprost.

Szczególną uwagę zwraca także wpis Krystyny Pawłowicz na Twitterze. Nikt jednak z polityków nie komentuje oficjalnie tych doniesień. "Jest przesilenie polityczne i rządowe. Wybory najprawdopodobniej 23 maja. Rząd chyba mniejszościowy" - napisała była posłanka. W swoim wpisie sugeruje, że Porozumienie Jarosława Gowina opuści koalicję rządzącą, przez co PiSowi może grozić utrata większość w Sejmie.

Jak podaje TVN24, w siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej odbyło się spotkanie przedstawicieli rządu. Pojawili się na nim m.in. Elżbieta Witek, Mateusz Morawiecki, Mariusz Błaszczak oraz Jacek Sasin, którego zadaniem było zorganizowanie głosowania korespondencyjnego. Co przyniesie nam ta pilna narada?

Źródło: Wprost / RMF FM / TVN24

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >