Wybory prezydenckie 2020 odbędą się szybciej, niż się tego spodziewamy?. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 9 Maja 2020

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej po cichu. Znany jest termin wyborów?

Wybory prezydenckie 2020 odbędą się szybciej, niż się tego spodziewamy? Wiele na to wskazuje, choć początkowo, od momentu podpisania porozumienia Jarosława Gowina i Jarosława Kaczyńskiego, padały głosy o wyborach przeprowadzonych w późniejszym terminie. Mówiono o czerwcu, lipcu czy nawet sierpniu. Teraz nieoczekiwanie znowu powraca termin majowy. Jaki dokładnie i czy naprawdę jest szansa, że do tego dojdzie? Kierownictwo PiS spotkało się dziś przy Nowogrodzkiej.

Wybory prezydenckie odbędą się jednak jeszcze w maju tego roku? Rząd podobno to poważnie rozważa. Odbyło się tajne spotkanie przy Nowogrodzkiej. Jeżeli sprawdzą się prognozy i doniesienia dziennikarzy w tej sprawie, czeka nas prawdziwy zwrot akcji. O jakim nowym majowym terminie wyborów mowa?

Niewyobrażalnie tragiczne, na wysypisku śmieci znaleziono zawiniątko. Nie żyje noworodekNiewyobrażalnie tragiczne, na wysypisku śmieci znaleziono zawiniątko. Nie żyje noworodekCzytaj dalej

Wybory prezydenckie 2020 odbędą się jeszcze w maju?

Znowu zrobiło się głośno w sprawie daty wyborów. Jak donoszą media, na pierwszy plan nieoczekiwanie znów powrócił termin 23 maja. Czy naprawdę jest to możliwe?

"O 16 na Nowogrodzkiej zjazd wierchuszki. Tematem zrobienie wyborów 23. maja. Kaczyński poprztykał się znowu z Gowinem. Decyzja (Witek o przełożeniu i Morawieckiego o dniu wolnym) musi zapaść do północy. Czyli do dnia wyborów. Tak więc nasłuchujemy w ten słoneczny weekend" - przekazał na Twitterze dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda, cytowany przez Wprost.

DZISIAJ GRZEJE: 1. SE: Nie służby znalazły ciało 3,5-letniego Kacperka. Najnowsze, niepokojące informacje
2. Kolejna grupa Polaków dostanie bon 500 plus. Sejm przyjął poprawkę, może też skorzystasz

Szczególną uwagę zwraca także wpis Krystyny Pawłowicz na Twitterze. Nikt jednak z polityków nie komentuje oficjalnie tych doniesień. "Jest przesilenie polityczne i rządowe. Wybory najprawdopodobniej 23 maja. Rząd chyba mniejszościowy" - napisała była posłanka. W swoim wpisie sugeruje, że Porozumienie Jarosława Gowina opuści koalicję rządzącą, przez co PiSowi może grozić utrata większość w Sejmie.

Jak podaje TVN24, w siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej odbyło się spotkanie przedstawicieli rządu. Pojawili się na nim m.in. Elżbieta Witek, Mateusz Morawiecki, Mariusz Błaszczak oraz Jacek Sasin, którego zadaniem było zorganizowanie głosowania korespondencyjnego. Co przyniesie nam ta pilna narada?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sytuacja trudna do skomentowania. Szpital obciął pensje pielęgniarkom
  2. Nowy śmiertelny wypadek na hulajnodze, a przepisy wciąż niejasne
  3. Niebezpieczne zwierzę grasuje po ulicach polskiego miasta. Maleńki piesek konał na rękach dziewczynki, drugi cudem uszedł z życiem
  4. Czy dziś obowiązuje cisza wyborcza? Wyjaśniamy, co grozi za jej złamanie w normalnych warunkach
  5. Filip Chajzer pokazał zdjęcie z dzieciństwa. Przywołał wspomnienia, które poruszą każdego, pamiętającego lata 90.
  6. Szumowski zniesie zakaz ws. wakacji? Zaskakująca wiadomość, wielu Polaków będzie szczęśliwych

Źródło: Wprost / RMF FM / TVN24