Wybory prezydenckie - Rafał Trzaskowski daleko w sondażach. Jan Bielecki/East NewsŹródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 16 Maja 2020

Najnowszy sondaż prezydencki nie pozostawia złudzeń. Będzie kolejna wymiana kandydata?

Wybory prezydenckie, gdyby odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałby obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda - wynika z najnowszego sondażu. Koalicji Obywatelskiej najwyraźniej nie pomogła zmiana kandydata.

Przypomnijmy, że kandydatkę KO Małgorzatę Kidawę-Błońską zastąpił Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy nie może się jednak pochwalić dobrym wynikiem w najnowszym sondażu przeprowadzonym przez pracownię Estymator dla portalu dorzeczy.pl.

Pilne doniesienia ze Śląska. Zawalił się budynek kopalni Mysłowice, strażacy nie mogą wejść do środkaPilne doniesienia ze Śląska. Zawalił się budynek kopalni Mysłowice, strażacy nie mogą wejść do środkaCzytaj dalej

Wybory prezydenckie: Andrzej Duda wygrałby w pierwszej turze, Trzaskowski poza podium

Na czele w dalszym ciągu znajduje się Andrzej Duda, który może liczyć na poparcie 52,7 proc. respondentów. W jego przypadku odnotowano ponadto wzrost o 1 pkt. proc. w porównaniu z badaniem z zeszłego miesiąca. Wyniki sondażu pokazują, że obecnie urzędujący prezydent odniósłby zwycięstwo już w pierwszej turze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łukasz Szumowski bez ogródek skrytykował społeczeństwo. Mówił o tirach z trumnami, zatrważające
2. Mandat nie zawsze skończy sprawę. Za wiele wykroczeń drogowych możesz trafić nawet pod sąd, mało kto o tym pamięta

Drugie miejsce przypadło Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi. Lider PSL uzyskał wynik na poziomie 11,8 proc. wszystkich głosów (spadek o 4,8 pkt. proc.) Podium zamyka Szymon Hołownia, na którego chęć zagłosowania zadeklarowało 10,5 proc. badanych (wzrost o 1,7 pkt. proc.). Badanie wykazuje, że Rafał Trzaskowski z wynikiem 10,2 proc. zająłby dopiero czwarte miejsce.

Na kolejnych miejscach plasują się: Krzysztof Bosak - 7,8 proc. głosów (wzrost o 1,4 pkt. proc.) i Robert Biedroń - 5,7 proc. (spadek o 2 pkt. proc.). 1,3 proc. ankietowanych wskazało innego kandydata.

Badanie przeprowadzono w dniach 14-15 maja 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1025 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. Warto dodać, że wyniki uwzględniają wyłącznie osoby, które zadeklarowały chęć wzięcia udziału w wyborach. Frekwencja wyniosła 49 procent.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wielu Polaków. Niektórzy nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie
  2. Prezydent Warszawy zaskoczył wszystkich najnowszym oświadczeniem. Padły ostre słowa
  3. Przełom w sprawie Iwony Wieczorek? Detektyw twierdzi że wie, gdzie jest ciało
  4. Poruszająca prośba pana Bronisława podbija internet. "Jestem spokojnym, dobrodusznym człowiekiem"
  5. Pan Karol chciał uchronić rodzinę przed zagrożeniem. Sąsiedzi zgotowali mu piekło
  6. Miasto w Polsce leży na 44 wyspach. Wielu nie ma nawet pojęcia

Źródło: dorzeczy.pl