wtv.pl > Polityka > Najnowszy sondaż prezydencki nie pozostawia złudzeń. Będzie kolejna wymiana kandydata?
Kamil Wrzesiński
Kamil Wrzesiński 19.03.2022 08:37

Najnowszy sondaż prezydencki nie pozostawia złudzeń. Będzie kolejna wymiana kandydata?

wtv
WTV.pl

Przypomnijmy, że kandydatkę KO Małgorzatę Kidawę-Błońską zastąpił Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy nie może się jednak pochwalić dobrym wynikiem w najnowszym sondażu przeprowadzonym przez pracownię Estymator dla portalu dorzeczy.pl.

Wybory prezydenckie: Andrzej Duda wygrałby w pierwszej turze, Trzaskowski poza podium

Na czele w dalszym ciągu znajduje się Andrzej Duda, który może liczyć na poparcie 52,7 proc. respondentów. W jego przypadku odnotowano ponadto wzrost o 1 pkt. proc. w porównaniu z badaniem z zeszłego miesiąca. Wyniki sondażu pokazują, że obecnie urzędujący prezydent odniósłby zwycięstwo już w pierwszej turze.

Drugie miejsce przypadło Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi. Lider PSL uzyskał wynik na poziomie 11,8 proc. wszystkich głosów (spadek o 4,8 pkt. proc.) Podium zamyka Szymon Hołownia, na którego chęć zagłosowania zadeklarowało 10,5 proc. badanych (wzrost o 1,7 pkt. proc.). Badanie wykazuje, że Rafał Trzaskowski z wynikiem 10,2 proc. zająłby dopiero czwarte miejsce.

Na kolejnych miejscach plasują się: Krzysztof Bosak - 7,8 proc. głosów (wzrost o 1,4 pkt. proc.) i Robert Biedroń - 5,7 proc. (spadek o 2 pkt. proc.). 1,3 proc. ankietowanych wskazało innego kandydata.

Badanie przeprowadzono w dniach 14-15 maja 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1025 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. Warto dodać, że wyniki uwzględniają wyłącznie osoby, które zadeklarowały chęć wzięcia udziału w wyborach. Frekwencja wyniosła 49 procent.

Źródło: dorzeczy.pl

Powiązane