wtv.pl > Polska > Wraca temat obostrzeń dla niezaszczepionych. Zajmie się nim Rada Medyczna
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 08:59

Wraca temat obostrzeń dla niezaszczepionych. Zajmie się nim Rada Medyczna

obostrzenia
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Rada Medyczna zajmie się na najbliższym posiedzeniu tematem obostrzeń dla niezaszczepionych. Możliwe, że wyglądać będą one tak, jak przy okazji III fali, czyli dotyczyć będą głównie limitów, a nie tak, jak we Francji, całych aktywności w niektórych miejscach.

Wiele zależy jednak od poziomu zachorowań oraz tempa szczepień, które w ostatnich dwóch miesiącach drastycznie spadło.

Wraca temat obostrzeń dla niezaszczepionych. Podejmie go ponownie Rada Medyczna

Rada Medyczna podejmie decyzję dot. wskazówek dla premiera Morawieckiego i rządu, w kwestii ewentualnych obostrzeń dla niezaszczepionych.

Ze względu na sytuację we Francji, gdzie osoby niezaszczepione nie mają wstępu do niektórych miejsc, również w Polsce pojawiły się głosy, że takie działania byłyby wskazane i potrzebne i z pewnością skłoniłyby większą liczbę osób do zaszczepienia.

- Państwo musi robić wszystko, co możliwe, aby chronić swoich obywateli przed zarazą. Nie można ulegać tym, którzy mają kłopot z analizą sytuacji i zbyt niski poziom empatii. Politycy muszą brać odpowiedzialność za trudne decyzje i ponosić ich ryzyko. Jesteśmy w stanie w ciągu tygodnia zaszczepić 5 milionów ludzi - mówił Jarosław Kaczyński w wywiadzie z PAP.

Czy może się okazać, że niedługo podobne limity pojawią się w Polsce?

Mateusz Morawiecki nie chce aż takiego zaostrzenia przepisów

Według nieoficjalnych informacji, Morawiecki ma obawiać się buntu związanego z ewentualnym rozwinięciem obostrzeń. To oznacza, że nie będzie próbował sięgać po metody Macrona.

Zamiast tego powrócić mogą znane z III fali limity, które dotyczyć będą tylko osób niezaszczepionych. By ich uniknąć i udowodnić, że ma się do tego prawo, trzeba będzie pokazać certyfikat szczepienia.

Rada Medyczna przy okazji dyskusji przede wszystkim naciskała na obowiązkowość szczepień wśród personelu medycznego. Możliwe, że ten przymus będzie starała się też rozciągnąć na inne zawody, które mają szczególne narażenie na zakażenie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Powiązane