wtv.pl
W Senacie odbyło się seminarium na temat transportu publicznego.

Facebook.com/SenatRP

Wpadka w parlamencie. Uczestnik spotkania nie wiedział, że wszyscy go słyszą

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W piątek w Senacie odbyło się czterogodzinne seminarium Parlamentarnego Zespołu ds. Zbiorowego Transportu Publicznego oraz Inwestycji Kolejowych i senackiej Komisji Infrastruktury. Obrady na tematy tej wagi co wykluczenie komunikacyjne zakłóciła je

Piątkowe seminarium Parlamentarnego Zespołu ds. Zbiorowego Transportu Publicznego oraz Inwestycji Kolejowych i senackiej Komisji Infrastruktury z udziałem Marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego nosiło tytuł „Funkcjonowanie i przyszłość transportu publicznego w Polsce".

Seminarium o wykluczeniu komunikacyjnym w Senacie

Transmitowane online seminarium trwało cztery godziny, a jego celem ma być napisanie ustawy o zbiorowym transporcie publicznym. W trakcie spotkania zwrócono uwagę na problem wykluczenia komunikacyjnego: zjawiska polegającego m.in. na tym, że duża część ludności Polski ma trudności z dojazdem do pracy czy szkoły

Jak zwrócił uwagę marszałek Grodzki, wykluczenie komunikacyjne dotyka 14 mln polskich obywateli. Problemem jest nie tylko brak połączeń autobusowych czy kolejowych na peryferiach kraju, ale także niedostosowanie godzin istniejących kursów do potrzeb mieszkańców.

Na seminarium zaproszeni zostali goście i eksperci ds. transportu z zagranicy - z Czech czy Szwajcarii - gdzie wprowadzono rozwiązania ds. transportu publicznego, które mogą stanowić inspirację dla polskich prac legislacyjnych.

Wygłoszono także referaty dotyczące zmian w transporcie publicznym na przestrzeni lat, wybranych problemów prawnych i systemowych związanych z tym obszarem czy możliwych działań mogących przyciągnąć do transportu publicznego większą ilość pasażerów.

Wpadka w Senacie

Jak podaje Wirtualna Polska, seminarium zostało jednak w pewnym momencie zakłócone wskutek pomyłki jednego z jego uczestników, który zaczął prowadzić prywatną rozmowę przy włączonym mikrofonie.

Na sali rozbrzmiał dźwięk dzwonka telefonu, a następnie uczestnicy seminarium musieli przysłuchiwać się wymianie zdań na temat... pogody. - No i co? Deszczyk pada - powiedział jeden z rozmówców.

- No, nie widzę - można było usłyszeć w odpowiedzi. - Nie widzisz deszczyku? - nie dawał za wygraną tamten. - Ojojoj - wybrzmiała kolejna odpowiedź pomimo upomnień z sali, aby wyłączyć mikrofon.

- Ojoj, no i ch** - skwitował w końcu jeden z przywoływanych przez Wirtualną Polskę rozmówców. Chwilę potem połączenie zostało przerwane.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Facebook.com/SenatRP, Wirtualna Polska / wiadomosci.wp.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >