wtv.pl > Polityka > WP: Obóz władzy jest wściekły na TVP. Państwowa stacja miała przekłamać rządowy przekaz
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:12

WP: Obóz władzy jest wściekły na TVP. Państwowa stacja miała przekłamać rządowy przekaz

Rząd
Piotr Drabik/Wikimedia Commons - zdjęcie ilustracyjne

Czyżby naprawdę doszło do konfliktu na linii rząd - państwowa telewizja?

Z rządowego źródła, do którego dotarła Wirtualna Polska wynika, że władza ma pretensje do TVP za "przekłamane" przedstawienie konferencji ministrów Mariusza Błaszczaka i Mariusza Kamińskiego. Stacja miała sugerować, że zdjęcia pochodzące z telefonów przedstawiają imigrantów z granicy.

Kontrowersyjne fotografie

Wciąż nie milkną echa poniedziałkowej konferencji Mariusza Kamińskiego i Mariusza Błaszczaka, podczas której przedstawiono materiały pochodzące rzekomo z telefonów imigrantów koczujących na granicy z Białorusią.

Wśród nich znajdowały się dowody na powiązania z rosyjskimi służbami, a nawet Państwem Islamskim. Pojawiły się także fotografie o tematyce pedofilskiej, jak i zdjęcie przedstawiające mężczyznę odbywającego stosunek płciowy z niezidentyfikowanym zwierzęciem kopytnym.

Fragmenty konferencji przedstawione zostały w wydaniach "Wiadomości" TVP oraz podczas programów w paśmie TVP Info.

Jak twierdzi osoba ze środowiska rządowego, na której słowa powołuje się WP, MSWiA jest wysoce niezadowolone z tego, jak przedstawiono materiały na antenie państwowej telewizji.

"Przekłamany" przekaz

Rozmówca WP przekonywał, że MSWiA nigdy nie sugerowało, że to właśnie imigranci z granicy polsko-białoruskiej przedstawieni są na fotografiach ukazanych podczas konferencji.

Tymczasem TVP miało rzekomo przedstawić w swoich materiałach informacje, że to właśnie koczujący na pasie granicznym wykonali omawiane zdjęcia.

Jeden z artykułów, które pojawiły się na stronie TVP Info opublikowany został pod tytułem "Zgwałcił krowę, chciał dostać się do Polski?"

Zdaniem rządowego źródła, MSWiA ani razu nie stwierdziło, że osoba z fotografii to jeden z imigrantów, a jedynie, że grafikę znaleziono w telefonie należącym do jednego z nich.

Z nieoficjalnych informacji WP wynika, że politycy i działacze PiS zauważają, że TVP nieopatrznie, ale znacząco uderza w wizerunek rządu i szkodzi obecnemu obozowi władzy.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Tagi: TVP MSWiA
Powiązane