wtv.pl > Polityka > WP o przeciekach przed konferencją rządową. Wiemy, które obostrzenia mogą zostać zdjęte
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:16

WP o przeciekach przed konferencją rządową. Wiemy, które obostrzenia mogą zostać zdjęte

Jakie obostrzenia złagodzi rząd?
(zdjęcie wykadrowane) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
  • Wirtualna Polska dotarła do nieoficjalnych informacji na temat obostrzeń, które przedstawić ma dziś na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski

  • Portal wskazuje m.in., że w połowie maja mogą zostać otwarte ogródki przy restauracjach. Dodatkowo hotele już w pierwszej połowie maja ponownie będą mogły przyjmować gości

  • Najszybciej zmienione zostaną obostrzenia dotyczące uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Liczba osób zostanie zwiększona z 25 do 50. Nieoficjalne wiadomości mówią, że ma nastąpić to już 4 maja

  • Również galerie handlowe oraz sklepy budowlane ponownie mają otworzyć się dla klientów. Ma to nastąpić w okolicach 10 maja

W czasie ostatniej konferencji poinformowano, iż luzowanie obostrzeń będzie regionalne. Od poniedziałku w 11 województwach odwiedzać można salony kosmetyczne, a dzieci uczą się w systemie hybrydowym.

Już dziś poznać mamy kolejne decyzje rządu w związku z obowiązującymi obostrzeniami. Z informacji Wirtualnej Polski wynika, iż minister zdrowia Adam Niedzielski i premier Mateusz Morawiecki mają zorganizować konferencję pomiędzy 10 a 11.

Koronawirus w Polsce: dziś ogłoszone zostaną decyzje związane z obowiązującymi obostrzeniami

Spora część Polek i Polaków z niecierpliwością czeka na konferencję, gdzie rządzący przekażą informacje na temat obostrzeń. Nie ulega wątpliwości, że z największe nadzieje w związku z dzisiejszą konferencją mają właściciele biznesów, których działalność ograniczona została przez restrykcje.

Wszystko wskazuje na to, że plan luzowania obostrzeń przedstawiony dziś przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i premiera Mateusza Morawieckiego może być światełkiem w tunelu m.in. dla osób prowadzących lokale gastronomiczne. To jedna z najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa branż.

Nieoficjalne wiadomości mówią jeszcze o tym, że rząd ma w zaprezentowanym harmonogramie zmian ująć również decyzje w związku z działalnością hoteli, siłowni oraz basenów. Jakie odkładnie mają paść deklaracje w związku z obostrzeniami?

Rząd otworzy ogródki restauracyjne i siłownie?

Informacje do jakich dotarł portal Wirtualna Polska dają duże nadzieje. Okazuje się, że na środowej konferencji prasowej Adama Niedzielskiego i Mateusza Morawieckiego dowiedzieć możemy się, że rząd chce umożliwić otwarcie ogródków restauracyjnych w okolicach 15-16 maja.

Kolejną nieoficjalną wiadomością na temat planów rządu jest to, iż pod koniec maja możliwe jest otworzenie basenów oraz siłowni. W tym jednak aspekcie wciąż decyzja miała jeszcze nie zapaść. WP stwierdza, że chociaż na długi weekend majowy żadne nowe obostrzenia nie zostaną zniesione, to już kolejne najbliższe dni zaowocują poluzowaniem restrykcji.

Wszystko wskazuje na to, że najszybciej otwarte zostaną galerie handlowe oraz sklepy budowlane. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister Adam Niedzielski mają poinformować dziś, że nastąpi to w okolicach 8-9 maja

Nieoficjalne informacje na temat obostrzeń

Przecieki mówiące o ustaleniach rządzących w kwestii obostrzeń informują również na temat możliwej sytuacji branży hotelarskiej. Hotele miałyby zostać one otwarte dla gości do 10 maja. Warunkiem ma być ponoć zachowanie obłożenia 50 proc. dostępnych miejsc.

Zmianie ma ulec również regulacja ograniczająca ilość osób uczestniczących w sporcie na świeżym powietrzu. Obecnie limit został ustalony na poziomie 25 osób. Obostrzenie to ma zostać zmienione, a dopuszczalna liczba uczestników zwiększona do 50 osób. Nieoficjalne informacje mówią o tym, że tutaj zmiany mają nastąpić najszybciej. Rząd ma ogłosić dziś, że ten aspekt obostrzeń ulega zmianie już od 4 maja.

Wszystkie wiadomości pozostają jednak na razie nieoficjalnymi doniesieniami. Wszystko wyjaśni się zapewne w okolicach południa, gdy zorganizowana zostanie konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra Adama Niedzielskiego.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Wirtualna Polska