wtv.pl > Polska > Dziś 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na liczniku już widać zawrotną kwotę
Maria Hędrzak
Maria Hędrzak 19.03.2022 08:25

Dziś 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na liczniku już widać zawrotną kwotę

wtv
WTV.pl

"Mogłoby się wydawać, że pandemia i ograniczenia zatrzymają ten wyjątkowy dzień w roku, ale 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapala z podwójną siłą. W tym roku macie okazję obejrzeć najdłuższą transmisję, która potrwa 27 godzin" - czytamy na oficjalnej stronie WOŚP w komunikacie, który ukazał się wieczorem, 30 stycznia, oficjalnie zapowiadając najważniejszy dzień tegorocznej zbiórki.

W artykule nie zabrakło informacji, że ok. 20:40 w sobotę, tuż przed planowanym na godz. 21:00 początkiem Finału, na liczniku zbiórki było już 39 237 372 zł.

29. Finał WOŚP 2021 - jak pomóc?

Obecnie, ok. godziny 8:40 jest to już 42 952 546 zł. Ta ogromna suma będzie oczywiście znacząco rosła z godziny na godzinę, gdyż wielu Polaków, który tradycyjnie przekażą swój datek na Orkiestrę, dopiero się budzi.

Przypomnijmy, że tegoroczna zbiórka prowadzona jest na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, diagnostyki głowy oraz otolaryngologii.

Co ciekawe, pandemia nieco skomplikowała tradycyjną kwestę do puszek z serduszkami, jednak na ulice w całym kraju wyruszy aż 120 tys. wolontariuszy. Ci będą oczywiście musieli stosować się do specjalnych zaleceń, mających chronić przed potencjalnym zakażeniem.

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można oczywiście wspierać także za pośrednictwem internetowych akcji, bez wychodzenia z domu. Swoją zbiórkę na rzecz WOŚP prowadzi również na Facebooku Iberion, wydawca portalu WTV. Zapraszamy do wzięcia udziału i grania razem z nami!

Wspierasz WOŚP? Liczy się każda złotówka. ☝☝☝☝????

Opublikowany przez WTV - Nowa Telewizja Internetowa Sobota, 30 stycznia 2021

Chętni mogą również wysłać SMS-a o treści SERCE na numer 75 565 (jego koszt to 6,15 PLN z VAT). Przedstawiciele WOŚP-u poinformowali, że dzięki samym wiadomościom SMS zebrano już 212 555 zł. Numer będzie aktywny jeszcze do 15 lutego 2021 roku.

Na Allegro wciąż trwa także wiele licytacji, które mają znacząco wspomóc konto tegorocznego finału. Swoje przedmioty na aukcję przekazali między innymi Andrzej i Agata Dudowie, Donald Tusk, Aleksander Kwaśniewski, czy plejada gwiazd sportu, muzyki oraz kina.

Czy w tym roku czeka nas kolejny rekord zbiórki? Na podobne informacje będziemy musieli poczekać do momentu rozliczenia finału. Każda wpłata przybliża jednak WOŚP do tego celu.

 Artykuły polecane przez redakcję WTV: