wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dziś 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na liczniku już widać zawrotną kwotę

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

Mimo dużych problemów organizacyjnych, powodowanych pandemią, WOŚP nie przestaje grać także w 2021 roku. Choć 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się właśnie 31 stycznia, na liczniku zbiórki już teraz, we wczesnych godzina

"Mogłoby się wydawać, że pandemia i ograniczenia zatrzymają ten wyjątkowy dzień w roku, ale 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapala z podwójną siłą. W tym roku macie okazję obejrzeć najdłuższą transmisję, która potrwa 27 godzin" - czytamy na oficjalnej stronie WOŚP w komunikacie, który ukazał się wieczorem, 30 stycznia, oficjalnie zapowiadając najważniejszy dzień tegorocznej zbiórki.

W artykule nie zabrakło informacji, że ok. 20:40 w sobotę, tuż przed planowanym na godz. 21:00 początkiem Finału, na liczniku zbiórki było już 39 237 372 zł.

29. Finał WOŚP 2021 - jak pomóc?

Obecnie, ok. godziny 8:40 jest to już 42 952 546 zł. Ta ogromna suma będzie oczywiście znacząco rosła z godziny na godzinę, gdyż wielu Polaków, który tradycyjnie przekażą swój datek na Orkiestrę, dopiero się budzi.

Przypomnijmy, że tegoroczna zbiórka prowadzona jest na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, diagnostyki głowy oraz otolaryngologii.

Co ciekawe, pandemia nieco skomplikowała tradycyjną kwestę do puszek z serduszkami, jednak na ulice w całym kraju wyruszy aż 120 tys. wolontariuszy. Ci będą oczywiście musieli stosować się do specjalnych zaleceń, mających chronić przed potencjalnym zakażeniem.

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można oczywiście wspierać także za pośrednictwem internetowych akcji, bez wychodzenia z domu. Swoją zbiórkę na rzecz WOŚP prowadzi również na Facebooku Iberion, wydawca portalu WTV. Zapraszamy do wzięcia udziału i grania razem z nami!

Wspierasz WOŚP? Liczy się każda złotówka. ☝☝☝☝????

Opublikowany przez WTV - Nowa Telewizja Internetowa Sobota, 30 stycznia 2021

Chętni mogą również wysłać SMS-a o treści SERCE na numer 75 565 (jego koszt to 6,15 PLN z VAT). Przedstawiciele WOŚP-u poinformowali, że dzięki samym wiadomościom SMS zebrano już 212 555 zł. Numer będzie aktywny jeszcze do 15 lutego 2021 roku.

Na Allegro wciąż trwa także wiele licytacji, które mają znacząco wspomóc konto tegorocznego finału. Swoje przedmioty na aukcję przekazali między innymi Andrzej i Agata Dudowie, Donald Tusk, Aleksander Kwaśniewski, czy plejada gwiazd sportu, muzyki oraz kina.

Czy w tym roku czeka nas kolejny rekord zbiórki? Na podobne informacje będziemy musieli poczekać do momentu rozliczenia finału. Każda wpłata przybliża jednak WOŚP do tego celu.

 Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • 20 tys. złotych za urodzenie dziecka z wadą letalną? Kolejny pomysł rządzących ma przekonać kobiety

  • Kolejny incydent niebezpiecznego "morsowania" w górach. Żołnierze uratowali dwóch mężczyzn na szczycie Tarnicy

  • Kaczyński tłumaczy zakup felernych respiratorów. "Służby specjalne nie widziały przeciwwskazań"

Maria HędrzakAutor

Redaktorka i wydawczyni, absolwentka stosunków międzynarodowych oraz studentka specjalizacji Bliski Wschód i Afryka na UW.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >