WOŚP zebrało już 6 mln zł. East News/Agencja SE/DominŹródło: East News/Agencja SE/Domin
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 10 Stycznia 2021

Jurek Owsiak uzbierał 6 mln zł. 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 31 stycznia

WOŚP może pochwalić się sukcesem! W 29 edycji akcji charytatywnej udało się zebrać dotąd 6 mln zł. Choć pandemiczne warunki nie pozwalają na tradycyjne zbieranie pieniędzy do puszek, wspierać fundację można przy pomocy serwisu Siepomaga.pl Wielki finał już wkrótce!

  • W tym roku WOŚP gra już po raz 29.
  • Jurek Owsiak ogłosił dziś, że w tegorocznej edycji udało się uzbierać już 6 mln zł
  • W tym roku "zbieranie do puszek" zostanie zastąpione zbiórką w serwisie Siepomaga.pl

W tym roku WOŚP jest ograniczone przez sytuację pandemiczną panującą w kraju, ale zapał do pomocy potrzebującym nie stygnie! 

WOŚP z pierwszym sukcesem 

Dziś odbyła się konferencja WOŚP-u, na której Jurek Owsiak pochwalił się pierwszym dużym sukcesem dotychczasowej akcji zbierania funduszy podczas 29 już edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tej pory udało się zebrać aż 6 mln zł

Choć finał nastąpi 31 stycznia, już dziś licytować można aż 100 słynnych złotych serduszek, które wystawiono na aukcje o godz. 13.00 

129. miesięcznica smoleńska, mimo pandemii. Kaczyński pochyla się nad wieńcem, wojsko i policja zaangażowane129. miesięcznica smoleńska, mimo pandemii. Kaczyński pochyla się nad wieńcem, wojsko i policja zaangażowaneCzytaj dalej

Tak jak co roku, chcąc wesprzeć WOŚP, można wziął udział w licytacjach, organizowanych w największym polskim serwisie aukcyjnym Allegro. Okazji jest dużo i są naprawdę wyjątkowe, bo w akcję zaangażowało się wiele znanych postaci polskiego życia publicznego. 

W tej chwili cena za wspólny obiad z marszałkiem senatu oraz zwiedzanie parlamentu wynosi 8 601 zł. Lekcja tańca zorganizowana przez Agnieszkę Kaczorowską warta jest obecnie 1 050 zł, a jeśli chcecie by Wasze mieszkanie zostało wysprzątane przez samego Andrzeja Chyrę, to przyjemność ta kosztuje na ten moment 3 107 zł. 

Atrakcje nie obejmują oczywiście jedynie spotkań z gwiazdami; do zdobycia są także np. książka Donalda Tuska z autografem autora (w tej chwili 3 200 zł), czy płyta "Supernova" podpisana przez Cleo (obecnie 248 zł). 

Wielka Orkiestra gra mimo pandemii 

Finał WOŚP-u wyglądać będzie w tym roku zupełnie inaczej niż w poprzednich latach. Z racji panującej w Polsce pandemii koronawirusa, na ulicach nie spotkamy wolontariuszy z puszkami, którzy będą zbierać pieniądze od przypadkowych darczyńców. 

Wesprzeć fundację będzie można jednak przez internet - na portalu Siepomaga.pl zostanie urochomiona specjalna zbiórka, która będzie stanowić odpowiednik wirtualnej puszki. 

W tym roku pomoc Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została skierowana do oddziałów laryngologii dziecięcej i to właśnie na ten cel przekazane będą zebrane do 31 stycznia pieniądze. 

WOŚP działa na rzecz zdrowia polskich pacjentów już od 1993 r. Do tej pory fundacji udało się zebrać 1 313 000 000 zł, z czego zakupiono ponad 65 000 sztuk niezbędnego sprzętu dla polskich szpitali. 

Źródło: onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: