wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pierwszym, co zobaczył dziś w sieci Owsiak, była obrażająca go grafika. Zapytał, kto popiera WOŚP

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Założyciel WOŚP opublikował poruszający wpis w mediach społecznościowych. W trakcie zbiórki pieniędzy na rzecz potrzebujących Jerzy Owsiak dostrzegł okrutną grafikę, nawołującą do bojkotu wielkiego przedsięwzięcia. Społecznik nie wytrzymał i odni&o

  • Dziś odbyła się emisja 250 odcinka Domowej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jednak Jurkowi Owsiakowi wydarzenie przyćmiły skandaliczne plakaty

  • „Bojkotujemy charytatywny biznes Owsiaka” - czytamy na grafice

  • Lider fundacji nie wytrzymał i zaapelował do opinii publicznej. „Dość wyjaśnień, dosyć tłumaczenia. My robimy swoje i robić będziemy dalej”

Przez wzgląd na kryzys epidemiczny Jurek Owsiak był zmuszony przesunąć Wielki Finał WOŚP na 31 stycznia. Zbiórki pieniędzy, a także licytacje już trwają. Na koncie fundacji udało się zgromadzić aż 6 milionów złotych, choć do końca zbiórki jeszcze 3 tygodnie

Założyciel WOŚP ma dość i nie będzie się dłużej tłumaczyć

Wolontariusze wraz z pracownikami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie poddają się i organizują przedsięwzięcia charytatywne w trybie zdalnym. W mediach społecznościowych można zapoznać się z 250 koncertami, prowadzonymi w ramach Domowej Orkiestry. 

Wciąż trwają pracę nad dostarczaniem płynów do dezynfekcji, a także maseczek dla lokalnych sztabów WOŚP-u. Dyrektorka wydziału komunikacji WOŚP, Anna Orzech zapewniała naszą redakcję, że każdy wolontariusz będzie miał sfinansowane wszelkie środki zwiększające bezpieczeństwo podczas zbiórki. 

- Wolontariusze dostaną od nas maseczki ochronne klasy FFP2, a także maseczki materiałowe od sieci Play, wszystkie sztaby w zależności od wielkości dostaną płyny dezynfekujące Septilver OXO i materiały edukacyjne/logistyczne wspierające bezpieczne przeprowadzenie zbiórki - mogliśmy usłyszeć od przedstawicielki WOŚP.

Wir pracy wzbudził zainteresowanie trolli internetowych i hejterów. W mediach społecznościowych już krążą grafiki obrażające Jerzego Owsiaka i Wielką Orkiestrę. Założyciel fundacji postanowił odnieść się do nienawistnych treści. 

„Pierwsze co mi dzisiaj wyskoczyło w internecie, to to serduszko, które zobaczycie poniżej” - zaczął swój wpis społecznik.

To zapytam – kto za, kto przeciw? Dzisiaj mieliśmy emisję 250 odcinka Domowej Orkiestry. W czasie pandemii opowiadamy...

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Niedziela, 10 stycznia 2021

Co i raz z bardzo paskudnymi komentarzami wjeżdżają one podpisane konkretnie lub przez trollowe konta, aby wyrażać swoją opinię o tym, co robimy. Pomyślałem sobie – dość wyjaśnień, dosyć tłumaczenia. My robimy swoje i robić będziemy dalej tak samo do końca świata i jeden dzień dłużej” - dodawał Jerzy Owsiak. 

Społecznik zaapelował o zachowanie kultury dyskusji oraz nie tworzenie podziałów. Gramy i jeszcze bardziej z mocą naszego przesłania, aby łączyć a nie dzielić, albo nie gramy, bo więcej w tym niedobrego niż dobrego. No to startujemy!” - zakończył swój wpis społecznik. 

Przypomnijmy także, że co roku pod Pałacem Kultury i Nauki odbywał się Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiemy, że każdy, kto będzie na terenie studia, przejdzie test na obecność koronawirusa.

- W związku z pandemią nie organizujemy też imprezy masowej i koncertu, ale stawiamy na internetową transmisję występów artystów. Wszystkie osoby przebywające na terenie studia (poza prowadzącymi w trakcie wystąpień) będą musiały mieć zasłonięte nos i usta - deklaruje Anna Orzech.

Obostrzenia dotyczą także wręczania czerwonych serduszek z logiem WOŚP. Jerzy Owsiak poinformował, że już wydrukowano je w nakładzie aż 35 milionów. Wolontariusze dotychczas samodzielnie naklejali je na kurki, czapki, czy szaliki darczyńców. W tym roku materiał będzie wręczany z ręki do ręki.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Tłumy ludzi na Gubałówce, jakby wirusa nie było. Znamy stanowisko policji

  • Kontrowersyjne nagranie księdza w sieci. Interwencja u ministra

  • Syn Gierka pokazał grób ojca. Przekazał kilka mało znanych informacji

Źródło: [WTV/Facebook/Jurek Owsiak]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >