WOŚP. MARCIN GADOMSKI/East NewsŹródło: MARCIN GADOMSKI/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 8 Stycznia 2021

Jak będzie wyglądało w bieżącym roku zbieranie datków na WOŚP? Mamy oficjalną odpowiedź

Dyrektorka komunikacji WOŚP w rozmowie z naszą redakcją powiedziała, jak została zaplanowana tegoroczna zbiórka datków w dobie kryzysu epidemicznego. Lokalne sztaby mają pełne ręce roboty, jednak obostrzenia nie zatrzymają wolontariuszy.

  • Wielki Finał WOŚP odbędzie się już 31 stycznia. Internetowe zbiórki zaś już trwają
  • Anna Orzech, dyrektorka wydziału komunikacji WOŚP opowiedziała o tegorocznych warunkach prowadzenia zbiórki
  • Maseczki i płyny dezynfekujące są zapewniane przez fundację. Obostrzenia dotyczą także wręczania czerwonych serduszek

Przedstawiciele Rady Ministrów na kilka dni przed rozpoczęciem akcji WOŚP-u, ogłosili wdrożenie narodowej kwarantanny. Ostatecznie, poza ograniczeniem pracy branży hotelarskiej, nie wdrożono poważnych restrykcji. Jurek Owsiak, chcąc dostosować się do przepisów, przesunął kwestowanie na 31 stycznia.

Finał WOŚP już za 3 tygodnie. Na co trzeba się przygotować?

Skierowaliśmy zapytania do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z prośbą o wyjaśnienie, w jakich warunkach będą pracować wolontariusze. Obecność maseczek na twarzach i przestrzegania restrykcji zdaje się oczywista, jednak chcieliśmy dowiedzieć się, kto finansuje materiały ochronne i jakiej jakości będą środki bezpieczeństwa.

Otrzymaliśmy odpowiedź od dyrektorki wydziału komunikacji WOŚP. Anna Orzech, bo o niej mowa, zapewniła naszą redakcję, że maseczki i płyny do dezynfekcji są w pełni finansowane przez fundację. Będą to także zabezpieczenia najwyższej jakości

 - Wolontariusze dostaną od nas maseczki ochronne klasy FFP2, a także maseczki materiałowe od sieci Play, wszystkie sztaby w zależności od wielkości dostaną płyny dezynfekujące Septilver OXO i materiały edukacyjne/logistyczne wspierające bezpieczne przeprowadzenie zbiórki - zapewnia naszą redakcję przedstawicielka WOŚP-u. 

70 tys. pracowników sieci Biedronka dostało kontrowersyjny prezent. Już za 3 dni czeka ich koncert Zenka Martyniuka70 tys. pracowników sieci Biedronka dostało kontrowersyjny prezent. Już za 3 dni czeka ich koncert Zenka MartyniukaCzytaj dalej

Co więcej, organizatorzy akcji charytatywnej przygotowali cały szereg zabezpieczeń, chroniących uczestników przedsięwzięcia przed zakażeniem. - Razem z Booksy umożliwimy sztabom i wolontariuszom umawianie się na konkretny dzień i godzinę na odebranie i zdawanie puszek, żeby nie generować tłoku - słyszymy.

Każdego roku pod Pałacem Kultury i Nauki odbywał się Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiemy, że każdy, kto będzie na terenie studia, przejdzie test na obecność koronawirusa. 

- W związku z pandemią nie organizujemy też imprezy masowej i koncertu, ale stawiamy na internetową transmisję występów artystów. Wszystkie osoby przebywające na terenie studia (poza prowadzącymi w trakcie wystąpień) będą musiały mieć zasłonięte nos i usta - deklaruje Anna Orzech. 

Obostrzenia dotyczą także wręczania czerwonych serduszek z logiem WOŚP. Jerzy Owsiak poinformował, że już wydrukowano je w nakładzie aż 35 milionów. Wolontariusze dotychczas samodzielnie naklejali je na kurki, czapki, czy szaliki darczyńców. W tym roku materiał będzie wręczany z ręki do ręki. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [WTV]