Wojska Obrony Terytorialnej wirus. SilarŹródło: Silar
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 25 Kwietnia 2020

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mieli ukrywać, że są zakażeni koronawirusem. Zdążyli spotkać się z wieloma osobami

Wojska Obrony Terytorialnej miały nie poinformować o zakażeniu wśród swoich żołnierzy. Samorząd kończy z nimi współpracę.

W gminie Szydłowiec doszło do skandalu z udziałem Wojsk Obrony Terytorialnej. Zdaniem lokalnego burmistrza dowódcy mieli nie poinformować o zakażeniu wśród żołnierzy. Mężczyźni pomagali w czasie epidemii, tym samym narażając jego zdaniem zdrowie mieszkańców.

Wiadomości TVP przeszły same siebie. Trudno uwierzyć, że ich pasek naprawdę został wyemitowanyWiadomości TVP przeszły same siebie. Trudno uwierzyć, że ich pasek naprawdę został wyemitowanyCzytaj dalej

Wojska Obrony Terytorialnej nie poinformowały samorządu o zakażeniu wśród żołnierzy.

Władze miasta odkryły informacje o zarażonych żołnierzach WOT drogą nieoficjalną. Jeden z urzędników miał sam dotrzeć do nich dotrzeć. Potwierdził je później rzekomo szydłowski sanepid. Dowódcy, dopuszczając członków WOT do pomocy mieszkańcom, potencjalnie mogli narazić ich zdrowie i życie. Władze Szydłowca podjęły decyzję o zakończeniu współpracy z siłami wojskowymi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Trudno uwierzyć, że ich pasek naprawdę został wyemitowany
2. Dziecko zadzwoniło na policję, w słuchawce: zaginął, jego życie jest zagrożone. Akcja ruszyła

Miesiąc temu żołnierze WOT z 62. Batalionu Lekkiej Piechoty z Radomia skierowani zostali do pomocy w MOPS-ie w Szydłowcu. Ponadto odbywali wspólne patrole razem z policjantami. 20 kwietnia dowódcy mieli informacje o zakażonych w swoich szeregach. Jeden z nich kilka dni wcześniej poinformował bowiem o swoim kontakcie z osobą zarażoną. Władze miasta o sprawie dowiedziały się dopiero 23 kwietnia.

Jak zapewnia rzecznik prasowy 6. Mazowieckiej Brygady WOT, nikt nie ukrywał przed włodarzami miasta zakażeń wśród żołnierzy. Tego samego dnia dowódca przekazał informacje o stanie zdrowia pełniących służbę. Miał zostać wysłany mail.

22 osoby z powiatu Szydłowieckiego trafiły na kwarantannę, a 2 do domowej izolacji. Od początku epidemii w powiecie zmarły 4 osoby. Nie można zatajać faktu zakażenia, jeśli mamy kontakt z innymi osobami. Narazić możemy nie tylko siebie, ale także innych. Wielu ludzi cierpi na choroby, które wystąpieniu COVID-19 mogą oznaczać śmierć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojące ostrzeżenia lekarzy. Wirus może powodować udary u osób w średnim wieku
  2. LOT przedłuża odwołanie wszystkich lotów, właśnie podano kolejną datę
  3. B. ksiądz Jacek M. nawołuje tłum do ataku na aktywistę. Nagranie tylko dla osób o mocnych nerwach pojawiło się w internecie
  4. Historyczne zakupy Jarosława Kaczyńskiego. Wszystko, byle tylko przeprowadzić wybory
  5. Nocna oferta w Biedronce może się długo nie powtórzyć. Dyskont rozbija bank
  6. Jeden kraj jest bliski zwycięstwa. Wspaniałe wiadomości z zagranicy

Źródło: [Wirtualna Polska]