wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Aktor Wiktor Zborowski zaszczepił się poza kolejnością. Teraz złożył ważną deklarację

11 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Wśród osób, które skorzystały ze szczepień na WUM poza kolejnością, znalazł się Wiktor Zborowski. Aktor postanowił publicznie wyartykułować deklarację dotyczącą tego, do czego w związku ze zdobyciem odporności namawiał zaszczepionych

  • Minister zdrowia Adam Niedzielski nawołuje do odpowiedzialności osoby korzystające ze szczepienia poza kolejnością

  • Szef resortu zdrowia wskazuje, że grupa zaszczepionych na WUM osób powinna zgłosić się na wolontariat w szpitalach opiekujących się pacjentami walczącymi z COVID-19

  • Wiktor Zborowski przekazał, że jest gotowy na taką działalność

Aktor Wiktor Zborowski znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak na jaw wyszło, że jest w gronie osób, które zaszczepiły się w przychodni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego poza kolejnością. Teraz artysta postanowił podzielić się z opinią publiczną jasną deklaracją.

Rownież w stronę Wiktora Zborowskiego skierowane zostały słowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który odwoływał się do odpowiedzialności odczuwanej przez osoby z branży rozrywkowej w kwestii afery szczepionkowej. Aktor szybko zdecydował się na ustosunkowanie do słów szefa resortu zdrowia.

Deklaracja Wiktora Zborowskiego w sprawie afery szczepionkowej - artysta jest chętny na zostanie wolontariuszem

W czasie rozmowy z reporterem Radia Zet Wiktor Zborowski przekazał, że nie pozostanie głuchy na prośby ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Aktor po tym, jak wyszło na jaw, iż należy do grona osób, które skorzystały z przyjęcia pierwszej dawki szczepionki poza kolejnością, znalazł się na celowniku wielu osób.

Nie sama krytyka stała się powodem, dla którego Wiktor Zborowski zdecydował się na podzielenie z opinią publiczną poważną deklaracją. Artysta zaznacza, że jego słowa nie powinny być traktowane w wymiarze przymusu.

W czasie swoich wystąpień Adam Niedzielski nie przestaje poruszać kwestii związanych z aferą szczepionkową na WUM. Minister zdrowia podzielił się sugestią, że osoby korzystające ze szczepień poza kolejnością przewidzianą w harmonogramie Narodowego Programu Szczepień powinny zdecydować się na pomaganie w szpitalach, na pierwszej linii frontu.

- Trzeba to zrobić. Uważam, że to dobry pomysł. (...) W razie czego wyrażę zgodę. Tylko bym chciał, żeby to nie było traktowane jako kara, bo to nie jest kara. Bo w całej tej awanturze moje intencje były czyste - powiedział w rozmowie z reporterem Radia Zet Wiktor Zborowski.

Adam Niedzielski kieruje do zaszczepionych w WUM kilka słów

W czasie kolejnych wystąpień na temat afery szczepionkowej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym minister zdrowia Adam Niedzielski postanowił skierować do grona osób korzystających z przywilejów sugestywne słowa.

Z ust szefa resortu padła teza, że wszyscy, którzy zdecydowali się na ominięcie kolejki szczepień, powinni wykazać się poczuciem odpowiedzialności i stawić się do pomocy jednostkom walczącym o zdrowie i życie pacjentów chorych na COVID-19.

Już wkrótce zapewne dowiemy się, jak duża część zaszczepionych wyrazi chęć na zaangażowanie się w wolontariat.

Źródło: Onet

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polska

Nie żyje były prezydent Gdańska. Jacek Starościak miał 73 lata

Czytaj więcej >
W Poznaniu przy parku Wilsona znaleziono zwłoki mężczyzny

Polska

W centrum Poznania znaleziono zwłoki mężczyzny

Czytaj więcej >

Polska

Katastrofa na polskim lotnisku. Samolot spadł na płytę lotniska i stanął w płomieniach

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Piotr Brichacek

Polska

Makabryczna sytuacja przy kościele. Mieli broń pneumatyczną, tragedia była blisko

Czytaj więcej >
Zmarła zakażona zakonnica

Polska

Zmarła zakonnica z Katowic, która była zakażona. Podejrzewa się u niej indyjską mutację

Czytaj więcej >
Ksiądz Stanisław S. stanie przed sądem za składanie fałszywych zeznań.

Polska

Radomski ksiądz Stanisław S. stanie przed sądem. W tle sprawy oskarżenia dotyczące wykorzystywania seksualnego dzieci

Czytaj więcej >