Wiktor Zborowski publicznie złożył ważną deklarację. Jan Bielecki/East NewsŹródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 11 Stycznia 2021

Aktor Wiktor Zborowski zaszczepił się poza kolejnością. Teraz złożył ważną deklarację

Wśród osób, które skorzystały ze szczepień na WUM poza kolejnością, znalazł się Wiktor Zborowski. Aktor postanowił publicznie wyartykułować deklarację dotyczącą tego, do czego w związku ze zdobyciem odporności namawiał zaszczepionych minister zdrowia Adam Niedzielski. Artysta ogłosił, że jest chętny na wolontariat na oddziale leczącym pacjentów z COVID-19. Podkreślił jednak jedną, ważną w tej kwestii uwagę.

  • Minister zdrowia Adam Niedzielski nawołuje do odpowiedzialności osoby korzystające ze szczepienia poza kolejnością
  • Szef resortu zdrowia wskazuje, że grupa zaszczepionych na WUM osób powinna zgłosić się na wolontariat w szpitalach opiekujących się pacjentami walczącymi z COVID-19
  • Wiktor Zborowski przekazał, że jest gotowy na taką działalność

Aktor Wiktor Zborowski znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak na jaw wyszło, że jest w gronie osób, które zaszczepiły się w przychodni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego poza kolejnością. Teraz artysta postanowił podzielić się z opinią publiczną jasną deklaracją.

Rownież w stronę Wiktora Zborowskiego skierowane zostały słowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który odwoływał się do odpowiedzialności odczuwanej przez osoby z branży rozrywkowej w kwestii afery szczepionkowej. Aktor szybko zdecydował się na ustosunkowanie do słów szefa resortu zdrowia.

Deklaracja Wiktora Zborowskiego w sprawie afery szczepionkowej - artysta jest chętny na zostanie wolontariuszem

W czasie rozmowy z reporterem Radia Zet Wiktor Zborowski przekazał, że nie pozostanie głuchy na prośby ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Aktor po tym, jak wyszło na jaw, iż należy do grona osób, które skorzystały z przyjęcia pierwszej dawki szczepionki poza kolejnością, znalazł się na celowniku wielu osób.

Nie sama krytyka stała się powodem, dla którego Wiktor Zborowski zdecydował się na podzielenie z opinią publiczną poważną deklaracją. Artysta zaznacza, że jego słowa nie powinny być traktowane w wymiarze przymusu.

Policja i Sanepid wpadła do hotelu we Władysławowie. Na miejscu były nie dziesiątki a setki osóbPolicja i Sanepid wpadła do hotelu we Władysławowie. Na miejscu były nie dziesiątki a setki osóbCzytaj dalej

W czasie swoich wystąpień Adam Niedzielski nie przestaje poruszać kwestii związanych z aferą szczepionkową na WUM. Minister zdrowia podzielił się sugestią, że osoby korzystające ze szczepień poza kolejnością przewidzianą w harmonogramie Narodowego Programu Szczepień powinny zdecydować się na pomaganie w szpitalach, na pierwszej linii frontu.

- Trzeba to zrobić. Uważam, że to dobry pomysł. (...) W razie czego wyrażę zgodę. Tylko bym chciał, żeby to nie było traktowane jako kara, bo to nie jest kara. Bo w całej tej awanturze moje intencje były czyste - powiedział w rozmowie z reporterem Radia Zet Wiktor Zborowski.

Adam Niedzielski kieruje do zaszczepionych w WUM kilka słów

W czasie kolejnych wystąpień na temat afery szczepionkowej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym minister zdrowia Adam Niedzielski postanowił skierować do grona osób korzystających z przywilejów sugestywne słowa.

Z ust szefa resortu padła teza, że wszyscy, którzy zdecydowali się na ominięcie kolejki szczepień, powinni wykazać się poczuciem odpowiedzialności i stawić się do pomocy jednostkom walczącym o zdrowie i życie pacjentów chorych na COVID-19.

Już wkrótce zapewne dowiemy się, jak duża część zaszczepionych wyrazi chęć na zaangażowanie się w wolontariat.

Źródło: Onet

Artykuły polecane przez redakcję WTV: