wtv.pl > Polska > Co z obostrzeniami na Wielkanoc? Prezes NIL o zaleceniach na święta
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:23

Co z obostrzeniami na Wielkanoc? Prezes NIL o zaleceniach na święta

wtv
WTV.pl
  • Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej w rozmowie z Wirtualną Polską przedstawił zalecenia dotyczące świąt Wielkanocy

  • Trwająca pandemia zmusza do zachowania szczególnej ostrożności podczas świętowania

  • Warto ograniczyć spotkania do członków najbliższej rodziny

W czasie Wielkanocy nie powinniśmy lekceważyć zasad higieniczno-sanitarnych i obostrzeń. 

Druga pandemiczna Wielkanoc 

Święta wielkanocne zbliżają się coraz większymi krokami. Choć pozostał nam do nich ponad miesiąc, już teraz powinniśmy przygotować się psychicznie na to, że przyjdzie nam je spędzić w podobnym reżimie sanitarnym, co rok temu

Wielkanoc wypada w tym roku 4 kwietnia, ale jeśli nastawiamy się, że do tego czasu sytuacja pandemiczna w Polsce się unormuje i będziemy już mogli spędzać święta w podobny sposób jak w czasach przed koronawirusem, to już teraz powinniśmy przestać się łudzić. 

Wszystko wskazuje bowiem na to, że w kwietniu w Polsce panować będzie jeszcze tzw. trzecia fala pandemii, a do tego w kraju coraz częściej obserwuje się przypadki zakażeń nowymi wariantami wirusa, w tym wyjątkowo niebezpieczną brytyjską mutacją. 

Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej prof. Andrzej Matyja udzielił Wirtualnej Polsce wywiadu, w którym przedstawił zalecenia dotyczące spędzania najbliższej Wielkanocy

Świąteczne zalecenia

Profesor Andrzej Matyja sugeruje, byśmy ograniczyli spotkania do najbliższych członków rodziny. Skupiska większych grup osób wciąż sprzyjają bowiem rozprzestrzenianiu się Covid-19.  

- (...) potraktujmy spotkania, jako jeden element, który może doprowadzić do rozprzestrzenienia się koronawirusa - zalecił specjalista. 

Zdaniem profesora Andrzeja Matyji, tylko w ten sposób zmniejszamy ryzyko zakażenia nas lub osób dla nas najbliższych. 

- Zachowajmy ostrożność, wstrzemięźliwość jeszcze spotkań, byśmy mogli w pełni spotkać się, chociażby w Boże Narodzenie - powiedział prezes NIL. 

- Myślę, że warto jeszcze trochę się pomęczyć, by pokonać pandemię i korzystać z tej swobody spotkania się w kolejne święta - dodał. 

Źródło: wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane