wtv.pl > Polska > Wiceminister o Wielkanocy. "Nie będzie normalnych świąt"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:22

Wiceminister o Wielkanocy. "Nie będzie normalnych świąt"

wtv
WTV.pl

Wobec nadchodzącej wielkimi krokami Wielkanocy media coraz częściej usiłują wypytać przedstawicieli rządu o możliwe restrykcje, które będą obowiązywały w trakcie najbliższych świąt.

Goszczący w TV Republika wiceminister zdrowia Waldemar Kraska został zapytany o obostrzenia, jakie mogą zostać wprowadzone przez rząd. Wiceszef resortu przekazał, że na ten moment nic nie jest jeszcze przesądzone, jednak to właśnie na przełomie marca i kwietnia, a zatem w okresie tuż przed Wielkanocą, powinniśmy spodziewać się szczytu zachorowań.

Wielkanoc z limitem 5 gości?

Według relacji Waldemara Kraski święta najprawdopodobniej nie będą takie, do jakich przywykliśmy. Zdaniem wiceszefa Ministerstwa Zdrowia nie powinniśmy spodziewać się Wielkanocy spędzonej w szerokim gronie rodzinnym.

Nie trzeba się nastawiać na normalne święta. Będziemy je spędzać w tym reżimie sanitarnym, ograniczonej liczbie osób – zapewniał gość TV Republika.

Kraska nie wykluczył, że w trakcie Wielkanocy, podobnie jak miało to miejsce przy okazji Bożego Narodzenia, obowiązywał będzie limit pięciu osób, które mogą brać udział w spotkaniach.

Wiceminister zdrowia zaznaczył jednak, że ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie podjęta na tydzień przed świętami, po tym, jak rządzący przeanalizują aktualną sytuację epidemiczną.

Niemal 10 tys. zakażeń

Według danych opublikowanych dziś przez Ministerstwo Zdrowia minionej doby odnotowano 9 954 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarły 64 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 218 osób, czytamy w komunikacie resortu.

Od początku epidemii w Polsce koronawirusem zakaziło się 1 811 036 osób. Zmarło 45 599 zainfekowanych pacjentów.

źródło: TV Republika / Twitter

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane