wtv.pl > Polska > Więcej patroli policji na ulicach w czasie majówki
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:19

Więcej patroli policji na ulicach w czasie majówki

Mandat za to i owo
East News/Tomasz Radzik

Mandat karny otrzymać może każdy kierowca, który podczas kontroli drogowej nie będzie miał na sobie maseczki. W całej Polsce ruszyły właśnie wzmożone kontrole drogowe, spowodowane rozpoczęciem się długiego weekendu majowego.

  • W weekend majowy możemy liczyć na wzmożone kontrole policji na drogach

  • Mandat będzie można otrzymać również za brak maseczki podczas zatrzymania do kontroli

  • Komisarz Robert Opas zaapelował o zachowanie większej ostrożności przez motocyklistów

W najbliższych dniach kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo drogowe - wzmożony ruch i idące zatem częstsze kontrole policji, skutkować mogą mandatami. 

Mandat w majówkę 

Rozpoczyna się właśnie długi majowy weekend - Polacy już wczoraj tłumnie wyruszli w podróże po całej Polsce, chcąc spędzić najbliższe trzy dni w towarzystwie rodziny i przyjaciół, biesiadując przy tradycyjnym grillowaniu. 

Wiąże się z tym wzmożony ruch, a co za tym idzie - częstsze kontrole policji. Na polskich drogach pojawili się już funkcjonariusze ze specjalnej grupy SPEED, którzy mają kontrolować, czy na trasach kraju zachowywane są przepisy drogowe. 

- Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz właściwego zachowania wobec niechronionych uczestników ruchu - powiedział w rozmowie z Interią komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji - Ponadto podczas kontroli będą sprawdzać stan trzeźwości, w celu wyeliminowania kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka - dodał. 

Mandat będzie można otrzymać również za inne wykroczenia, również te dotyczące panującej pandemii koronawirusa. 

Nie zapomnijmy o maseczkach! 

Warto pamiętać, że w przypadku zatrzymania naszego pojazdu do kontroli, przed spotkaniem z funkcjonariuszem, mamy obowiązek nałożenia na twarz maseczki ochronnej. Jej brak skutkować będzie mandatem karnym. 

Komisarz Robert Opas zwrócił się również z prośbą do motocyklistów - zdarzenia drogowe z ich udziałem są zdecydowanie częstsze w czasie zwiększonego ruchu na drogach. 

- Do motocyklistów apelujemy natomiast m.in. o dostosowanie prędkości do warunków ruchu i czytelne sygnalizowanie manewrów - zaznaczył rozmówca Interii - Elementy odblaskowe na motocyklowej kamizelce zdecydowanie zwiększą widoczność kierującego jednośladem

Rzecznik prasowy KGP Mariusz Ciarka zaznaczył, że policjanci będą również do dyspozycji kierowców i oczekiwać mogą od nich pomocy i koniecznego wsparcia. 

- Pamiętajmy, że w nagłych przypadkach, kiedy potrzebujemy pomocy czy wsparcia możemy liczyć na policjantów - powiedział - Będziemy starali się być głównie tam, gdzie naszej pomocy mogą oczekiwać obywatele

Źródło: interia.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV: