wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zaskakująca wpadka w Wiadomościach TVP. Dziennikarz wpadł w popłoch, zapadła głucha cisza

22 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Jedno z ostatnich wydań "Wiadomości" TVP odnotowało niebywałą wpadkę. Cała sytuacja mogłaby przejść bez echa, gdyby nie zaskakująca postawa reportera medium, Michała Tulickiego. Wydarzyło się podczas emisji materiału dot. zaprzysiężenia Joe Bide

  • Do wpadki doszło 20 stycznia w środowym wydaniu "Wiadomości" TVP, prowadzonym przez Danutę Holecką i Michała Adamczyka

  • Niespodziewanie połączenie z korespondentem Michałem Tulickim, który relacjonował wydarzenia społeczno-polityczne w USA, zostało przerwane

  • Cały komizm polega na zabawnej gestykulacji i zaskakujących minach, wykonywanych przez dziennikarza

- To już fakt, Ameryka ma nowego prezydenta. Demokrata, Joe Biden złożył przysięgę na chwilę przed godziną 18:00 polskiego czasu. Zgodnie z tradycją złożył także przysięgę na Biblię, po czym wygłosił swoje pierwsze przemówienie - zaczęła prowadząca "Wiadomości" TVP, zapraszając widzów na specjalne wydanie dziennika informacyjnego. 

Najważniejsze wydarzenia, jakie miały miejsce w Stanach Zjednoczonych, relacjonował Michał Adamczyk.

- Joe Biden od 30 minut formalnie i oficjalnie jest 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jest także najstarszym w historii prezydentem w USA, a uroczystość zaprzysiężenia zorganizowano przy zaangażowaniu nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa. Zamknięte i zabarykadowane dziesiątki ulic w Waszyngtonie - deklarował reporter.

- Żołnierzy Gwardii Narodowej jest aż 25 razy więcej niż zaproszonych gości. I to wszystko sprawia wrażenie oblężonej twierdzy. Przed Kapitolem jest Rafał Stańczyk, który opowie o okolicznościach przekazania władzy - dodawał dziennikarz "Wiadomości" TVP.

Wspomniano także o występie Lady Gagi, pierwszych decyzjach Joe Bidena i zaprzysiężeniu Kamali Harris na urząd wiceprezydentki Stanów Zjednoczonych. Przedstawiciel Partii Demokratycznej w swoim przemówieniu nawoływał do jedności, rozmów i pojednania narodowego.

- To były niezwykłe 4 lata i nie jest to pożegnanie na długo, bo zobaczymy się ponownie - tak powiedział Donald Trump, wymieniając osiągnięcia swojej administracji - dodawał redaktor Telewizji Polskiej. Michał Adamczyk wskazuje, że republikanin przejdzie do historii jako jedyny prezydent, który nie zainicjował wojny. 

Zapewniano, że współpraca z naszym partnerem zagranicznym będzie trwała ponad podziałami politycznymi. "Wiadomości" TVP przypomniały, że jeszcze za czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego miały miejsce spotkania z Joe Bidenem, który wówczas pełnił funkcję wiceprezydenta USA. 

Michał Adamczyk poprosił o zrelacjonowanie współpracy międzynarodowej Marcina Tulickiego. "Wiadomości" TVP mogły jednak nie spodziewać się nagłego problemu w połączeniu z korespondentem. Reporter złapał się za słuchawkę, wpadł w popłoch i zaczął wykonywać bliżej nieokreślone ruchy. W studiu na kilka sekund zapadła cisza.

Ostatecznie wydawcy programu zdecydowali się na wyemitowanie materiału bez wstępu wywołanego do tablicy dziennikarza. Wpadka bawiła widzów głównie przez wzgląd na miny i gesty wykonywane przez Tulickiego, który ewidentnie nie spodziewał się podobnych komplikacji.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Wiadomości TVP]

Podobne artykuły

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Powrót Tuska w "Wiadomościach TVP". "Poziom manipulacji TVP rośnie"

Czytaj więcej >