Wiadomości TVP. Wiadomości TVP/20.01.21/ScreenŹródło: Wiadomości TVP/20.01.21/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 22 Stycznia 2021

Zaskakująca wpadka w Wiadomościach TVP. Dziennikarz wpadł w popłoch, zapadła głucha cisza

Jedno z ostatnich wydań "Wiadomości" TVP odnotowało niebywałą wpadkę. Cała sytuacja mogłaby przejść bez echa, gdyby nie zaskakująca postawa reportera medium, Michała Tulickiego. Wydarzyło się podczas emisji materiału dot. zaprzysiężenia Joe Bidena.

  • Do wpadki doszło 20 stycznia w środowym wydaniu "Wiadomości" TVP, prowadzonym przez Danutę Holecką i Michała Adamczyka
  • Niespodziewanie połączenie z korespondentem Michałem Tulickim, który relacjonował wydarzenia społeczno-polityczne w USA, zostało przerwane
  • Cały komizm polega na zabawnej gestykulacji i zaskakujących minach, wykonywanych przez dziennikarza

 - To już fakt, Ameryka ma nowego prezydenta. Demokrata, Joe Biden złożył przysięgę na chwilę przed godziną 18:00 polskiego czasu. Zgodnie z tradycją złożył także przysięgę na Biblię, po czym wygłosił swoje pierwsze przemówienie - zaczęła prowadząca "Wiadomości" TVP, zapraszając widzów na specjalne wydanie dziennika informacyjnego. 

Najważniejsze wydarzenia, jakie miały miejsce w Stanach Zjednoczonych, relacjonował Michał Adamczyk.

- Joe Biden od 30 minut formalnie i oficjalnie jest 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jest także najstarszym w historii prezydentem w USA, a uroczystość zaprzysiężenia zorganizowano przy zaangażowaniu nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa. Zamknięte i zabarykadowane dziesiątki ulic w Waszyngtonie - deklarował reporter.

- Żołnierzy Gwardii Narodowej jest aż 25 razy więcej niż zaproszonych gości. I to wszystko sprawia wrażenie oblężonej twierdzy. Przed Kapitolem jest Rafał Stańczyk, który opowie o okolicznościach przekazania władzy - dodawał dziennikarz "Wiadomości" TVP.

Niespodziewane słowa Andrzeja Dudy w TVN. Zwrócił się do Polek i Polaków z ważnym apelem ws. obostrzeńNiespodziewane słowa Andrzeja Dudy w TVN. Zwrócił się do Polek i Polaków z ważnym apelem ws. obostrzeńCzytaj dalej

Wspomniano także o występie Lady Gagi, pierwszych decyzjach Joe Bidena i zaprzysiężeniu Kamali Harris na urząd wiceprezydentki Stanów Zjednoczonych. Przedstawiciel Partii Demokratycznej w swoim przemówieniu nawoływał do jedności, rozmów i pojednania narodowego.

- To były niezwykłe 4 lata i nie jest to pożegnanie na długo, bo zobaczymy się ponownie - tak powiedział Donald Trump, wymieniając osiągnięcia swojej administracji - dodawał redaktor Telewizji Polskiej. Michał Adamczyk wskazuje, że republikanin przejdzie do historii jako jedyny prezydent, który nie zainicjował wojny. 

Zapewniano, że współpraca z naszym partnerem zagranicznym będzie trwała ponad podziałami politycznymi. "Wiadomości" TVP przypomniały, że jeszcze za czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego miały miejsce spotkania z Joe Bidenem, który wówczas pełnił funkcję wiceprezydenta USA. 

Michał Adamczyk poprosił o zrelacjonowanie współpracy międzynarodowej Marcina Tulickiego. "Wiadomości" TVP mogły jednak nie spodziewać się nagłego problemu w połączeniu z korespondentem. Reporter złapał się za słuchawkę, wpadł w popłoch i zaczął wykonywać bliżej nieokreślone ruchy. W studiu na kilka sekund zapadła cisza.

Ostatecznie wydawcy programu zdecydowali się na wyemitowanie materiału bez wstępu wywołanego do tablicy dziennikarza. Wpadka bawiła widzów głównie przez wzgląd na miny i gesty wykonywane przez Tulickiego, który ewidentnie nie spodziewał się podobnych komplikacji.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Wiadomości TVP]