"Wiadomości" TVP nie wypadły najlepiej w sondażu IBRiS przeprowadzonym dla Onetu.. (zdj. il.) Jan BIELECKI/East News
Źródło: (zdj. il.) Jan BIELECKI/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 19 Czerwca 2020

"Wiadomości" TVP: Jak Polki i Polacy oceniają rzetelność polskich mediów? Wyniki są zatrważające, będziecie zaskoczeni

"Wiadomości" TVP, których szefową jest Danuta Holecka, nie wypadły najlepiej w sondażu IBRiS przeprowadzonym dla Onetu. Polki i Polacy ocenili rzetelność programów informacyjnych w trakcie kampanii wyborczej. Kto wypadł najgorzej, a która stacja może mieć powody do radości? Te wyniki mogą zaskoczyć wiele osób.

Jak wynika z sondażu IBRiS, który został przeprowadzony na zlecenie Onetu, a jego wyniki publikuje także Interia, "Wiadomości" TVP wcale nie cieszą się zbyt dużą sławą, uznaniem i zaufaniem wśród Polek i Polaków. To z pewnością nie ucieszy obozu obecnie rządzącej władzy. Która stacja i jej program informacyjny wypadła najlepiej, a która najgorszej we wspomnianej sondzie? Zdumiewające wyniki.

"Wiadomości" TVP nie wypadły najlepiej w najnowszym sondażu IBRiS dla Onetu. Kto prowadzi?

W badaniu IBRiS obywatele naszego kraju zapytani zostali o to, jak oceniają programy informacyjne czołowych polskich stacji telewizyjnych. Chodzi o ich rzetelność podczas kampanii wyborczej i najlepszy oraz najbardziej wiarygodny - zdaniem ankietowanych - sposób jej relacjonowania.

Jak wynika z sondażu, najlepiej wypadły "Wydarzenia" Polsatu. Aż 41,2% ankietowanych za najbardziej rzetelny uznało właśnie ten program informacyjny, za nierzetelny zaledwie 8,7% osób, biorących udział w ankiecie.

"Wiadomości" TVP miały zaledwie 17,6% pozytywnych głosów, mogących świadczyć o rzetelności tego programu. Uzyskały w badaniu aż 51% głosów negatywnych. Tym samym program ten, jak wynika z sondażu, zyskał niechlubne miano najmniej rzetelnego programu informacyjnego w naszym kraju.

Co ankietowani sądzą o "Faktach" TVN? Za rzetelne źródło informacji, podczas trwającej kampanii wyborczej, uznało ten program informacyjny aż 35,1% osób. A za nierzetelne 16,8% badanych.

Oceny serwisów informacyjnych kształtują się w taki sposób: Polsat News: rzetelny serwis - 36,9% ankietowanych, nierzetelny - 7,8%. TVN24: za rzetelny serwis uznało ten program 35,8% ankietowanych, a za nierzetelny 16,1%.

Najgorzej w tym zestawieniu znowu wypadł kanał Telewizji Polskiej. Serwis informacyjny TVP Info, za rzetelne źródło informacji w kampanii wyborczej i sposób jej relacjonowania, uznaje tylko 21% widzów, a za nierzetelne aż 49,7%.

Co o tym sądzicie? Zgadzacie się z tymi opiniami?

Źródło: Interia / Onet / IBRiS