"Wiadomości" TVP nie wypadły najlepiej w sondażu IBRiS przeprowadzonym dla Onetu.. (zdj. il.) Jan BIELECKI/East NewsŹródło: (zdj. il.) Jan BIELECKI/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 19 Czerwca 2020

"Wiadomości" TVP: Jak Polki i Polacy oceniają rzetelność polskich mediów? Wyniki są zatrważające, będziecie zaskoczeni

"Wiadomości" TVP, których szefową jest Danuta Holecka, nie wypadły najlepiej w sondażu IBRiS przeprowadzonym dla Onetu. Polki i Polacy ocenili rzetelność programów informacyjnych w trakcie kampanii wyborczej. Kto wypadł najgorzej, a która stacja może mieć powody do radości? Te wyniki mogą zaskoczyć wiele osób.

Jak wynika z sondażu IBRiS, który został przeprowadzony na zlecenie Onetu, a jego wyniki publikuje także Interia, "Wiadomości" TVP wcale nie cieszą się zbyt dużą sławą, uznaniem i zaufaniem wśród Polek i Polaków. To z pewnością nie ucieszy obozu obecnie rządzącej władzy. Która stacja i jej program informacyjny wypadła najlepiej, a która najgorszej we wspomnianej sondzie? Zdumiewające wyniki.

Ksiądz bez żadnych ogródek „Wykorzystywaliśmy ślepego chłopca, było nas dziesięciu! Bóg mi wybaczy”. Najbardziej zatrważająca historia w Kościele - przypominamyKsiądz bez żadnych ogródek „Wykorzystywaliśmy ślepego chłopca, było nas dziesięciu! Bóg mi wybaczy”. Najbardziej zatrważająca historia w Kościele - przypominamyCzytaj dalej

"Wiadomości" TVP nie wypadły najlepiej w najnowszym sondażu IBRiS dla Onetu. Kto prowadzi?

W badaniu IBRiS obywatele naszego kraju zapytani zostali o to, jak oceniają programy informacyjne czołowych polskich stacji telewizyjnych. Chodzi o ich rzetelność podczas kampanii wyborczej i najlepszy oraz najbardziej wiarygodny - zdaniem ankietowanych - sposób jej relacjonowania.

Jak wynika z sondażu, najlepiej wypadły "Wydarzenia" Polsatu. Aż 41,2% ankietowanych za najbardziej rzetelny uznało właśnie ten program informacyjny, za nierzetelny zaledwie 8,7% osób, biorących udział w ankiecie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Wiadomości" TVP: Jak Polki i Polacy oceniają rzetelność polskich mediów? Wyniki są zatrważające, będziecie zaskoczeni
2. Czarny scenariusz spełni się błyskawicznie. Eksperci nie mają złudzeń, że najbliższe miesiące będą najważniejsze

"Wiadomości" TVP miały zaledwie 17,6% pozytywnych głosów, mogących świadczyć o rzetelności tego programu. Uzyskały w badaniu aż 51% głosów negatywnych. Tym samym program ten, jak wynika z sondażu, zyskał niechlubne miano najmniej rzetelnego programu informacyjnego w naszym kraju.

Co ankietowani sądzą o "Faktach" TVN? Za rzetelne źródło informacji, podczas trwającej kampanii wyborczej, uznało ten program informacyjny aż 35,1% osób. A za nierzetelne 16,8% badanych.

Oceny serwisów informacyjnych kształtują się w taki sposób: Polsat News: rzetelny serwis - 36,9% ankietowanych, nierzetelny - 7,8%. TVN24: za rzetelny serwis uznało ten program 35,8% ankietowanych, a za nierzetelny 16,1%.

Najgorzej w tym zestawieniu znowu wypadł kanał Telewizji Polskiej. Serwis informacyjny TVP Info, za rzetelne źródło informacji w kampanii wyborczej i sposób jej relacjonowania, uznaje tylko 21% widzów, a za nierzetelne aż 49,7%.

Co o tym sądzicie? Zgadzacie się z tymi opiniami?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeden z urzędów wznawia pracę od poniedziałku. Inspektorzy mogą zapukać także do ciebie
  2. Koszmar podczas interwencji policji. Funkcjonariusze oddali strzały. Nie żyje kobieta
  3. Polityk PiS nagle w programie na żywo w poniżających i pogardliwych słowach obraził społeczność LGBT. Uniżał im, jak tylko potrafił
  4. Zakochana w Andrzeju Dudzie internautka zaatakowała Martę Kaczyńską. Wyciągnęła fakty z jej przeszłości
  5. Ksiądz znany na całą Polskę bez żadnych skrupułów wykorzystywał dzieci. Ujawniono porażające zwierzenia kolejnej ofiary
  6. Susza powoduje absurdalne ceny truskawek. W kilku regionach Polski sytuacja jest bardzo ciężka

Źródło: Interia / Onet / IBRiS