wtv.pl > Polska > "Wiadomości" TVP nie pozostawiły suchej nitki na Sylwestrze z Polsatem. Dziwne wydanie
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:28

"Wiadomości" TVP nie pozostawiły suchej nitki na Sylwestrze z Polsatem. Dziwne wydanie

wtv
WTV.pl
  • Imprezy sylwestrowe, choć mają charakter apolityczny, wywołały wiele sporów

  • Kij w mrowisko włożył sam Jacek Kurski wraz z całą redakcją "Wiadomości" TVP

  • Polsatowi zarzucono oszukanie widzów i naśladowanie Telewizji Polskiej

Kryzys epidemiczny skutecznie uniemożliwił zorganizowanie hucznych i masowych przedsięwzięć z okazji kończącego się roku. "Wiadomości" TVP zdecydowały się ogłosić sukces i zdominowanie konkurencji pod względem imprezy sylwestrowej. 

Ostatnie wydanie "Wiadomości" TVP zaskakuje. Padły naprawdę ostre słowa pod adresem konkurencji.

Od 19:55 ruszyła transmisja przedsięwzięcia kończącego rok 2020. Jak podaje Jacek Kurskich inicjatywa po raz 5 z rzędu osiągnęła zwycięstwo. Show taneczne obejrzało średnio 5,9 miliona osób. W szczytowym momencie odnotowano aż 8,04 miliona widzów. 

Według danych "Wiadomości" TVP Polsat oszukał swoich widzów. Przypomnijmy, że na kilka dni przed imprezą, szumnie zapowiadano występ gościa zza granicy - tenora Andrei Bocellego. Finalnie okazało się, że w rolę śpiewaka wcielał się gwiazdor disco polo.

 - Sylwester w Polsacie spróbował sprawdzonych utworów znanych z TVP - zarzucał autor materiału.

Autorzy materiału zapewniali oglądających, że widownia "Sylwestra Marzeń" zwiększyła się chwilę po tym, jak okazało się, że w na antenie Polsatu nie występuje Bocelli. Mówiono także o nieudolnej próbie naśladowania wydarzeń Telewizji Polskiej.

Jacek Kurski w rozmowie z redaktorką naczelną "Wiadomości" TVP zadeklarował, że przyczyną sukcesu jest uniwersalny charakter akcji. Występy podzielono na stare, polskie przeboje. Najnowsze muzyczne hity rodzimych wykonawców, a także zagraniczne utwory.

Wiemy też, dlaczego prezes Telewizji Polskiej tak bardzo naciskał na organizację wydarzenia muzycznego. - Mieliśmy obawy, ale to była szansa. Ludzie nie mogli się bawić na większych balach czy domówkach, to oglądali telewizję. Dostarczyliśmy im produkt na światowym poziomie - tłumaczył gość "Wiadomości" TVP.

Zaznaczono, że TVN nie poprowadził swojego sylwestra, jednak pokazano kilkusekundowe ujęcie z zeszłorocznego przedsięwzięcia. Mogliśmy dostrzec na nim Marcina Prokopa, który nie jest w stanie zabawić widowni. - Jesteśmy na pogrzebie, czy na sylwestrze? - pytał prezenter.

W tegorocznym koncercie TVP udział wzięli: Zenek Martyniuk, Marcin Miller z zespołem Boys, Roksana Węgiel i Viki Gabor, Cleo, Golec uOrkiestra, Thomas Anders, Francesco Napoli i Helena Vondráčková.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Wiadomości TVP]

Powiązane