wtv.pl > Polska > Szykują się wyjątkowe oferty, perełki kupicie za grosze. Ekspert mówi, co będzie się działo w Polsce
Pamela Obuchowska
Pamela Obuchowska 19.03.2022 08:39

Szykują się wyjątkowe oferty, perełki kupicie za grosze. Ekspert mówi, co będzie się działo w Polsce

wtv
WTV.pl

Wszystko wskazuje na to, że czekają nas wielkie zakupy online. Ma to związek z gigantycznymi wyprzedażami, które prawdopodobnie niedługo nastąpią.

Wiadomości zdecydowanie dobre dla wszystkich fanów zakupów! Przygotujcie się na duże wyprzedaże towarów

Sklepy większości popularnych sieciówek mają obecnie całe magazyny pełne wiosennych kolekcji, która wraz z nadejściem wiosny miała zostać rozłożona i poddana sprzedaży. Jednak w związku z zaistniałą sytuacją panującej epidemii koronawirusa, klienci nie mogą robić zakupów w sklepach stacjonarnych, ponieważ są one zamknięte. Jedyna forma sprzedaży więc, to zakupy przez internet.

Do zakupów online przekonanych jest wciąż niewiele osób, co może wiązać się z dużymi stratami dla sieci odzieżowych. Niesprzedany towar trzeba będzie zatem przecenić i w ten sposób spróbować zachęcić do zakupu. Możemy więc liczyć na duże wyprzedaże i fajne okazje.

Jak zauważa w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Grzegorz Pilch, prezes VRG (m.in. Vistula i Wólczanka), dla przykładu w 2019 roku sprzedaż online tych dwóch marek, stanowiła zaledwie 14 proc. całego obrotu.

Można zatem domyślać się, że raczej mało prawdopodobne jest, aby klienci galerii handlowych z dnia na dzień przerzucili się na zakupy online, podczas gdy już wcześniej był z tym problem. Dotyczy to także większości innych marek odzieżowych i popularnych sieciówek. Oczywistym jest jednak, że żadna z firm nie będzie chciał zwlekać z towarem wiosennym do jesieni lub pozwolić, aby ten całkowicie się zmarnował. Wobec tego w tym roku można liczyć na prawdopodobnie największe dotąd wyprzedaże i doczekać się ich będziemy mogli już zapewne niedługo.

Wszystko jednak możliwe będzie jedynie internetową drogą zakupu, do czego gorąco zachęcamy, gdyż jest to naprawdę proste, szybkie i wygodne. Wystarczy tylko spróbować i się przekonać, a tym samym nie pozwolimy na tak wielkie straty i – co gorsza – na upadłość wielu firm. Trzeba w tym trudnym dla nas wszystkich czasie wzajemnie się wspierać.

Powiązane