wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Przerażające nagranie z warszawskiego metra. Służby nie chciały zareagować, pasażerowie wzięli sprawy we własne ręce

18 Października 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wiadomości ze stolicy niepokoją. W mediach społecznościowych umieszczono nagranie, na którym mężczyzna bez maseczki jest wyprowadzany z warszawskiego metra przez innych pasażerów. Zatrzymany poniesie konsekwencje swoich czynów.

"Gazeta Wyborcza" poprosiła o potwierdzenie wiadomości pracowników warszawskiego metra. Rzeczniczka prasowa instytucji wskazała, że zatrzymany mężczyzna podróżował komunikacją miejską bez maseczki lub przyłbicy. Po zwróceniu uwagi zaczął przejawiać agresję względem innych pasażerów. Ochroniarze nie podjęli interwencji przez wzgląd na obowiązujące przepisy. - Interwencje w tego typu przypadkach w strefie pasażerskiej prowadzi policja. Wartownicy zgodnie z kompetencjami powiadomili i wezwali na miejsce zdarzenia patrol - zadeklarowała Anna Bartoń dla "Gazety Wyborczej".

Podano wiadomości w sprawie incydentu z udziałem agresywnego mężczyzny

Służba Ochrony Metra mogła nie spodziewać się, że interwencje podejmą osoby przebywające w wagonie. Wśród nich był nieumundurowany policjant. Z wiadomości przekazanych przez "Gazetę Wyborczą" wiemy, że wobec ujętego trwa postępowanie. Poza złamaniem zasad bezpieczeństwa mężczyzna odpowie za znieważenie funkcjonariusza. - Policjant był świadkiem, jak 26-latek zwyzywał wulgarnie kobietę, która zwróciła mężczyźnie uwagę, żeby założył maseczkę - przekazał w wiadomości do "Gazety Wyborczej" Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Funkcjonariusz miał wylegitymować się i przedstawić mężczyźnie. Wzbudziło to jeszcze większą agresję u zatrzymanego. Z wiadomości podany przez "Gazetę Wyborczą" wiemy, że policjant ostrzegł przez użyciem środków przymusu bezpośredniego. Wówczas doszło do szarpaniny, do której włączył się inny pasażer. Wspólnie z nieumundurowanym funkcjonariuszem wyprowadzili agresora. Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych możemy dostrzec, że interwencja trwała przez 3-4 minuty.  Materiał został opublikowany na platformie YouTube 18 października.

1. Przerażające nagranie z warszawskiego metra. Służby nie chciały zareagować, pasażerowie wzięli sprawy we własne ręce

2. Już niedługo tankując auto możesz się nieźle zdziwić. Wprowadzenie restrykcji wpłynie też na stacje paliw

3. Policja interweniowała ws. mszy świętej. Ksiądz stanie przed sądem

W piątek rząd przekazał oficjalne wiadomości w sprawie nowych obostrzeń. Funkcjonariusze policji wprowadzili politykę "zero tolerancji". Podczas jednej z konferencji prasowych główny komendant zadeklarował, że służby nie będą już pouczać osób popełniających wykroczenia. Każda interwencja będzie kończyć się mandatem w wysokości 500 złotych. - Nadal pozostaje dla funkcjonariuszy policji możliwość ukarania mandatem w kwocie do 500 złotych. W przypadku odmowy przyjęcia takiego mandatu chcielibyśmy wprowadzić każdorazowo taki mechanizm, że będzie kierowany wniosek o ukaranie do sądu i dodatkowo wniosek o wdrożenie postępowania administracyjnego do inspekcji sanitarnej - zapowiedział Jarosław Szymczyk.

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

W czasie grzybobrania kobieta znalazła niewybuch z II Wojny Światowej, na miejsce przyjechała policja i saperzy

Polska

Niewybuch wojenny w gostyńskim lesie. Znalazła go grzybiarka

Czytaj więcej >
Bp Edward Janiak

Polska

Biskup Edward Janiak nie żyje. Zmarły kapłan odszedł w wieku 69 lat

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Alina Zienowicz - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Impas w rozmowach medyków z Ministerstwem Zdrowia. Protest będzie trwał?

Czytaj więcej >
Pixabay/stevepb

Polska

W piątek ruszają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla osób powyżej 50. roku życia i medyków

Czytaj więcej >
Nie żyje Józef Zbigniew Polak

Polska

Nie żyje powstaniec Józef Zbigniew Polak. Ceniony architekt miał 98 lat

Czytaj więcej >
Flickr/alex.ch, https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Polska

Polska nie zamierza zapłacić kary za Kopalnię Turów. Unia Europejska potrąci ją z dotacji

Czytaj więcej >