Wiadomości Ministerstwo Zdrowia. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 8 Sierpnia 2020

Pilna decyzja ministra zdrowia, chodzi o obostrzenie. Wchodzi w życie już dzisiaj, mogłeś o tym nie wiedzieć

Wiadomości z Ministerstwa Zdrowia mogły ominąć wiele Polek i Polaków. Bardzo późnym wieczorem media doniosły, że resort planuje wprowadzenie zmian, polegających na zaostrzeniu reżimu. Tym razem chodzi o noszenie maseczek i przyłbic.

"Z uwagi na fakt, że obserwujemy coraz częstsze lekceważenie obowiązku zasłaniania nosa i ust, co może skutkować nowymi zakażeniami, oraz biorąc pod uwagę opinie lekarzy, którzy nie widzą istotnych przeciwwskazań do noszenia masek, zdecydowaliśmy się, że od soboty z obowiązku zakrywania nosa i ust w sklepach, urzędach czy transporcie zwalniają ściśle określone w rozporządzeniu wskazania. Poza nimi obowiązek zasłaniania twarzy jest powszechny", przekazał w rozmowie z PAP-em wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński.

Coś niepokojącego dzieje się z Lechem Wałęsą. Coś niepokojącego dzieje się z Lechem Wałęsą. "Niebawem przeniosę się do wieczności"Czytaj dalej

Wiadomości z Ministerstwa Zdrowia

Warto zaznaczyć, że późnym wieczorem w piątek opublikowano już w Dzienniku Ustaw rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie. Początkowo mówiło się, że rząd wprowadzi jedynie obowiązek przedstawiania zaświadczenia zwalniającego z noszenia maseczki przez czynniki zdrowotne. Ostatecznie zapisy uległy zmianie.

wtv.pl - portal informacyjny"Na dobre i na złe" straci kultowego aktora? Fani serialu są zaniepokojeniCzytaj dalej

Należy podkreślić, że zmiany wchodzą w życie już dziś, 8 sierpnia 2020 roku. Ci, którzy nie wiedzą o modyfikacjach, mogą narazić się na kary.

Kto jednak kwalifikuje się do grupy, która nie musi mieć na sobie maseczki? Tym razem w rozporządzeniu włączono do ich grona m.in. osoby niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Groźny wypadek Andrzeja Dudy. Zdjęcia z miejsca zdarzenia obiegły sieć
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Ustawą zdelegalizują zakupy bez maseczki. Prace nad nowym prawem możliwe jeszcze w tym tygodniu

Co więcej, jak informuje PAP, w dokumencie nie zabrakło nowych decyzji ws. żółtych i czerwonych stref, a konkretnie działających na ich terenie siłowni, kin oraz podobnych lokalizacji. Onet przekazał, że "doprecyzowano też rozwiązania dotyczące kościołów".

Źródło: Onet / PAP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"
  2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?
  3. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli
  4. Pracownica Tadeusza Rydzyka ujawniła kulisy działania toruńskiego imperium. Robią wrażenie
  5. Jarosław Kaczyński nie ma skrupułów. Dziennikarze dotarli do słów, które wypowiedział w kuluarach. Czeka nas polityczne trzęsienie ziemi?
  6. Dziesiątki ofiar, wielu zaginionych. Sytuacja jest dramatyczna. Porażające wieści ze świata