Wesele na ponad sto osób i nowe ognisko zakażeń. Łącznie zakażonych jest 41 osób, a 236 zostało objętych kwarantanną.. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 1 Lipca 2020

Zatrważające doniesienia z wesela, 41 osób uległo zakażeniu. Media: Wśród gości był wpływowy polityk PiS

Wesele na ponad sto osób i nowe ognisko zakażeń. Początkowo obecność COVID-19 wykryto u jednego z uczestników wydarzenia, później okazało się, że zaraził on więcej weselników. Łącznie zakażonych jest 41 osób, a 236 zostało objętych kwarantanną. Wśród gości weselnych miał być m.in. senator PiS. O sprawie informuje "Fakt" i RMF24.

Wesele na ponad sto osób odbyło się w Nawojowej niedaleko Nowego Sącza w Małopolsce. Zakażonych koronawirusem zostało 41 osób, a 236 znalazło się na kwarantannie. Poza gośćmi weselnymi są to również osoby, które miały z nimi kontakt. Jak informuje "Fakt", wśród weselników był także senator PiS.

Nowy sondaż prezydencki może poważnie namieszać. Rośnie dystans między Dudą i Trzaskowskim, do wyborów tylko 11 dniNowy sondaż prezydencki może poważnie namieszać. Rośnie dystans między Dudą i Trzaskowskim, do wyborów tylko 11 dniCzytaj dalej

Wesele kolejnym ogniskiem zakażeń. Zarażonych 41 osób, 236 na kwarantannie 

Wesele odbyło się w Nawojowej koło Nowego Sącza w Małopolce, w dzień w Bożego Ciała. Udział wzięło w nim ponad stu zaproszonych gości. Jak podaje "Fakt", jeden z uczestników wesela był zakażony koronawirusem. Jest to mieszkaniec Berestu pod Krynicą-Zdrojem.

Następnie, jak w przypadku kontaktu z zakażonym, "ruszyła lawina" kolejnych zakażeń. Wobec tego po weselu zarażonych koronawirusem zostało łącznie 41 osób, z czego 20 z nich to goście weselni, a 21 to osoby, które miały z nimi kontakt. Trzy osoby wymagają hospitalizacji, a 236 osób zostało objętych kwarantanną - w ich skład wchodzą goście weselni oraz ich rodziny, a także pracownicy domu weselnego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kaczyński ostatecznie odda władzę w PiS? Media podały konkretną datę, to szybciej, niż mogło się wydawać
2. Smutek i żałoba w Watykanie. Tragiczna wiadomość obiegła media

Jak podają media, wśród weselników obecny był także senator PiS, Wiktor Durlak. Miał jednak dużo szczęścia, bowiem testy na obecność koronawirusa u senatora i jego żony dały wynik negatywny.

Jak informuje "Fakt", po otrzymaniu zapewnienia od sanepidu, sytuacja obecnie jest już opanowana. W najbliższym czasie mają zostać pobrane wymazy na obecność COVID-19 od osób przebywających na kwarantannie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 5 tys. zł do wzięcia. Dziś rusza nabór wniosków, ale lepiej nie zwlekać
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. Nagła awantura na konferencji sztabu Andrzeja Dudy. W centrum dziennikarka TVN, wszystko trafiło do sieci
  4. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści
  5. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  6. Ziemia jest najgorętsza od 6500 lat. Jaki los czeka naszą planetę?

Źródło: Fakt / RMF24