wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Barbarzyńskie zachowanie ochroniarzy zmroziło internautów. Agresywnie powalili kobietę na ziemię, o co chodzi?

10 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Płynące z Warszawy doniesienia mówią o brutalnej interwencji ochroniarzy, do której doszło na Dworcu Centralnym. Funkcjonariusze zatrzymali młodą kobietę, po czym powalili ją na ziemię. Sieć obiega materiał, na którym ochroniarze przy

Do zdarzenia doszło w okolicy godziny 18 w Dzień Kobiet. Ochrona Dworca Centralnego w Warszawie dokonała zatrzymania jednej z pasażerek. Środki, jakie użyto wobec młodej kobiety, trudno uznać za uzasadnione.

Ochroniarze powalili pasażerkę na ziemię, po czym przytrzymywali ją kolanem. Mimo krzyków kobiety usiłujący utrzymać ją na ziemi funkcjonariusze wykręcali jej ręce i nogi.

Warszawa. Brutalne zatrzymanie na Dworcu Centralnym

Szczegóły zatrzymania przytacza Super Express. Według relacji świadków zatrzymana miała być uprzednio wyraźnie agresywna wobec jednego z ochroniarzy. Niewykluczone, że mężczyzna został uderzony przez pasażerkę.

Zgromadzeni na miejscu pasażerowi zwracali jednak uwagę na nieprofesjonalne zachowanie funkcjonariuszy. – Prezent na dzień kobiet! – krzyczał jeden z oczekujących na pociąg mężczyzn, który był świadkiem zatrzymania.

Uwagi o nadmiernej sile, jakiej użyto przeciw kobiecie, owocowały wulgarnymi komentarzami ze strony ochroniarzy. – Po co się pan wpie***la? – miał powiedzieć jeden z pracowników zatrudnionej na warszawskim Dworcu Centralnym firmy ochroniarskiej, odpowiadając na uwagi obecnego na miejscu świadka.

Zdarzeniu mieli ponadto przyglądać się policjanci. Według relacji dziennika dopiero po pewnym czasie zdecydowali się jednak podejść do kobiety i pomóc jej wstać.

Wobec kontrowersyjnych działań funkcjonariuszy dziennikarze SE postanowili skontaktować się z rzecznikiem prasowym PKP S.A. Według relacji Bartłomieja Sarny zdarzenie z 8 marca zostało zarejestrowane i jest obecnie przedmiotem analizy.

Po jej zakończeniu podejmiemy adekwatne czynności w tej sprawie. Przy czym nie wykluczamy wyciągnięcia konsekwencji przewidzianych kontraktem w stosunku do agencji ochrony – przekazano.

źródło: SE

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >