wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Barbarzyńskie zachowanie ochroniarzy zmroziło internautów. Agresywnie powalili kobietę na ziemię, o co chodzi?

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Płynące z Warszawy doniesienia mówią o brutalnej interwencji ochroniarzy, do której doszło na Dworcu Centralnym. Funkcjonariusze zatrzymali młodą kobietę, po czym powalili ją na ziemię. Sieć obiega materiał, na którym ochroniarze przy

Do zdarzenia doszło w okolicy godziny 18 w Dzień Kobiet. Ochrona Dworca Centralnego w Warszawie dokonała zatrzymania jednej z pasażerek. Środki, jakie użyto wobec młodej kobiety, trudno uznać za uzasadnione.

Ochroniarze powalili pasażerkę na ziemię, po czym przytrzymywali ją kolanem. Mimo krzyków kobiety usiłujący utrzymać ją na ziemi funkcjonariusze wykręcali jej ręce i nogi.

Warszawa. Brutalne zatrzymanie na Dworcu Centralnym

Szczegóły zatrzymania przytacza Super Express. Według relacji świadków zatrzymana miała być uprzednio wyraźnie agresywna wobec jednego z ochroniarzy. Niewykluczone, że mężczyzna został uderzony przez pasażerkę.

Zgromadzeni na miejscu pasażerowi zwracali jednak uwagę na nieprofesjonalne zachowanie funkcjonariuszy. – Prezent na dzień kobiet! – krzyczał jeden z oczekujących na pociąg mężczyzn, który był świadkiem zatrzymania.

Uwagi o nadmiernej sile, jakiej użyto przeciw kobiecie, owocowały wulgarnymi komentarzami ze strony ochroniarzy. – Po co się pan wpie***la? – miał powiedzieć jeden z pracowników zatrudnionej na warszawskim Dworcu Centralnym firmy ochroniarskiej, odpowiadając na uwagi obecnego na miejscu świadka.

Zdarzeniu mieli ponadto przyglądać się policjanci. Według relacji dziennika dopiero po pewnym czasie zdecydowali się jednak podejść do kobiety i pomóc jej wstać.

Wobec kontrowersyjnych działań funkcjonariuszy dziennikarze SE postanowili skontaktować się z rzecznikiem prasowym PKP S.A. Według relacji Bartłomieja Sarny zdarzenie z 8 marca zostało zarejestrowane i jest obecnie przedmiotem analizy.

Po jej zakończeniu podejmiemy adekwatne czynności w tej sprawie. Przy czym nie wykluczamy wyciągnięcia konsekwencji przewidzianych kontraktem w stosunku do agencji ochrony – przekazano.

źródło: SE

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Giertych o TVP: Mają kilkanaście procesów i prywatnych aktów oskarżenia, a ciężko pracują na następne

  • Zmiany ws. szczepień. Pacjenci nie przyjmą dawki dalej niż 100 km od domu

  • Andrzej Duda przyłapany na nartach. Dziennikarze opisali spotkanie z prezydentem

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >