wtv.pl > Polska > W wieku 85 lat zmarł prof. Andrzej Bukowski. "Zakończył się pewien etap historii..."
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:14

W wieku 85 lat zmarł prof. Andrzej Bukowski. "Zakończył się pewien etap historii..."

Nie żyje prof. Andrzej Bukowski
Unsplash.com/Prateek Gautam

- Odszedł człowiek o bogatym i barwnym życiorysie. Pozostawił swój wkład w życie naukowe - przekazała Politechnika Warszawska. Nie żyje prof. Andrzej Bukowski.

- Z głębokim żalem informujemy społeczność akademicką Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, że w dniu 6 września 2021 roku w wieku 85 lat zmarł prof. dr inż. Andrzej Bukowski, wieloletni pracownik Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii - napisała płocka filia Politechniki Warszawskiej na swojej stronie internetowej.

Nie żyje prof. Andrzej Bukowski

W wieku 85 lat zmarł prof. Andrzej Bukowski. Ceniony profesor, niezrównany znawca chemii, Andrzej Bukowski nie żyje. Informacje o jego śmierci potwierdziła Politechnika Warszawska.

Uczelnia nie ukrywa, że odejście prof. Andrzeja Bukowskiego to koniec pewnego etapu w historii. Nie tylko ośrodka akademickiego, ale całego polskiego świata nauki.

Pogrzeb naukowca odbędzie się w następnym tygodniu

Nie przekazano, co było bezpośrednią przyczyną zgonu prof. Andrzeja Bukowskiego. - Wiadomość o odejściu prof. Andrzeja Bukowskiego jest dla nas wszystkich bardzo przygnębiająca - przekazała płocka filia warszawskiej uczelni w oficjalnym pożegnaniu.

Pogrzeb odbędzie się 16 września. Msza żałobna rozpocznie się o godzinie 8:10 w Płocku w kościele św. Stanisława Kostki.

Msza pogrzebowa zaplanowana jest na godzinę 13:00 16 września. Odbędzie się ona w Warszawie przy ul. Powązkowskiej 14 w kościele pod wezwaniem św. Karola Boromeusza na Powązkach.

Osoby z Płocka, które będą chciały uczestniczyć również w warszawskiej mszy, mogą skorzystać ze specjalnych autokarów. - Po mszy przy kościele „Stanisławówka” będą podstawione 2 autokary politechniczne (Mercedes i Opel) - poinformowała płocka filia.

Dalsza część artyułu pod materiałem wideo:

Student politechniki stał się jej pracownikiem

Zmarły naukowiec wyjątkowo ceniony był w Płocku. Urodzony w Warszawie prof. Andrzej Bukowski to właśnie w Płocku na przełomie lat 60. i 70. odpowiedzialny był za stworzenie Oddziału Chemicznego w Filii Politechniki Warszawskiej.

W 1974 roku doceniono jego wkład w istnienie oddziału chemicznego i zdecydowano o mianowaniu prof. Andrzeja Bukowskiego na prorektora Filii PW. Był nim aż do roku 1981.

Zanim objął kierownicze stanowisko w filii uczelni, wcześniej ją ukończył. Był absolwentem wydziału chemii.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: plock.wyborcza.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Unsplash.com/Prateek Gautam

Powiązane