wtv.pl
Niesprzyjająca pogoda nie odstraszyła uczestników akcji "Zaszczep się w majówkę". Na zdjęciu kolejka do szczepień w okolicach Placu Bankowego w Warszawie. Źródło zdjęcia: Twitter / Marcin Frej @marcinfrej [screenshot]

Twitter / Marcin Frej @marcinfrej [screenshot]

Ulewny deszcz nie przeszkodził chętnym na szczepienie w majówkę

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Od 1 maja w całej Polsce trwa akcja "Zaszczep się w majówkę", w ramach której osoby z aktywnym e-skierowaniem mogą zaszczepić się bez dodatkowej rejestracji. Niesprzyjająca pogoda nie odstraszyła chętnych, którzy ustawiają się w kilkugodzinnych kolejkach do szczepień, niejednokrotnie moknąc w deszczu.

W związku z akcją "Zaszczep się w majówkę" w każdym województwie powstały specjalne punkty szczepień, w których w dniach od 1 do 3 maja chętne osoby z aktywnym e-skierowaniem szczepione będą bez dodatkowej rejestracji.

- Majówkowe punkty szczepień będą szczepić jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. (...) Na szczepienie można przyjść z marszu- podaje gov.pl.

Możliwość ta przysługuje wszystkim osobom w wieku od 30 lat w górę, które w pierwszym kwartale tego roku wypełniły formularz, deklarując chęć szczepienia i otrzymując e-skierowanie.

W akcji "Zaszczep się w majówkę" mogą wziąć udział także osoby, którym e-skierowanie wystawiono zgodnie z harmonogramem szczepień. 1 maja uruchomiona została rejestracja dla roczników 1984-1985, a 3 maja ruszą zapisy dla osób urodzonych w latach 1986-1987.

- Jeżeli Twój rocznik znajduje się w harmonogramie, to znaczy, że automatycznie otrzymałeś e-skierowanie - tłumaczy gov.pl.

"Zaszczep się w majówkę": akcja gromadzi tłumy

Pomimo niesprzyjającej pogody, chłodu, zachmurzenia i opadów, akcja "Zaszczep się w majówkę" gromadzi tłumy chętnych w całej Polsce, którzy od wczesnych godzin porannych gromadzą się w wielogodzinnych kolejkach do szczepienia, niejednokrotnie marznąc i moknąc w deszczu.

Bronisław Cieślak

Nie żyje Bronisław Cieślak. Kultowy aktor miał 77 lat

CZYTAJ DALEJ

- Warszawa #SzczepimySię w Majówkę! Godzina 8:20, o 10:00 otwarcie punktu. Jak widać, akcja była potrzebna. Ludzie chcą się szczepić - napisał w sobotę na Twitterze Marcin Frej, załączając nagranie, na którym widać kolejkę do szczepienia w okolicach Placu Bankowego w Warszawie.

Władze Warszawy postanowiły udostępnić osobom czekającym na szczepienie autobusy miejskie jako... poczekalnie. - W związku z bardzo dużym zainteresowaniem, dziś wysłaliśmy kolejny autobus do pomocy - napisał w niedzielę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem także w innych miastach. - Do godz. 10 zaszczepiono już 300 osób! Szczepienia zaczęły się wcześniej niż wczoraj, po godz. 8. Do #Poznań dotarło 1000 dodatkowych dawek szczepionki J&J. Dzięki temu łącznie w majówkę zaszczepić będzie można 3500 osób - relacjonuje rzeczniczka wielkopolskiego NFZ Marta Żbikowska.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Wirtualna Polska / wiadomosci.wp.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >