wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP wkopało się z impetem. Telewizji wytyka się kłamstwo, jakiego jeszcze nie było

3 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

TVP zarzuca się największe dotąd kłamstwo i manipulację sięgającą zenitu. Doszło do kompletnej kompromitacji "Wiadomości" TVP - chcieli wrobić marszałka Senatu, ale zapomnieli o denominacji. O sprawie informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Ras

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zwrócił uwagę na ważną kwestię i donosi o manipulacji i kłamstwie TVP, które osiągnęło już szczyt.

Prawo i Sprawiedliwość coraz głośniej domaga się dymisji prof. Tomasza Grodzkiego ze stanowiska marszałka Senatu. Wszystko to za sprawą serii medialnych doniesień i plotek o rzekomym braniu łapówek przez Grodzkiego jako lekarza.

Przedstawiciele TVP stale informują o kolejnych pacjentach, którzy mieli rzekomo wręczać korzyści majątkowe obecnemu marszałkowi. Ale w tej całej nagonce i swych propagandowych zamiarach zapomnieli o jednej ważnej i istotnej kwestii - denominacji.

TVP zarzuca się największe dotąd kłamstwo. Przeginka po całości i głupota

"Wiadomości" TVP w czwartkowym wydaniu pokazywały kolejny "dowód" na to, jakoby prof. Tomasz Grodzki miał brać łapówki. Próbują zniszczyć go na wszelkie sposoby. W głównym serwisie informacyjnym telewizji publicznej przytoczona została relacja pana Romualda, który twierdzi, że w 1994 r. wręczył lekarzowi 400 zł. Jednak coś tu się nie zgadza.

Denominacja złotego nastąpiła bowiem dopiero rok później - w 1995 r. Mówiąc potocznie, obcięto wówczas cztery zera. To oznacza, że obecny jeden złoty odpowiada sumie 10 000 starych złotych.

"Ależ podły ten profesor Grodzki. Wziął od pacjenta odpowiednik dzisiejszych 4 groszy łapówki (tyle warte było 400 zł przed denominacją). Czyli mógł sobie za to kupić jakąś 1/5 jajka" - szydzi w komentarzu Maciej Bąk, dziennikarz Radia Zet, wyśmiewając TVP.

Inni internauci także piszą równym głosem, że cała ta historia dowodzi, jak mało wiarygodne są wszelkie oskarżenia wobec prof. Grodzkiego, a jak łatwowierne i nierzetelne jest TVP.

W obronie Grodzkiego stanął nawet niedawno jeden z jego pacjentów i jak sam zaznaczył - były członek PiS i wciąż zwolennik tej partii.

"Byłem operowany na oddziale Prof. Grodzkiego usunięto mi raka płuc. Nikomu nie płaciłem, a prof. wizyty składał nawet w nocy po powrocie z Senatu, zawsze super zorientowany i zaangażowany w proces leczenia" - pisał Andrzej Kaciupa.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował o przesłaniu kilka dni temu pierwszego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez zarząd Telewizji Polskiej i zapowiada kolejne.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >