wtv.pl
Makijaż Roksany Węgiel zostanie ocenzurowany przez TVP.

TRICOLORS/East News

TVP ocenzuruje występ Roksany Węgiel. Poszło o tęczowy makijaż

29 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Według portalu pudelek.pl TVP postanowiło wyretuszować tęczowy makijaż, w jakim Roksana Węgiel wystąpiła w 7. odcinku "Dance Dance Dance". Piosenkarka zatańczyła do utworu poświęconego ofiarom zamachu w gejowskim klubie w Orlando.

Jak podaje Pudelek, w nagranym już 7. odcinku emitowanego przez TVP programu "Dance Dance Dance" będzie można zobaczyć piosenkarkę Roksanę Węgiel tańczącą do utworu "The Greatest" autorstwa australijskiej artystki Sii.

Producenci programu mieli jednak poniewczasie zorientować się, że piosenka poświęcona jest ofiarom zamachu, do którego doszło w 12 czerwca 2016 roku w gejowskim klubie w Orlando na Florydzie, do którego nawiązywać miał także tęczowy makijaż Roksany Węgiel.

Podobny makijaż nosiła także występująca w oryginalnym teledysku Maddie Ziegler. Według portalu pudelek.pl makijaż Roksany Węgiel przykuł jednak uwagę pracowników TVP, którzy nie chcą, aby tęczowe barwy pojawiły się na wizji.

Jak udało się ustalić portalowi pudelek.pl, osoby zaangażowane w produkcję programu "Dance Dance Dance" oraz w promowanie go w mediach społecznościowych otrzymały w związku z tym specjalne wytyczne.

TVP cenzuruje makijaż Roksany Węgiel

- Jakiekolwiek zdjęcia z planu, gdzie Roksana występuje z kolorowymi paskami na twarzy, albo muszą być wyczyszczone zupełnie, albo też zmienione na szarobure - czytamy w przywoływanej przez pudelek.pl wiadomości rozesłanej do osób pracujących przy programie.

O komentarz w tej sprawie Pudelek poprosił Centrum Informacji Telewizji Polskiej, które w odpowiedzi uzasadniało decyzję o ocenzurowaniu programu, twierdząc, że jest on "audycją o charakterze wyłącznie rozrywkowym, pozbawioną symboli, które mogą kojarzyć się z jakąkolwiek ideologią".

- Przedstawiciele TVP oraz firmy Rochstar - producenta wykonawczego - uznali, że undefinedstylizacja Roksany mogłaby wywołać niepotrzebną dla nieletniej osoby burzę medialną - przywołuje odpowiedź TVP portal pudelek.pl.

W podobnym tonie wypowiada się w odpowiedzi dla portalu pudelek.pl producent programu, firma Rochstar, stwierdzając, że "nie można włączać nieletnich wykonawców programu rozrywkowego w jakikolwiek spór światopoglądowy".

- Program "Dance Dance Dance" jest programem rozrywkowym, którego istotą jest działalność artystyczna i twórcza, a TVP jako zleceniodawca ma prawo do nadzoru produkcyjnego i udzielania wskazówek kolaudacyjnych w trakcie realizacji programu - przywołuje dyrektor zarządzającą firmy Rochstar Alicję Czarnecką-Suls portalu pudelek.pl.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: pudelek.pl

Podobne artykuły

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Powrót Tuska w "Wiadomościach TVP". "Poziom manipulacji TVP rośnie"

Czytaj więcej >