wtv.pl
TVP Kobieta nieudany debiut

youtube.com/Bądźmy razem. TVP

TVP Kobieta miało podbijać rankingi oglądalności. Podbija, ale od końca

16 Marca 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Debiut TVP Kobieta nie należy do zbyt udanych - tematyczny kanał Telewizji Polskiej okazał się być najmniej popularnym spośród wszystkich dostępnych na ósmym multipleksie. Tydzień po premierze, która odbyła się 8 marca, program może l

  • TVP Kobieta cieszy się najmniejszą popularnością wśród kanałów dostępnych na ósmym multipleksie

  • Po tygodniu od debiutu, liczyć może jedynie na 0,17% udziału w rynku

  • Dyrektorka stacji Iwona Bocian-Zaciewska twierdzi, że to duży sukces

Choć dyrektorka TVP Kobieta Iwona Bocian-Zaciewska otrąbiła już sukces swojego kanału, wszystko wskazuje na to, że bardzo się pospieszyła. 

TVP Kobieta z wyjątkowo niską oglądalnością 

Stacja telewizyjna miała być kanałem przeznaczonym dla nowoczesnych Polek, na którym znaleźć będą mogły treści sprofilowane specjalnie pod ich potrzeby - programy publicystyczne, poradnikowe, popularne seriale. Okazuje się jednak, że niewielki procent polskich kobiet dał się skusić na rozdmuchaną promocję

Na spotach reklamowych zobaczyć mogliśmy największe gwiazdy Telewizji Polskiej, uśmiechające się i biegające wśród scenografii w pastelowych kolorach, m.in. Idę Nowakowską, Tomasza Kammela, czy Marzenę Rogalską, która niedługo po publikacji nagrań reklamowych, zrezygnowała ze współpracy z państwowym medium. 

TVP Kobieta wystartowała 8 marca, a w ponad tydzień od debiutu jej wyniki zdecydowanie nie usatysfakcjonują Jacka Kurskiego. Według informacji portalu Wirtualne Media, kanał przyciągnął przed ekrany zaledwie 11 000 widzów, co przełożyło się jedynie na 0,17% udziału w rynku. 

Blado nowy kanał tematyczny TVP wypada również na tle innych stacji o podobnym profilu - w okresie od debiutu TVP Kobieta, TVN Style uzyskał 0,5% udziału. Lepiej powodzi się również Polsatowi Cafe, który pochwalić się może 0,38%. 

Dyrektorka kanału świętuje... sukces 

Oczekiwać należy, że wiadomości na temat oglądalności nowego kanału państwowej telewizji nie ucieszą dyrektorki TVP Kobieta Iwony Bocian-Zaciewskiej, która przed premierą kanału podchodziła do niego z ogromnym entuzjazmem, podkreślając rolę, jaką pełnić będzie w życiu Polek. 

- Chciałabym, żeby kobiety w Polsce za pół roku, rok, mogły powiedzieć o TVP Kobieta: to jest moje miejsce, to bliska mi stacja, tu odpoczywam, tu się relaksuję, tu też uczę się i znajduję inspirację do nowych aktywności - mówiła. 

Cóż, z pewnością takich słów nie wypowiedzą Polki po pierwszym tygodniu działalności TVP Kobieta. Dyrektorka nie straciła jednak optymizmu i stwierdziła, że to wyjątkowo udany debiut. 

- Bardzo się cieszę, ze znakomitego startu TVP Kobieta. Analizy danych telemetrycznych pokazują, że to jeden z najlepszych debiutów w segmencie kanałów tematycznych - powiedziała w rozmowie z WirtualneMedia.pl 

Powodu do radości nie mają na razie nowi gospodarze kanału tematycznego Telewizji Polskiej. Póki co, największą popularnością wśród programów emitowanych przez stację cieszy się hiszpańska telenowela "Velvet"

(Zdjęcie wyróżniające pochodzi z nagrania "Nowy kanał - TVP Kobieta - już od marca!", zamieszczonego na kanale "Bądźmy razem. TVP" w serwisie YouTube - youtube.com/Bądźmy razem. TVP)

Źródło: gazeta.pl, wirtualnemedia.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Wpadka w "Milionerach". Uczestniczka nie mogła dobrze odpowiedzieć

  • Kamil Durczok opublikował nagranie w środku nocy. O co chodzi?

  • Wojtunikowi udało się wygrać w sądzie z samym premierem. W tle materiały "ściśle tajne"

Podobne artykuły

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Powrót Tuska w "Wiadomościach TVP". "Poziom manipulacji TVP rośnie"

Czytaj więcej >