wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Panowie, nie zapładniamy". Oburzające show znanego artysty w TVP Info

29 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Na antenie TVP Info Jan Pietrzak komentował trwający protest Strajku Kobiet. Skrajnie konserwatywny satyryk odgrażał się akcją "niezapładniania" oraz kontrmanifestacją mężczyzn. W obraźliwy sposób wypowiadano się także o Marcie Lempart.

Jan Pietrzak wziął udział w dzisiejszym wydaniu programu "#Jedziemy". Format TVP Info ma na celu gromadzenia wypowiedzi publicystów dotyczących bieżących wydarzeń społeczno-politycznych. Gość publicznej telewizji postanowił odnieść się do działań Strajku Kobiet.

W swojej wypowiedzi zaczął od odniesień do Marty Lempart. Komentował jej charakter, a także oskarżał działaczkę o bycie "nastawioną na agresję".

Na antenie TVP Info Jan Pietrzak ponownie pokazał, co potrafi

 - Dla pani Lempart każdy pretekst jest dobry, żeby robić zadymę. Przecież ona szuka wyłącznie pretekstów. Tym razem jest to walka z Trybunałem Konstytucyjnym, ale każdy pretekst jest dobry. Ona jest nastawiona na agresje, na walkę, na krzyki, na brzydkie wyrazy. Taki ma jakiś polityczny talent - oceniał dla TVP Info.

Następnie satyryk wskazał, że w Strajku kobiet biorą udział nie tylko mężczyźni, ale też osoby z macicami. Wyśmiał społeczność LGBT. Niespodziewanie Pietrzak zaproponował zorganizowanie strajku mężczyzn. Inicjatywa miała polegać na "niezapładnianiu kobiet". 

 - Spotkałem nawet mężczyzn, którzy się zastanawiają, czy nie zrobić kontrmanifestacji. Powinni mężczyźni wyjść na miasto z jednym hasłem: "Panowie, nie zapładniamy". Wtedy skończą się wszystkie te problemy - mogli usłyszeć widzowie TVP Info. 

Komentator publicznego nadawcy zarzucał ruchowi feministycznemu wyprowadzanie ludzi na ulicę w dobie kryzysu epidemicznego. Opozycja oskarża zaś Zjednoczoną Prawicę o eskalację społecznego napięcia. 

- Robienie jakiejś wielkiej demonstracji jest zupełnym nieporozumieniem, aktem złej woli, żeby jątrzyć, żeby denerwować, żeby wyprowadzać ludzi na ulice, bo jest epidemia, więc może ktoś się zarazi - ostrzegał oglądających. 

Jeszcze 3 grudnia ekspertem TVP Info od praw kobiet, jak zawsze, był właśnie Jan Pietrzak. Wówczas satyryk posunął się do jeszcze bardziej radykalnych tez.

- Zawsze popierałem kobiety w różnych sprawa. Panie, które dokonują tego wyłomu na ulicach, to są jakieś kobietony, to nie są istoty żeński i damskie. Nie mają ani wrażliwości, ani odruchów, ani pewnej moralności kobiecej - oceniał. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [TVP Info/Jedziemy]

Podobne artykuły

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Powrót Tuska w "Wiadomościach TVP". "Poziom manipulacji TVP rośnie"

Czytaj więcej >