wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pacjenci onkologii zmuszani do oglądania TVP Info? "Puszczone na cały regulator"

24 Lutego 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

TVP Info puszczane nagminnie i wbrew woli pacjentów jednego z rzeszowskich szpitali onkologicznych? Szpital twierdzi jednak, że wyświetlają to, co chcą oglądać pacjenci. Czy aby na pewno? Pacjenci i ich rodziny bowiem skarżą się także na chociażby

"Telewizor stojący na korytarzu nadaje wyłącznie TVP Info, w dodatku bardzo głośno" - skarży się mężczyzna w liście do rzeszowskiej "Wyborczej", który przez długi czas przebywał w przychodni onkologicznej Podkarpackiego Centrum Onkologii w Rzeszowie, gdzie towarzyszył swojej chorej mamie czekającej na chemioterapię.

TVP Info puszczone na cały regulator. Pacjenci onkologii zmuszani do oglądania? Na pewno to nie pomaga chorym

"W Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej w Rzeszowie przy ulicy Chopina, na korytarzu, gdzie ludzie czekają na przyjęcie na chemię, na cały regulator jest puszczone TVP Info. Siedziałem tam z mamą wiele razy i nie mogłem tego słuchać (...). Na pewno taka (...) sieczka nie pomaga tym ludziom (...). Miałem zrobić już dawno o to awanturę, ale nie chciałem zaszkodzić mamie w leczeniu" - napisał do "Wyborczej" ich czytelnik.

"Gazeta Wyborcza Rzeszów" poprosiiła o wyjaśnienie w tej sprawie dyrekcję Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie. Oto odpowiedź, jaką otrzymali: "W odpowiedzi na pytania dotyczące kanałów telewizyjnych wyświetlanych na telewizorze w Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej w Rzeszowie informujemy, że stacje telewizyjne, które w danym momencie są wyświetlane na telewizorze, nie są ustalane przez szpital, a jedynie dostosowywane przez personel do sugestii pacjentów przebywających obecnie w poczekalni. Stacje telewizyjne, jakimi dysponują odbiorniki w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie, zawężone są do grupy kanałów dostępnych na multipleksie. Ponadto, jeśli dana stacja telewizyjna lub poziom głośności sprawia problemy dla przebywających w poczekalni, personel jest otwarty na zgłaszane problemy i sugestie i chętnie dostosuje odbiornik do woli większości pacjentów. Do tej pory nie odnotowaliśmy skarg dotyczących tego problemu" - brzmi odpowiedź dyrekcji szpitala, opublikowana artykule "wyborczej.pl rzeszów".

2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie

Dziennikarze "Wyborczej" zapytali szpital także o to, jakie kanały mają do dyspozycji pacjenci na salach, w których leżą. Ci zapewniają, że tam pacjenci również mają do wyboru różne stacje telewizyjne z grupy kanałów dostępnych na multipleksie. Zatem sami mogą decydować o tym, który kanał chcą oglądać.

"Dyrekcja szpitala jest otwarta na wszelkie sugestie pacjentów i z pewnością będzie reagować na sygnały pacjentów. Dyrektor szpitala w każdy poniedziałek prowadzi dyżur, podczas którego pacjenci mogą zgłaszać zaistniałe sytuacje" - informują przedstawiciele szpitala.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >