wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zobaczył się w TVP Info będąc na antenie i rzucił zdumiewającym tekstem. Wyszło niesmacznie

18 Października 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Posłowie różnych opcji w różnych mediach doszukują się złośliwości ze strony dziennikarzy, szczególnie jeśli ci nie sprzyjają ich opcji. Podobne wątpliwości miał Jarosław Urbaniak, poseł PO, który wziął udział w programie &quot

Wszystko przez... niefortunne oświetlenie.

Poseł PO na antenie TVP Info: wyglądam jak Chińczyk!

Czasy, kiedy żarty z azjatyckiego wyglądu były na porządku dziennym, już dawno powinny odejść do lamusa. Niestety, rasistowskie wypowiedzi wciąż pojawiają się w przestrzeni publicznej, godząc w dobre imię osób o ajzatyckich korzeniach, które mieszkają w Polsce. Nie jest to prosta kwestia, bo do niektóre dowcipy przez lata wydawały się "niegroźne", ale fakt jest taki, że nikt nie chciałby słyszeć uwag na temat swojego wyglądu i być porównywanym do innych, którzy stawiają się w pozycji lepszego. Tak jest i w tym przypadku.

Na samym początku programu "Woronicza 17" jeden z jego gości, Jarosław Urbaniak, zwrócił się do prowadzącego tymi słowy:

- Panie redaktorze, chciałbym zacząć od oświadczenia i prośby. Nie jestem chory na COVID, a z pewnością nie jestem chory na żółtaczkę i bardzo proszę o zdjęcie żółtego koloru z mojej twarzy, bo wyglądam co najmniej jak Chińczyk.

Pozostali goście i prowadzący raczej zwrócili uwagę na to, że być może jest to kwestia oświetlenia, ale prócz użycia niesmacznego porównania, poseł szedł w zaparte. W programie rzeczywiście można było zauważyć, że twarz posła, jak i całe jego otoczenie było osnute żółtawym światłem. Prócz niego w programie wzięli wtedy udział Anna Maria Żukowska, Krzysztof Szczerski i Dominik Tarczyński. To właśnie ten ostatni miał rozwiązać zagadkę specyficznego oświetlenia posła Urbaniaka.

Prezenter zwrócił uwagę, a poseł szedł w zaparte

- To jest kwestia dwóch rzeczy. Po pierwsze barwy światła, które jest u pana, więc musi pan zmienić barwę światła na jaśniejszą albo na zimniejszą, a nie cieplejszą. Po drugie to jest kwestia ustawień filtra w pańskiej kamerze w komputerze czy też w telefonie - dodał prowadzący program Michał Rachoń. Urbaniak powiedział jednak, że kiedy łączy go z innymi stacjami, wszystko jest w porządku, a ponoć występował on w dokładnie takich samych domowych warunkach.

Podobnie jednak niesmacznie do posła Urbaniaka zachował się Dominik Tarczyński, który owszem, dzięki pomocnym internautom odkrył, że podobną kolorystykę poseł PO uzyskał również w innej stacji, czyli w Polsat News, udostępniając jednak wpis owego internauty na Twitterze, dodał swój komentarz brzmiący: "Pośle Urbaniak! Żółta Twarz, Howgh!".

Najpierw żarty z wyglądu ludów azjatyckich, a potem niskie dowcipy sięgające po kulturę rdzennej ludności Ameryki Północnej i kojarzenie jej jedynie z przygodami Winnetou były stanowczo niskimi lotami dyskusji politycznej.

Oby posłowie w przyszłości respektowali inne nacje i śmiali się ze swojej kultury i wyglądu, nie zaś z cudzych.

1. Przerażające nagranie z warszawskiego metra. Służby nie chciały zareagować, pasażerowie wzięli sprawy we własne ręce

2. Już od jutra nowe restrykcje. Trzeba wiedzieć, na co się przygotować

3. Policja interweniowała ws. mszy świętej. Ksiądz stanie przed sądem

źródło: [msn.com]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >