W TVP Info o zablokowaniu Trumpa. twitter.com/TOPTVPINFOŹródło: twitter.com/TOPTVPINFO
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 11 Stycznia 2021

W TVP Info padł temat Donalda Trumpa. Zaczęto uderzać w polską opozycję, Suski doszukiwał się międzynarodowego układu

Gościem TVP Info podczas trwania programu "#Jedziemy" Michała Rachonia był znany poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski. Zapytany przed byłego rzecznika prasowego sopockiego biura PiS o reakcję na zablokowanie kont Donalda Trumpa w mediach społecznościowych odparł, że jest to część większego planu zadławienia prawdy, w którym palce maczać ma opozycja.

  • Marek Suski gościł w programie Michała Rachonia w TVP Info
  • Na antenie poruszony był temat usunięcia mediów społecznościowych Donalda Trumpa
  • Poseł PiS stwierdził, że wydarzenie to jest częścią większego planu, w którym uczestniczy również polska opozycja

Marek Suski przedstawił w TVP Info teorię w myśl której usunięcie konta Donalda Trumpa na Facebooku, czy Twitterze to część większego planu, w który zaangażowana jest także polska opozycja. 

O Donaldzie Trumpie w TVP Info 

Tuż po ogłoszeniu, że w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich zwycięzcą okazał się Joe Biden, Donald Trump przekonywał swoich zwolenników, że doszło do oszustwa wyborczego. Do snucia swoich teorii wykorzystywał także media społecznościowe, które oficjalnie prosiły go o zaprzestanie szerzenia dezinformacji. 

Gdy po tragicznych wydarzeniach, jakie miały miejsce kilka dni temu w Kapitolu, gdy grupa sympatyków obecnego prezydenta wkroczyła do budynku, by przeszkodzić w ogłoszeniu kandydata Demokratów następcą Donalda Trumpa, w mediach społecznościowych wciąż pojawiały się agresywne wpisy Republikanina, który nie mógł pogodzić się ze swoją porażką, Twitter zdecydował o całkowitym zablokowaniu należącego do niego konta

129. miesięcznica smoleńska, mimo pandemii. Kaczyński pochyla się nad wieńcem, policja i wojsko zaangażowane129. miesięcznica smoleńska, mimo pandemii. Kaczyński pochyla się nad wieńcem, policja i wojsko zaangażowaneCzytaj dalej

Po dokładnym przejrzeniu ostatnich tweetów z konta Donalda Trumpa oraz otaczającego je kontekstu na stałe zawiesiliśmy konto ze względu na ryzyko dalszego nawoływania do przemocy - napisano w oficjalnym oświadczeniu. 

Na podobny krok zdecydował się również Facebook. Decyzja przedstawicieli najważniejszych portali społecznościowych wstrząsnęła opinią publiczną, zwłaszcza sympatykami obecnego amerykańskiego prezydenta. Wielu wciąż zarzuca serwisom internetowym łamanie prawa do wolności słowa i żąda natychmiastowego przywrócenia kont prezydenta. 

Sytuacja dotycząca Donalda Trumpa oburzyła również prowadzącego program "#Jedziemy" w TVP Info. Prezenter poprosił również o komentarz jednego z najbardziej rozpoznawalnych posłów Prawa i Sprawiedliwości, Marka Suskiego

Marek Suski wyczuwa spisek opozycji 

- Wielkie firmy technologiczne, dostarczające platformy do wymiany informacji, media społecznościowe właśnie, zablokowały konta Donalda Trumpa. W Polsce przynajmniej częściowo spotkało się to z taką przychylną opinią polityków opozycji - rozpoczął Michał Rachoń w TVP Info. 

Marek Suski szybko podłapał temat opozycji i to właśnie wśród jej członków doszukiwał się knowań mających na celu wyeliminowanie "prawdy" z życia publicznego. 

- Ta zjednoczona opozycja jest też w jakimś sensie częścią tego układu, który broni przed prawdą, broni przed tym, żeby nie można było publikować pewnych niewygodnych dla nich rzeczy, jest to część międzynarodowego układu, który, można powiedzieć, został stworzony i on się trzyma razem - wydedukował poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

Choć teoria Marka Suskiego jest na pewno ciekawa i intrygująca, ciężko podejrzewać, by tak wpływowe postaci jak Mark Zuckerberg mogły sugerować się w swych decyzjach sympatiami politycznymi reprezentantów polskiej opozycji sejmowej. 

(Zdjęcie wyróżniające jest screenem fragmentu nagrania programu "#Jedziemy" TVP Info, opublikowanego na Twitterze TOP TVP INFO - twitter.com/TOPTVPINFO)

Źródło: twitter.com/TOPTVPINFO, twitter.com/TwitterSafety

Artykuły polecane przez redakcję WTV: