wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Popularna dziennikarka TVP zdobyła się na pełną szczerość. Jacek Kurski będzie wściekły?

30 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

TVP w ostatnim czasie zorganizowało specjalną imprezę ramówkową, na której pojawiła się także Marta Manowska. Prezenterka znana przede wszystkim z prowadzenia programów "Rolnik szuka żony" oraz "Sanatorium miłości"

TVP, chociażby poprzez promowanie głoszących homofobiczne hasła polityków oraz krzywdzące wobec społeczności LGBT materiały w Wiadomościach, nie jest postrzegane jako promujące równość medium. W programach randkowych stacji, w tym "Rolnik szuka żony" oraz "Sanatorium miłości", mogliśmy dotąd oglądać jedynie pary heteroseksualne. Reporter Pudelka podczas imprezy ramówkowej Telewizji Polskiej zapytał więc gospodynię formatów Martę Manowską o to, czy osoby nieheteronormatywne nie powinny mieć większej reprezentacji na ekranach.

TVP: Marta Manowska nie ma nic przeciw parom homoseksualnym w programach stacji

- Wiesz co, to jest trudne pytanie, bo dlaczego to rozdzielać? Ja jestem przeciwna rozdziałowi, że mamy mieć reprezentację heteroseksualną, homoseksualną, LGBT. (...) W programach, które prowadzę, są osoby heteroseksualne. Szczerze mówiąc, nie zgłosiła się, z tego, co wiem, osoba homoseksualna do naszego programu - powiedziała Manowska, zaznaczając, iż nie wie, czy redakcja zgodziłaby się na udział osób LGBT w programie. - Wiem, że to się dzieje w edycji niemieckiej - zaznaczyła.

Manowska dodała także, iż nigdy nie robiła "waloru" z czyjejś orientacji seksualnej. Jej zdaniem wszyscy na planie powinni być traktowani całkowicie równo.

- Jest to dziwne, bo w skali i moich przyjaciół, i osób z którymi pracuję, ta reprezentacja, choć nie lubię tego określenia, jest bardzo silna. Dla mnie to jest totalnie normalna sytuacja. Chciałabym, żeby nie było tego rozgraniczenia. Po prostu każdy z nas kocha, każdy z nas pragnie drugiego człowieka w życiu i to jest najważniejsze. Każdy chce być traktowany jako człowiek, chce być szanowany za to kim jest, co myśli, jaki jest, co czyta, z kim się spotyka i kogo kocha - podkreśliła Marta Manowska.

Myślicie więc, że wkrótce w "Rolnik szuka żony" na TVP może pojawić się także para homoseksualna?

 Źródło: Pudelek

Tagi:

Jacek KurskiTVPLGBT

Maria HędrzakAutor

Redaktorka i wydawczyni, absolwentka stosunków międzynarodowych oraz studentka specjalizacji Bliski Wschód i Afryka na UW.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >