wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Popularna dziennikarka TVP zdobyła się na pełną szczerość. Jacek Kurski będzie wściekły?

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

TVP w ostatnim czasie zorganizowało specjalną imprezę ramówkową, na której pojawiła się także Marta Manowska. Prezenterka znana przede wszystkim z prowadzenia programów "Rolnik szuka żony" oraz "Sanatorium miłości"

TVP, chociażby poprzez promowanie głoszących homofobiczne hasła polityków oraz krzywdzące wobec społeczności LGBT materiały w Wiadomościach, nie jest postrzegane jako promujące równość medium. W programach randkowych stacji, w tym "Rolnik szuka żony" oraz "Sanatorium miłości", mogliśmy dotąd oglądać jedynie pary heteroseksualne. Reporter Pudelka podczas imprezy ramówkowej Telewizji Polskiej zapytał więc gospodynię formatów Martę Manowską o to, czy osoby nieheteronormatywne nie powinny mieć większej reprezentacji na ekranach.

TVP: Marta Manowska nie ma nic przeciw parom homoseksualnym w programach stacji

- Wiesz co, to jest trudne pytanie, bo dlaczego to rozdzielać? Ja jestem przeciwna rozdziałowi, że mamy mieć reprezentację heteroseksualną, homoseksualną, LGBT. (...) W programach, które prowadzę, są osoby heteroseksualne. Szczerze mówiąc, nie zgłosiła się, z tego, co wiem, osoba homoseksualna do naszego programu - powiedziała Manowska, zaznaczając, iż nie wie, czy redakcja zgodziłaby się na udział osób LGBT w programie. - Wiem, że to się dzieje w edycji niemieckiej - zaznaczyła.

Manowska dodała także, iż nigdy nie robiła "waloru" z czyjejś orientacji seksualnej. Jej zdaniem wszyscy na planie powinni być traktowani całkowicie równo.

- Jest to dziwne, bo w skali i moich przyjaciół, i osób z którymi pracuję, ta reprezentacja, choć nie lubię tego określenia, jest bardzo silna. Dla mnie to jest totalnie normalna sytuacja. Chciałabym, żeby nie było tego rozgraniczenia. Po prostu każdy z nas kocha, każdy z nas pragnie drugiego człowieka w życiu i to jest najważniejsze. Każdy chce być traktowany jako człowiek, chce być szanowany za to kim jest, co myśli, jaki jest, co czyta, z kim się spotyka i kogo kocha - podkreśliła Marta Manowska.

Myślicie więc, że wkrótce w "Rolnik szuka żony" na TVP może pojawić się także para homoseksualna?

 Źródło: Pudelek

Tagi:

Jacek KurskiTVPLGBT

Maria HędrzakAutor

Redaktorka i wydawczyni, absolwentka stosunków międzynarodowych oraz studentka specjalizacji Bliski Wschód i Afryka na UW.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >