TVP Rolnik szuka żony Jacek Kurski. Wikipedia / Piotr VaGla WaglowskiŹródło: Wikipedia / Piotr VaGla Waglowski
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 30 Sierpnia 2020

Popularna dziennikarka TVP zdobyła się na pełną szczerość. Jacek Kurski będzie wściekły?

TVP w ostatnim czasie zorganizowało specjalną imprezę ramówkową, na której pojawiła się także Marta Manowska. Prezenterka znana przede wszystkim z prowadzenia programów "Rolnik szuka żony" oraz "Sanatorium miłości" została zapytana o to, czy w programach stacji powinno pojawiać się więcej osób LGBT. Jej odpowiedź może nie zachwycić kierownictwa stacji.

TVP, chociażby poprzez promowanie głoszących homofobiczne hasła polityków oraz krzywdzące wobec społeczności LGBT materiały w Wiadomościach, nie jest postrzegane jako promujące równość medium. W programach randkowych stacji, w tym "Rolnik szuka żony" oraz "Sanatorium miłości", mogliśmy dotąd oglądać jedynie pary heteroseksualne. Reporter Pudelka podczas imprezy ramówkowej Telewizji Polskiej zapytał więc gospodynię formatów Martę Manowską o to, czy osoby nieheteronormatywne nie powinny mieć większej reprezentacji na ekranach.

Ewa Drzyzga poprowadzi Ewa Drzyzga poprowadzi "Dzień Dobry TVN". Niewielu wie, że ma za sobą prawdziwy zdrowotny dramatCzytaj dalej

TVP: Marta Manowska nie ma nic przeciw parom homoseksualnym w programach stacji

- Wiesz co, to jest trudne pytanie, bo dlaczego to rozdzielać? Ja jestem przeciwna rozdziałowi, że mamy mieć reprezentację heteroseksualną, homoseksualną, LGBT. (...) W programach, które prowadzę, są osoby heteroseksualne. Szczerze mówiąc, nie zgłosiła się, z tego, co wiem, osoba homoseksualna do naszego programu - powiedziała Manowska, zaznaczając, iż nie wie, czy redakcja zgodziłaby się na udział osób LGBT w programie. - Wiem, że to się dzieje w edycji niemieckiej - zaznaczyła.

Były prezydent nie żyje, był zakażony. Media obiegają przykre informacje z IndiiByły prezydent nie żyje, był zakażony. Media obiegają przykre informacje z IndiiCzytaj dalej

Manowska dodała także, iż nigdy nie robiła "waloru" z czyjejś orientacji seksualnej. Jej zdaniem wszyscy na planie powinni być traktowani całkowicie równo.

- Jest to dziwne, bo w skali i moich przyjaciół, i osób z którymi pracuję, ta reprezentacja, choć nie lubię tego określenia, jest bardzo silna. Dla mnie to jest totalnie normalna sytuacja. Chciałabym, żeby nie było tego rozgraniczenia. Po prostu każdy z nas kocha, każdy z nas pragnie drugiego człowieka w życiu i to jest najważniejsze. Każdy chce być traktowany jako człowiek, chce być szanowany za to kim jest, co myśli, jaki jest, co czyta, z kim się spotyka i kogo kocha - podkreśliła Marta Manowska.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Z ostatniej chwili: nie żyje polski polityk. Media potwierdziły tragiczną wiadomość
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Afera podkarpacka. Umoczonych coraz więcej, nowe wątki ujrzały światło dzienne

Myślicie więc, że wkrótce w "Rolnik szuka żony" na TVP może pojawić się także para homoseksualna?

 Źródło: Pudelek

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało właśnie pilny alert. Nie chodzi o pogodę, sprawa jest poważniejsza
  2. Wiceminister: “opłata cukrowa nie trafi do budżetu państwa”. Nie, Patkowski mija się z prawdą
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Ewakuacja ponad 3 tys. osób. Nie mają wyjścia, ratują swoje życie. Europejski dramat poraża