wtv.pl
Na stronie TVP 3 Łódź pojawił się artykuł, gdzie zamazano plakat antyaborcyjny

Facebook.com/kmpsplodz; lody.tvp.pl

TVP Łódź zamazało plakat antyaborcjonistów. Zaskakujące zdjęcie obiega sieć

28 Lutego 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Rzadko się zdarza, by relacje z wypadków i działań prowadzonych przez straż pożarną, cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, jak to opisane przez TVP 3 Łódź. Pozornie zwykłe zdjęcie, zamieszczone przez Komendę Miejską Państwowej Straży Poża

  • 23 lutego 2021 r. na stronie TVP 3 Łódź pojawił się artykuł na temat wypadku w Łodzi

  • Dziennikarz podpisujący się inicjałami MJ skorzystał ze zdjęć opublikowanych przez KM PSP Łódź. Zdecydował jednak, że konieczna jest edycja

  • Zdecydowano zamazać serduszko z dzieckiem widoczne na kampanii antyaborcyjnej

  • Internauci stwierdzili, że to efekt przyzwyczajenia do zamazywania serduszek z logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Sporo osób zwróciło uwagę, że na stronie TVP 3 Łódź pojawił się zaskakujący materiał. Wbrew pozorom nie poruszał żadnej kontrowersyjnej i politycznej sprawy, jednak w związku z działaniem dziennikarzy, wypadek na ul. 6 Sierpnia w Łodzi trafił na usta wielu osób.

Wirtualna Polska, która również opisała ten przypadek, wskazuje, iż możliwe, że dziennikarze TVP 3 Łódź mogli już z przyzwyczajenia automatycznie zamazać serduszko widoczne na zdjęciach państwowych służb działających przy zdarzeniu.

Łódzcy strażacy zrobili zdjęcie, ale TVP 3 Łódź zdecydowała się na edycję

Regionalny oddział Telewizji Polskiej TVP 3 Łódź zgodnie z założeniami ma relacjonować odbiorcom sprawy, które są dla nich istotne z punktu widzenia lokalnego. W myśl tej zasady mniejsze oddziały mają skupiać się na wiadomościach mających bezpośrednie znaczenie dla konkretnych regionów.

Zgodnie z tą myślą 23 lutego na portalu internetowym TVP 3 Łódź pojawił się artykuł na temat zagrożenia miejscowego, w związku z którym konieczna była interwencja strażaków. Na ulicy 6 Sierpnia w Łodzi doszło do wypadku. Zapewne, gdyby nie działania dziennikarzy publicznego nadawcy w kontekście ogólnopolskim, nikt nie zainteresowałby się tym zdarzeniem.

Internauci szybko jednak zauważyli, że oryginalne zdjęcie KM PSP w Łodzi zostało nieco zmodyfikowane przez dziennikarzy TVP 3 Łódź. Zwrócono uwagę na zamazane w lewym górnym rogu serce. Nie jest to nowość w standardach pracy Telewizji Polskiej, jednak tym razem nie trafiło na czerwone serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zdjęcie z wypadku w Łodzi, o którym mówią wszyscy

Artykuł pracownika TVP 3 Łódź podpisany inicjałami MJ opublikowany został na stronie 23.02.2021 r. i nosi tytuł "Nie zatrzymał się przed „STOPEM”. Zderzył się z fordem, który przewrócił się na bok".

Tak wyglądały oryginalne zamieszone przez KM PSP Łódź zdjęcia, jednak w czasie przygotowywania artykułu ktoś zdecydował, że dziecko w łonie imitującym serce nie nadaje się do zamieszczenia na stronie. W związku z tym potrzeba była edycja.

Źródło: screen lodz.tvp.pl

Do sprawy odniosła się również Wirtualna Polska, która niejako zdecydowała się zakpić z efektów pracy TVP 3 Łódź. Wskazano, że możliwe, iż systemowo nie tylko serduszka WOŚP są w niełasce dziennikarzy Telewizji Polskiej, nawet tych pracujących w oddziałach regionalnych.

Każde serduszko zniknie z TVP?

- Wygląda na to, że redaktorom TVP "zamazywanie" serduszek w materiałach weszło mocno w krew. Nawet jeśli nie jest to serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a plakat organizacji pro-life - napisano już na samym początku artykułu dotyczącego relacji z wypadku w Łodzi i dodano, że możliwe, że dziennikarze zrobili to po prostu "z rozpędu". W przypadku zamazywania serduszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy TVP tłumaczyło się, że m.in. istnieje ryzyko kryptoreklamy

Na WTV.pl przeczytać możecie rozmowę z autorką grafiki zdobiącej akcję antyaborcyjną Ekateriną Glazkovą (artykuł na ten temat znajdziesz >TUTAJ<). Ilustratorka wprost wskazała, że popiera Strajk Kobiet i uważa, że prawo do aborcji to prawo człowieka, którego nie powinno zabierać się kobietom.

Źródło lodz.tvp.pl / wp.pl / Facebook.com @kmpsplodz

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Powrót Tuska w "Wiadomościach TVP". "Poziom manipulacji TVP rośnie"

Czytaj więcej >