wtv.pl
TVP lansuje gwiazdy disco polo. Przedstawiciel tego gatunku muzyki nakłania do złamania kwarantanny.

facebook.com/bayerfull

Promowany w TVP gwiazdor disco polo namawia do łamania kwarantanny. Ale tylko mężczyzn

27 Marca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

TVP odkąd władzę w Polsce przejęło PiS, lansuje gwiazdy disco polo. Do grona przedstawicieli tego gatunku muzyki, który jest promowany przez tę telewizję, należy lider Bayer Full. Jest nim Sławomir Świerzyński, który nie kryje się w mediach ze swoimi prawicowymi poglądami i często zabiera głos. Teraz postanowił nakłonić swoich rodaków płci męskiej do złamania kwarantanny społecznej i ograniczeń wprowadzonych przez rząd w związku z panującą epidemią. Zrobił to za pośrednictwem wpisu na Twitterze. Ciekawe, ile osób da się przekonać.

Według nowego rozporządzenia ministra zdrowia dot. zgromadzeń publicznych, w mszach świętych i pogrzebach może brać obecnie udział tylko do pięciu osób, poza sprawującymi posługę. W związku z tym do kościołów na mszę nie powinno wchodzić więcej niż pięciu wiernych. Lider Bayer Full, Sławomir Świerzyński, jest za złamaniem tego prawa. Na Twitterze wyraził swój sprzeciw i nakłania fanów do pójścia do kościoła, bez dostosowania się do wszelkich ograniczeń i zakazów.

TVP promuje lidera Bayer Full, rząd zakazuje gromadzenia się w kościołach i apeluje o zostanie w domach, a Świerzyński nakłania do łamania kwarantanny. "Idźmy do kościoła wbrew zakazom"

Sławomir Świerzyński, lider zespołu disco-polowego Bayer Full, uchodzi za dość kontrowersyjną postać. Wszystko to za sprawą jego licznych wypowiedzi i zachowań, kiedy to nie kryje się ze swoimi poglądami oraz z sympatyzowaniem z obecnie rządzącą partią. PiS zaś wyraźnie sympatyzuje z nim i innymi wykonawcami muzyki gatunku disco polo, co ma swoje odbicie w telewizji publicznej, której Świerzyński jest częstym gościem. Występuje bowiem na wielu imprezach muzycznych transmitowanych przez tę telewizję, wziął udział nawet w Sylwestrze Marzeń z Dwójką. Gwiazdor bawi się także w eksperta i jest w wyżej wspomnianej stacji jednym z najczęściej komentujących wydarzenia polityczne i społeczne gościem. Stale występuje również w programie #Jedziemy u Michała Rachonia.

Tym razem jednak autor dzieła "Majteczki w kropeczki" może nieco podpaść rządowi. Mianowicie nakłania do złamania nowego rozporządzenia i ograniczeń wprowadzonych właśnie przez członków rządu Prawa i Sprawiedliwości z ministrem zdrowia i premierem na czele. Sławomir Świerzyński nawołuje bowiem do pójścia do kościoła wbrew zakazom. Zrobił to za pośrednictwem Twittera i całkowicie odpłynął. Oby tylko nie posłuchało go zbyt wiele osób. Nie idźmy tą drogą!

"Mężczyźni, ojcowie i dziadkowie idźmy do kościoła wbrew zakazom, mamy wiarę i odwagę, by wielbić Jezusa i błagać Go o Pokój i zdrowie dla naszych rodzin i bliskich. Polak ma obowiązek strzec wiary katolickiej. Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską..." - napisał Świerzyński na Twitterze.

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >