wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

W TVP tygodniami atakowano młodych lekarzy. Dziś rząd prosi ich o pracę za darmo

12 Marca 2020

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

TVP jakiś czas temu w bardzo krytyczny sposób odnosiło się do protestów młodych lekarzy. Grupa była niejednokrotnie wyśmiewana i oskarżana o roszczeniowość. Dziś tych samych ludzi prosi się o bezpłatną pracę.

TVP podczas protestów lekarzy rezydentów w bardzo krytyczny sposób odnosiło się do ich postulatów. Młodych medyków oraz studentów oskarżano o złe podejście, roszczeniowość, wymuszanie dodatkowych środków finansowych. Media publiczne w żaden sposób nie starały się zrozumieć żądań grupy, jedynie je obśmiewając w oczach widzów. Do historii polskich mediów przeszły już agresywne nagłówki z tamtego okresu.

Kiedy jednak sytuacja zdrowotna w kraju znacznie się pogorszyła, rządzący zwrócili się do młodych lekarzy o pomoc. Co zaskakujące, część z nich miałaby pracować bezpłatnie, w ramach wolontariatu.

TVP a młodzi lekarze

- Dostaliśmy informację z samorządu studenckiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, że poszukiwani są chętni studenci do pracy na infolinii GIS. W ramach wolontariatu. Najpierw je*ie się w mediach publicznych po lekarzach, rezydentach i całym systemie opieki zdrowotnej tego kraju, po czym w sytuacji kryzysowej państwo zwraca się do studenciaków, by za darmo siedzieli na słuchawce. Ze znalezieniem 2 mld zł na TVP jakoś nie było problemu - czytamy w poście jednego z członków grupy "Jak będzie w akapie?" na Facebooku.

- Po co dofinansować i reformować niedziałający system, gdy zawsze znajdzie się armia ideowców, którzy za darmo będą chodzić na dyżury pomagać lekarzom czy udzielać porad. Nie krytykuję tutaj moich kolegów i koleżanek, ale jak żałosne i bezczelne jest to państwo, które tak bardzo żeruje na "powołaniu" młodych - dodał internauta.

Źródło: Facebook

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >