TVP lekarze. Fshoq!Źródło: Fshoq!
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 12 Marca 2020

W TVP tygodniami atakowano młodych lekarzy. Dziś rząd prosi ich o pracę za darmo

TVP jakiś czas temu w bardzo krytyczny sposób odnosiło się do protestów młodych lekarzy. Grupa była niejednokrotnie wyśmiewana i oskarżana o roszczeniowość. Dziś tych samych ludzi prosi się o bezpłatną pracę.

TVP podczas protestów lekarzy rezydentów w bardzo krytyczny sposób odnosiło się do ich postulatów. Młodych medyków oraz studentów oskarżano o złe podejście, roszczeniowość, wymuszanie dodatkowych środków finansowych. Media publiczne w żaden sposób nie starały się zrozumieć żądań grupy, jedynie je obśmiewając w oczach widzów. Do historii polskich mediów przeszły już agresywne nagłówki z tamtego okresu.

MZ zapowiada: W Polsce zostanie wprowadzony stan zagrożenia epidemicznegoMZ zapowiada: W Polsce zostanie wprowadzony stan zagrożenia epidemicznegoCzytaj dalej

Kiedy jednak sytuacja zdrowotna w kraju znacznie się pogorszyła, rządzący zwrócili się do młodych lekarzy o pomoc. Co zaskakujące, część z nich miałaby pracować bezpłatnie, w ramach wolontariatu.

TVP a młodzi lekarze

- Dostaliśmy informację z samorządu studenckiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, że poszukiwani są chętni studenci do pracy na infolinii GIS. W ramach wolontariatu. Najpierw je*ie się w mediach publicznych po lekarzach, rezydentach i całym systemie opieki zdrowotnej tego kraju, po czym w sytuacji kryzysowej państwo zwraca się do studenciaków, by za darmo siedzieli na słuchawce. Ze znalezieniem 2 mld zł na TVP jakoś nie było problemu - czytamy w poście jednego z członków grupy "Jak będzie w akapie?" na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wielkopolska: Zakażony rozdawał w niedzielę komunię świętą
2. Zaszli od tyłu, użyli butelki. Wyrwali plecak, telefony i uciekli. Napad na młodych mężczyzn w Piasecznie

- Po co dofinansować i reformować niedziałający system, gdy zawsze znajdzie się armia ideowców, którzy za darmo będą chodzić na dyżury pomagać lekarzom czy udzielać porad. Nie krytykuję tutaj moich kolegów i koleżanek, ale jak żałosne i bezczelne jest to państwo, które tak bardzo żeruje na "powołaniu" młodych - dodał internauta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piłkarz Juventusu zarażony koronawirusem. Zawodnik apeluje do kibiców
  2. Szukają szczepionki na wirusa z Wuhan. Ochotnikom oferują równowartość 17 tys. zł
  3. Kościół stawia na nietypowe środki i uspokaja. Tłumaczy to “cudem” z 1652 r.
  4. Zaskakujące doniesienia z TVP. Kurski odchodzi z pustymi rękami, jest jednak haczyk
  5. "Obawiam się, że będą zgony. Pytanie tylko kiedy". Andrzej Duda zabrał głos
  6. Stan nadzwyczajny w kolejnym kraju. Tuż obok Polski

Źródło: Facebook